York Testi

Bende kronik ürtiker (kurdeşen) rahatsızlığı var. Nihayet york testini duydum hemen buldum ve yaptırdım. Maya, İnek sütü, Gluten ve Yumurtaya intoleransım olduğu çıktı. İyice bir içine girip düşününce bu 4 şey her türlü yiyecekte var. Tüm tatlılarda ve bütün hamur işlerinde var. Dahası peynir yogurt tereyağı krema yasak, tüm alkollü içkiler yasak. Ve ben bu yüzden hic uymadım diyetime. En son her akşam kaşıntılarla uyanıp antihistaminikler içiyordum. Nihayet 2 haftadır çok sıkı bir şekilde dikkat eder oldum.

Aslında düşününce çok da zor değil. Serbest olan yiyeceklere bakınca, et balık tavuk serbest, ve tüm meyvelerle tüm sebzeler de serbest. Hatta çerezler ve baharatlar da var. Dolayısıyla çok zor olmuyor artık. Sebze meyve ağırlıklı besleniyorum, sık sık et balık tavuk da tüketmeye çalışıyorum. Sadece kahvaltılar cok zor oluyor, cogu zaman sadece domates salatalık yiyorum, yanına da işte ekmek niyetine 1-2 ceviz içi ya da 8-10 tane badem yiyorum. Ama öğlen ve akşam yemekleri daha kolay, etli sebze yemeğı, ya da sadece tavuk, balık yanında salaya yiyorum. Tatlı olarak bal, pekmez, meyve ya da kuru meyve yiyorum. Canım çok ekmek tarzi birşeyler isterse ya şehriyesiz pilav yiyorum (şehriyede gluten var) ya da patates haşlıyorum.

İnanır mısınız bilmiyorum, bu rejime başlamadan bir gün önce, parmağımın 2. bogumunda sıkışıp kalan yüzüğüm, rejimin 4. günü cuk diye parmağıma geçmeye başladı. İlk 4. günde tartıda tam tamına 4 kilo farketti! Bu elbetteki bildigimiz anlamda kilo verme, yağ yakma falan değil. Bu giden suydu. Ama intoleransım olan bu yiyecekleri tükete tükete ben şişmişim de şişmişim, haberim yokmuş! Ödemim gitti. Şimdi de azar azar vermeye devam edicem inşallah. Ürtiker derseniz, 15 gündür tek bir kırmızılık en ufak bir kaşıntı yok! Çok memnunum. Herkese tavsiye ederim...

bu testi bende yaptırmayı düşünüyorum. denizlide yada ege bölgesinde yapan merkezler var mı ? cevao verirseniz sevinirim kızlar...

merhaba
ben de bu sayfalarda çok derdime derman aradığım için belki faydası olur diye kendi york testi maceramı anlatayım size...
benim sorunlarım başta aşırı yorgunluk halsizlik, sedef hastalığı, baş ağrısı, kabızlık, mide ağrısı, sinüzit ve veremediğim kilolardı.
mayıs ayının 23ünde test sonuçlarım geldi...maya, patates, havuç ve karabibere karşı intoleransım çıktı.
bunların tamamını kestim 2 buçuk ay kadar oldu..hiç tüketmedim(bir hafta kadar zeytine koyulan sirkeyi farkedemeyip tekrar aynı belirtilerle rahatsızlanmam dşışında)
sonuçlarına gelince...
halsizlik yorgunluk %80 azaldı
sedef hastalığım %80 azaldı
baş ağrısı %90 azaldı
kabızlık %100 azaldı
mide ağrısı %90 azaldı
sinüzite bağlı rahatsızlıklarım %80 azaldı(tabi sigara içmesem bu mide ve sinüzit şikayetlerim için %100 diyebilirim sanırım)
ve kiloya gelince...boyum 1.70, 23 mayısta kilom 72.2 idi. şu an 65.7 kiloyum aynı zamanda regl dönemimdeyim.yani yaklaşık 7 kilo verdim sadace bu gıdaları tüketmedim ama spor falan da yapmadım, masa başı işte çalışıyorum.
benim hikayem böyle kızlar...
ben izmirde yaşıyorum, istanbulu aradım bir kit gönderdiler kendi kanımı alıp kendim gönderdim, 840 tl ödedim(bu arada bir arkadaşıma önerdim o testi aynı yerde 490 tl'ye yaptırdı)
ben fazladan bi 350 ödedim ama sanırım onu kampanyaya dahil etmişler...
memnun olduğum için sonuçlarından fazla kaçan parayı da kafama takmıyorum
henüz iki ay oldu firmanın diyetisyeni 6 ay devam etmemi söyledi, bu kadar kısa sürede bile alınan sonuçlar benim için çok tatmin edici.

York testi ilgimi çekti.Uzun zaman olmuş kimse yazmamış.Güncellemek istedim.Yeni yaptıranlar yorum yazarlar.En önemlisi güvenilir yeri bulmak.Sizce bu testi istanbul da nerde yaptırmalı.

Bir arkadaşın yazdığı yorum kafamı karıştırmadı değil.
(Güzel bir nüansa dikkat çekmişsin teşekkür ederim.Bunuda açıklığa kavuşturayım.Yorktesti biliyorsunuz İngiltere merkezli bir şirket,ilk önce ingilteredeki web sitesine giriyoruz,en yukarıda ''INTERNATIONAL'' sekmesini ,oradanda Türk bayrağını tıkladığımızda hangi firmaya yönlendiriliyorsak işte ben oraya gittim!) sonuç olumsuz.

Son düzenleme:
ibs için yaptırıp sonuç alan var mı arakdaşlar yardımcı olursnaız sevinirim ?

Evet benimde başım ıbs ıle dertte bütün hayatımı etkiliyor york testi ile ilgili yeni gelişmesi olan yada ibs ile ile york testinin baglantısından memnun olan varsa yazarsa seviirim

uzun zamandır kimse yazmamış bende bu pinnertesti araştıyorum da buraya denk geldim yaptıranlar var mı acaba ?

X