Premature Bebekler Kasık Fıtığı Ameliyatı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

pitos25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
2.447
3
41
merhaba kızlar oğlum 33 haftalık doğdu ve sağ kasığında birkaçgün önce top şeklinde bir şişlik gördük hemen dr gittik çekilen ugsde kasık fıtığı olduğu söylendi ama kilosu 2600 olduğu için ameliyatın riskli olduğunu söylediler şimdi 3 kilo olmasını bekliyoruz ve kan seviyesini yükseltiyorlar sizinde başınıza böyle bişley geldimi bu ameliyat zor ve risklimidir şimdi beklemekte risk taşırmı çok moralim bozuk yaaaa

pıtoscum korkma canım cok basıt bı operasyıon..........benım oğlumda olmuştu sekız aylıkken zaten zararı yok beklerler ıyı kıloya gelınce olur amelıyatı........hıç uzulme rabbım beterınden korysun..............bu cozumu olan bı sey bı gun kalmıştı hastanede ıkıncı gun cıktı..............hatta sunnetını bılem yaptır derım..............

kızlar inanırmısınız okadar ağladım okadar içim yandıki anlatamam ama dr payı çok büyük elimizde ugs görüntüsüyle içeri girdik bebkte fıtık var ama ameliyat edemem riskli masada sorun yaşarız dedi eee 3 kilo olana kadar ne olucak dedim oda riskli deyip geçiştirdi bişr anneye nasıl buakadr soğuk kanlı şekilde söyledi inanamıyorum ya bumbuz oldum kanım çekildi resmen ama herkes sizde dahil çok basit bir operasyon olduğunu söylediniz veçok rahatladım inş kolay ve sorunsuz geçer

kızlar inanırmısınız okadar ağladım okadar içim yandıki anlatamam ama dr payı çok büyük elimizde ugs görüntüsüyle içeri girdik bebkte fıtık var ama ameliyat edemem riskli masada sorun yaşarız dedi eee 3 kilo olana kadar ne olucak dedim oda riskli deyip geçiştirdi bişr anneye nasıl buakadr soğuk kanlı şekilde söyledi inanamıyorum ya bumbuz oldum kanım çekildi resmen ama herkes sizde dahil çok basit bir operasyon olduğunu söylediniz veçok rahatladım inş kolay ve sorunsuz geçer

canım bizim bebeklerimiz cok direncli neler atlattılar korkma bunu da atlatır benim de dun kontrolum vardı dr prematurelerde kasık fıtıgı olabiliyo dikkat et sislik hissedersen haber ver dedi gecer annesi dualarım seninle mini mini kahramanlar onlar opuyorumnanaktan

pıtıoscummmmmmm canım aglama ıyı olucak.........dr ılgınç konuşmış valla kuzun azcık daha buyusun ıst getır gor bak endıse edecek bısey yok...............uzme kendını sakın...........

pitos canım üzülmee. benimde oğlumun birinde var. 40 günlükken ortaya çıktı.. 5 kilo olmasını bekliyoruz.. ameliyat ve süünet ikisi birarada olur kurtulurr..çok basitt.bende çok ağladım annem altını değiştiryor hala..dr hep içine sokun.. eğer girmezse morarırsa hemen bana gelin dedi.. bunlara dikkat et canım..tekrar geçmiş olsun

geçmiş olsun canım inş gececek ama arkadşların dediği gibi bizim bebeler dirayetliii atlatırlar... doktorların soğuk kanlı olmalarına insanların bu kadar suratına kolay söyleyebilmelerine bende hayret etmiştim ama onlar için bu tur seyler ekmek le su gibi olmuş ..hatırlarsan hamile iken karaciğer enzimlerim yükselmişti o sırada enzimlere bakan doktor hamileliği sonlandırabiliriz demişti pat diyee n e üzülmüştümm ....

pitos cum üzülme diyemiyorum bebeğin için her şey çok kötü geliyor insana basitte olsa insanın endişeleri devleşiyor sağlıkla sorunsuzca atlatırsınız inşallah.benim yiğenimde oldu minicik diye ağladık zırladık ama oldu geçti gitti kocaman 8 yaşında delikanlı oldu bile.

