Anne karnında bebek hareketleri

K

kuru

Ziyaretçi
içimizde kıpır kıpır oynayan bebişimizin hareketlerinden bahsedelimmi?
benim paşa 26 haftalık oldu maşallah kıpır kıpır yemek yerken heleki süper oynuyor duşta,arabada giderken çok oynuyor.ellerini ayaklarını hissediyorum..süper bir duygu sizinkiler nasıl oynuyor annişlerr:CüvCüv:

Ay masallahhh sizee
biz daha 3-4 haftadır hissediyouz ama süper bisi bazen ardarda elimi karnima koydumda vuruyor tekmemi o ben ayırt edemiyom el bacak kafa vs

Yemek yerken özellikle tatlı yerken kıpır kıpır oluyor maaşallah.Çikolataya ayrı bir zaafımız var :) :)

bende yaklasık 2 haftadır hıssedıyorum bebegımı opuyorumnanaktan
ama henuz ellerını ayaklarını secemıyorum. bıseyler vuruyo karnıma ama ayaklarıdır heralde ben elımı koydugumda duruyo elımı cekınce yıne baslıyo :kedi:
derrrkennn bı tepık daha attı kızım :nazar:
ozellıkle kahvaltıdan sonrakı 1-2 saat ıcınde cok hareketlı ve aksamları hareketlenıyor... onunla konustugumda duruyo konusmayı bıraktıgımda yıne baslıyo :nazar:

yaa arkadaşlar bebenim bebeğim niye böyle hareketsiz acaba.günde en fazla birkaçkez hissedebiliyorum.normalmi acaba.o hareketlerde çok şiddetli değil zaten pıt pıt oluyor duruyor.üzülüyorumda.bu arada bebeğim kız ve 25.haftamdayım.

yaa arkadaşlar bebenim bebeğim niye böyle hareketsiz acaba.günde en fazla birkaçkez hissedebiliyorum.normalmi acaba.o hareketlerde çok şiddetli değil zaten pıt pıt oluyor duruyor.üzülüyorumda.bu arada bebeğim kız ve 25.haftamdayım.

canım benımkıde oyle 7/24 oynamıyor bende bugun 24.haftama gırdım...
gun ıcınde bellı saatlerde hareketlenıyor sonra bende sadece pıt pıt lar hıssedıyorum.
netten arastır bak 28.haftaya kadar duzensız olurmus zaten hareketler. 28 den sonra duzene gırermıs. doktor hersey yolunda dıyosa endıse etme yanı...

her bebeğin hareket düzeni farklı olurmuş..ve ilk hissetmeye başladığımızda hareketlerde kısmi azalmalar ve artmalar normalmiş...önemli olan o normallikten uzaklaşmamak..benim de 24. haftam sabah ve akşam yatarken düzenli tekmeler atıyor..gün içinde oturduğumda genelde..ama henüz el mi ayak mı kafa pası mı çözemiyoruz...:)

Bende sabahları ve akşamları hissediyorum en fazla ..Hareketlerinden bile endişeleniyorum acaba nıye asagıda hareket ediyor yoksa bebeğim asagımı indi diyee ..Zeynepb nözel mesajına da bakabilirmisin canım bir.

benimkinin de maşaallahı var sabah akşam hareketleri hiç durmuyo özellikle dediğiniz gibi bişeyler yedikten sonra sevindirik oluyo kuzum benim:ecrin_bebek:

bende 24 haftalık hamıleyım benım oglumda ozellıkle sabahları kalktıgımda cok serı hareket edıyor gun ıcerısındede bellı aralıklarla hareket edıyor ayrıca bızde cıkolatayı cok sevıyoruz sanırım ayrı bır zaafımız var yıyınce kopuyoruz!!!

benim bebegimde 21+2 haftalik ve su anda bile kipirdiyo ama az az...bende sizin gibi en cok sabaha karsi bide gece gec saatlerde hissediyorum gün icinde cok az...müzik acincada kopuyo benimki artik inaniyorum kesinlikle duyuyo bebislerimiz..bu tesadüf olamaz müzik duyunca oynasiyo

ayy kızlarr siz 28-30 haftalardan sonra hareketleri görün :emir_bebek: oyy insan aklını yitircek gibi oluyooo yerleri daraldığı için parmaklarını oynatsalar hissediyosunuz ve dışardan çok net görüyosunuz
akşama kadar öle karnımı seyretsem bıkmam opuyorumnanaktan

