York Testi

sgursoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
44
0
Arkadaşlar aradım konu daha önce açılmışmı diye bulamadım herhangi birşey..

Geçen akşam Saba Tümer'in programında çıkan bir diyetisyenden duydum ilk kez bu testi zayıflamada oldukça yardımcıymış aşağıda konuyla ilgili bir alıntıyı ekliyorum ..

Aranızda bu testi yaptıran varmı? Çok faydalı olduğu konuşulmakta heryerde

YORK TESTİ parmak ucunuzdan alacağımız bir damla kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturur.
Dünya Sağlık Örgütüne göre dünya nüfusunun yarısında Gıda İntoleransı bulunuyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş Gıda İntoleransı vardır ve WHO bu rakamın 2015'te 2,5 milyara ulaşacağını öngörmektedir. (WHO, JUNE 2006)

Gıda alerjisi ile Gıda İntoleransı karıştırılmamalıdır!

Gıda alerjisi, gıdayı alır almaz anafilaksiye kadar gidebilen çeşitli semptomlarla ortaya çıkar ve IgE antikorlarının yükselmesi ile bilinir. Bu gıda intoleransı değildir.
Gecikmeli gıda alerjisi olarak da bilinen Besin İntoleransında, belirli bir besinin tam olarak sindirilememesi ile daha uzun sürede ortaya çıkan IgG antikorları yükselir.

Gıdanın alınmasından şikayetin oluşmasına kadar saatler hatta günler geçmesi, alınan gıda ile şikayetin ilişkilendirilmesini son derece zor hale getirir. Örneğin sabah içtiğimiz bir bardak sütün intolerans etkisi, akşam yorgunluk, şişkinlik veya daha birçok rahatsızlık olarak ortaya çıkabilir. Problemi yaşayan kişi, gün içinde birçok yiyecek yediği için bu rahatsızlığı içtiği bu süte bağlamada zorluk çeker.
Gıda intoleransı olan kişiler, yıllarca ne yapacaklarını bilmeden normal hayat ve aktivitelerinde sıkıntı yaşayabilir hatta bazı vakalarda çalışamaz hale bile gelebilirler.

York Testi ile hangi gıda’ya karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

Gıda İntoleransı, Şişmanlık, Kilo verememe, Migren, Akne, Nedeni bilinmeyen ödem, Gaz, Şişkinlik, Kronik yorgunluk, Kabızlık, Cilt problemleri (örn. sivilceler, kaşıntı nörodermatit, kronik egzema vs.), Romatizmal hastalıklar, Astım, İshal , Mide krampları, Depresyon, Uyku bozuklukları, Baş ağrısı, Solunum yolu hastalıkları, Kronik Farenjit, Sürekli nezle olma, Ağızda yaralar, Epigastrik Ağrılar, Crohn hastalığı, İrritabl Bağırsak Sendromu, Sık gribe yakalanma, Kronik burun akıntısı, OSB (Otistik Spektrum Bozukluğu), Sedef hastalığı, Nörodermatit, Ürtiker... gibi birçok hastalığa yol açabilir.
YORK Testi'ni yaptırmış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiştir:
Hastaların;
%91’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi'ni herkese tavsiye ettiklerini...

%71’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini...

%79’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90'ının tekrar geri geldiğini belirtmişlerdir.

Merhaba,
Ben bu testi geçen hafta yaptırdım. Sonuçları bekliyorum. Rapor çıkınca bilgi vermeye çalışırım.

Ben de merak ettim .ılk kez burda duyuyorum.Yaptıran arkadaş ayrıntıları verebilirse sevinirim.Teşekkürler.

Bende bu testin 700-800 tl.arası olduğunu duydum.genel olarakta süt ,yumurta , maya, ve maydanoz çıkıyormuş test sonuçlarında

Salamar arkadaşımız test sonucunu bizimle paylaşırsa süper olur.. Klasayse'nin dediği gibi testin 800 TL civarında olduğu söylenmişti.

merhaba bende şu meşhur York testle ilgileniyorum, fiyatı biraz önce arayarak 940TL olduğunu söylediler 10 taksit,ama yine de accayip pahalı, taksit da olsa... maaşımı aşıyor.. hiç bir kötü yorum bulamadım... o da birşey.. ıstanbulda yada Ankarada yaşayanlar için belki fiyatta değişiklik yapıyorlardır... bilen varsa yazarsanız sevinirim..

Son düzenleme:
testi yaptıran arkadaşlardan bir cevap gelmemiş, faydasını gördünüz mü? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar ,Ben yaptırdım.ıki ay sürekli denilen her şeyi yaptım.Hiçbir faydası olmadı.Para tuzağı.

Merhaba,ben Adanada yaşıyorm,bu York testiniş epeydir araştırıyorum,bi çok arkadaşım bana sakın yaptırma bu ıngilterenin türkleri yok etmek iç.biyolojik silah yapımı iç.bir tuzaktır diyorlar.Düşündüğümde herşey olabilir da düşünüyorm,fiyatı da aşırı pahalı,buradaki firmalar epey bir kar koymuşlardır üstüne ki okadar pahalı bir rakam ortaya çıkıyor...
Sonsuzluk adında yazdınız ki hiç bir faydasını görmediniz,biraz açıklar mıksınız lütf.Benm iç.daha önemli olumsuz yorumlar bu test hakkında,çünkü hep olumlu parlak mükkemel gösteriliyor bu test... sorun da orda bir ürün "Ya Mükkemmellik kad.gerçek değildir,yada Gerçek kad.Mükkemmel değildir..."
Şimdiden çok Teşekkürler.
Bolca yorum bekl.bu testi yaptıran özellikle lütf.yazar mısınız... mesela neye karşı kırmızı kolonda çıkan şeyler vardır hatta scan yapıp burada eklerseniz seviniriz, sonuç nasıl göründüğü çok merak ed.ısim ve adresi gizleyebilirsiniz.Teşekkürler.