benim hastane arkadasimin ogluda kasik fitigi olmustu onunda kilo almasini bekliyorlar ameliyat icin korkma okadar bebis kasik fitigi ameliyati olduki ama adi ustunde ameliyat iste insan korkuyor yavrusunu oyle gormek

hepinize teşekkür ederim bugün acil gittik hastahaneye ama başka dr çünkü tahamın fıtığı biranda çok büyüdü ve çok endişelendik dr çok güzel ilgilendi şuan ameliyat etmemiz bence uygun değil çünkü ciğerleri yeni toparlnıyor narkoz onu çok etkiler dedi ama beklemekte fıtığın büyümesine sebep olacağı için ameliyat zorlaşır dedi yani iki taraftanda sıkıştık üniv hast. bir doçent dr varmış oraya gidin hem hastahane koşulları orda daha iyi dedi pazartesi oraya gidip konuşucaz bakalım o ne diycek o da bekleyelim derse bir ay daha bekliycez
banada dr sertleşirsegetir hemen dedi çok korkuyorum ve içim hiç bukadar acımamıştı benim ya küçücük bebeğim daha nasıl dayanıcak canı acırsa kıyamamki
bu ameliyat sonrası neler yaşadınız sıkıntı oldumu çok ağrı yapıyormu kaç gün hastahanede kalınıyor falan... bunları bilen biri yazarsa çok sevinirim

hepinize teşekkür ederim bugün acil gittik hastahaneye ama başka dr çünkü tahamın fıtığı biranda çok büyüdü ve çok endişelendik dr çok güzel ilgilendi şuan ameliyat etmemiz bence uygun değil çünkü ciğerleri yeni toparlnıyor narkoz onu çok etkiler dedi ama beklemekte fıtığın büyümesine sebep olacağı için ameliyat zorlaşır dedi yani iki taraftanda sıkıştık üniv hast. bir doçent dr varmış oraya gidin hem hastahane koşulları orda daha iyi dedi pazartesi oraya gidip konuşucaz bakalım o ne diycek o da bekleyelim derse bir ay daha bekliycez
banada dr sertleşirsegetir hemen dedi çok korkuyorum ve içim hiç bukadar acımamıştı benim ya küçücük bebeğim daha nasıl dayanıcak canı acırsa kıyamamki
bu ameliyat sonrası neler yaşadınız sıkıntı oldumu çok ağrı yapıyormu kaç gün hastahanede kalınıyor falan... bunları bilen biri yazarsa çok sevinirim
cok gecmis olsun canim yaaa kiyamam onlar daha cok kucuk
insan ne diyecegini bilemiyor konu saglik olunca hersey doktorlarin agzindan cikacagi kelimelere bakiyor
kac aylik oldu oglun

Durumunuza çok üzülüyorum elden sadece dua etmek geliyor ama çaresi var en uygun neyse o olur sıkma sen güçlü olacaksın bu lafı bize hep söylüyorlar ama öyle güçlü olmalısın üç melek bakmak kolay değil

Durumunuza çok üzülüyorum elden sadece dua etmek geliyor ama çaresi var en uygun neyse o olur sıkma sen güçlü olacaksın bu lafı bize hep söylüyorlar ama öyle güçlü olmalısın üç melek bakmak kolay değil
seninkide mi ucuz bebeklerin

canım benim 3.5 yaşındaki oğlumda 40 günlükken fıtık ameliyatı oldu kasıktan.hiç anlamadı yavrum hastanede kalmıyon akşama taburcu ediyolar.o gece uyutmadı bizi ondan sonra ii di maşallah korkma cnm sadece senin bebek küçük doğmuş .benim bildiğimde fıtık beklememeli demişti doktor hemen yapmak gerekiyo demişti hemen olmuştu farkeder etmez
allah şifa versin.

evet canım bende 44 gün oldu doğum yapalı opuyorumnanaktan
allah bagislasin canim bebeklerini ucuz cok farkli bir duygu olmali ikizden daha bi ayri uc tane melek birden karninda birden yataklarinda hepsini esit sevmek cok farkli tek negatif yani erken dogum riski
saglikla buyusunler insallah

teşekkürederim kızlar ameliyatın kolay olduğunu duymak beni rahatlatıyor ama sonuçta sizde beni anlarsınız ki rüzgar esse yüzlerine kıyamıyorum nasıl dayanıcam dediğiniz gibi güçlü olmam gerek inş sorunsuz atlatıcaz tüm bebeklerimizi melekler ve rabbim korusun

teşekkürederim kızlar ameliyatın kolay olduğunu duymak beni rahatlatıyor ama sonuçta sizde beni anlarsınız ki rüzgar esse yüzlerine kıyamıyorum nasıl dayanıcam dediğiniz gibi güçlü olmam gerek inş sorunsuz atlatıcaz tüm bebeklerimizi melekler ve rabbim korusun
amiin onlar neler atlattilar bununda ustesinden gelirler

ben 22 yasındayım hala kasık fıtıtıgımla yasıyorum ölmedımkaydirigubbakcemile2
Allah korusun canım ama korkulacak bır sey degıl
bana da 6 yasında getırın alalım demıs doktor

X