evet bende 35inci haftamdayım ve geceleri coşuyor benim oğlum. ancak doğuma 5 hafta kalmasına rağmen el ayak bilemiyorum hangisi ancak bayağı sert vuruyorlar. Bazen örneğin sağ tarafıma yatıyorum yatakda olan kısmıma öyle bi vuruyorki mecbur pozisyon değiştiriyorum paşamızın keyfine göre :emir_bebek:
Müzik dinlerken de hoşuna giderse oynuyor bol bol. Bu çikolatadan sanırım tüm bebekler hoşlanıyor. Sabah kalktığımda aç olduğundan az oynuyor ama uyku vakti geldimi kolbastı oynuyor desem yeridir....
hihoyyyt

Ben 16. haftada hissetmeye başladım. Ne zaman karnımı okşasam oraya gelip gerinmeye başlıyor tatlı kızım. Resmen sırtını elimin içinde hissediyorum.Birde eşime çok tepki gösteriyo, eşim dizime yatıp yüzünü karnıma dayayıp konuşuyor, oda onun yüzüne küçük tepmikler atıyor bazen sıvazlar gibi yapıyor. oynuyor bizle kerata :))
Biz sürekli mozart dinliyoruz, müzik çalarken çok az başlarda hareketleniyor sonra müzik geçişlerinde hissediyorum harekelerini. Doktorum müzik dinlerken çok hareketleniyorsa o birazda rahatsız olduğunu gösteriyor dedi. 4 boyutlu tarama ile yüz mimiklerinden daha önce test etmişler, müziği beğenmediğinde çok tekme atıp yüzünü buruşturuyormuş.

bende 16.haftadan beri hissediyorum pıt pıtlarını şu anda 18.haftadayım bu haftalarda daha netleşti tabi...özellikle gündüzleri hep kıpır kıpır...gezerken , arabadayken,ben çalışıp iş görüşmesi yaparken , yemekten sonra baya coşuyor...bu arada gece hiç sesi sedası çıkmıyor...galiba o da gece uyuyor...bugün gidip göreceğim ultrasonda bebişimi...

bende 2 haftadaır hissedebiliyorum kızlarımın hareketlerini...... artık yer değiştiriyorlar...hangisi olduğunu farkedemiyorum....

kızlar pekı bısı sorabılırmıyım 18. haftadayım bebegımde oynuo ama hareketlerı cok asagıda vajınamın ustunde yanı gobek delıgının altında sızınde olemı bıde oynadıkca vajınanızda da hıssedıomusunuz o oynadıkca ben vajınamda garıp bı uyusukluk hıssedıorum normalmıııııııı

evet canim normal. o hepimizde oldu sanirim.
hatta ben turkiyede utrosunda çok asagida dedi doktor. kibirtadikca asagiya bir seyler oluyordu.
bebegim çok asagida diye konu acmistim korkumdan. dr gitm normalmis. simdi asagi incek diye bekliyorum hala indigi yok.
benimde simdi 35-36 haftaa da çok fazla kibirdiyor. saglikli bebekler kibirdarmis hanimlar.fazla enerjisni hareketler ile harciyormus bebislerimiz. hatta son haftalarda sirtini poposunu ayaklarini ellerini kafasini oyle bir hissetiyor ki insan ona daha yakin oldugunu hissediyor..
karninizdaki kibirdayislarin keyfini cikarin hanimlar dogdundan sonra onlari oyle her yere karninizdaki goturemiyeceksiniz...:))

rüyamda benim bebeğim de oynuyodu karnımdan ayağını tutuyomuşum ayağı avcumun içindeydi çoook güsel bi duyguydu daha oynamak için çok küçük o günleri de görücez inşallah

Bende 10 gündür net bir şekilde hissediyorum.Önceleri pıt pıt şeklindeydi,ama 10 gündür bariz vurduğunu hissediyorum.Eşim de hissediyor 3 gündür.Çok güzel bir duygu.Sabahları ve akşam yemeklerinden sonra coşuyor,gündüz de belli aralıklarla ben burdayım diyor ama günü gününü tutmuyor.Bazen çok hareketli,bazen daha sakin.Şekerli şeyler yiyince çok artıyor hareketleri.Valla o oynasın diye tatlı yemekten fenalık geldi.Her hissedemediğimde tatlı birşeyler yiyorum bu gidişle obez olacağım :kedi:