arkadaşlar kronik hastalığı olupta bu testi yaptırdım gerçekten bu hastalığımda azalma oldu diyen varsa yazsın bende çok merak ediyorum

arkadslar ya parmaktan alınan kana bakıllıyo demıssınız sonra ingıllızler turk halkını yok etmeye yonelık bıse denılmıs aalah askına ıkı dama kan vermekle mı yok olcaz anamadım ble sacma sylentılere ınanmayın ustellık yoork testınede gerek yok bende ınsan yemek yedıklten sonra kendıne bı baksın dınllesın normal sındırebılıyoomu yedıgını nebıleyım gaz falan yapıyomu ve normal sorunsuz cıkartabılıyomu ozellıkle sut gluten turu seylerde oluyo madaem onlları yıyınce bı dıkkat edın bıde ne bu ya ıkı dakkalık bısedr ona bakmak yanı sankı amelıyat edıyolar 940 llıra olurmu sacmalık gercekten para tuzagı yenı bıse cıkmıs ınsanlar yaptrıyo mıllet haksız yere bı suru para allıyoo olcak sey deıl ıllllada yaptrcam dıyosanz bıras bekleyın derım ucuzlar bu kesın ozaman yaptrrsınız

mesalla glutene intooleransı oolanların bagrsakllarda kronık hastalıgı vardr bagrsaklarımızda vılllluslarımız var parmaksı cıkıntı yanı iste glluten enteroopatısınde yanı halk arasında colyak hastalıgında bunllar duzlesir bagrsakta bu yuzden yetrlı emılım ollmaz ınsanda halsızlık yoorgunluk kansızllık vb sorunlar ortaya cıkar yanı neye intooleransınn oldugunu bılmek bunu dıyetınden cıkarmak kronık barsak hastalıklarına ıyı geebıllır colyak gıbı

nulligull ıste tem benm demek ıstedıgımı yazmıssın kusura bakma once ıngılızllerın haıın pllanı olldugunu gordum atladım olaya kroonık sebebı bulunmayan hastallık olmalı zayıfllamak fallan dıyıp ıhtıyacı olmaya yaptrıp parayı cebıne ındrcek mılllet ne ınsafsızlık ya

kardeşim yetişkin olmasına ragmen her yanı akne dolu
acaba yıyeceklerden mı kaynaklanıyor sımdı bu geldı aklıma

kardeşim yetişkin olmasına ragmen her yanı akne dolu
acaba yıyeceklerden mı kaynaklanıyor sımdı bu geldı aklıma

canım evet bendede var sivilce belkide yediğimiz yiyecekler sivilce başağrısı yapıyo haberimiz yok bana kalırsa yapılması gereken bi test ancak fiyat çok yüksek....:eek:lmaz:

tuhaf bir anim var york testiyle ilgili. Bir gece rüyamda amerikan askerleriyle karsilasiyoruz ve bizi biryere topluyorlar iceriye alirken parmagimizdan kan aliyorlar ve icimde kötü bir his. Sonra o sabah tv de ilk kez york testini anlatan bir programla karsilasiyorum :) hemen aklima rüyam gelmisti.
Cokmu komplo teorisi okuyorum ne :) ama ilginc bir tesadüf.

Arkadaşlar bu testi ben 6 hafta önce yaptırdım. 1,5 yıldan beri kronik ürtiker rahatsızlığım var. Diyarbakır'da oturuyorum. Kargo vasıtasıyla kan alma aparatlarını buraya gönderdiler. Belirttikleri şekilde kan örneğimi bir tüpün içine koyarak gönderdim. Peşin para verdiğim için 740 TL aldılar benden. ıki hafta sonra sonuçlarım geldi. Sonuçlarda ınek sütü ve mayaya karşı intoleransım çıktı.

Hangi besinleri tüketip hangilerini tüketmememle ilgili ayrıntılı bir de rapor yollamışlar. Diyeti uyguladığım ilk 2 hafta hiçbir sonuç alamadım. Diyetisyeni aradım, diyeti bırakacağımı, alerjimde hiçbir düzelme olmadığını söyledim. Bana en az 6 hafta devam etmemi tavsiye etti. Şimdi neredeyse altıncı haftaya girdim ve hiçbir düzelme yok. Diyeti bırakmayı düşünüyorum. Bu süre içerisinde o kadar şeyden mahrum ettim ki kendimi (süt, peynir, yoğurt, mayalı ekmek, her türlü pasta çeşidi, margarin, makarna, tereyağı, çikolata, bisküvi vs.) vücudumun dirençsiz kaldığını hissediyorum.

Kilo verme olayına gelince, evet kilo veriyorsunuz ama bunun sebebi bence neye karşı intoleransınız olduğu değil. Zaten o kadar çok şeyi çıkarıyorsunuz ki diyetten bunları tüketmeyince ister istemez kilo veriyor insan. Kısacası ben artık inanmıyorum bu teste. Verdiğim para da uçtu, gitti.

yurt disindaki forumlarida okudum,neredeyse herkezin sonuclari ayni ve o kadar cok sey sayiyorlarki birinden birinin tutmasi büyük ihtimal.

X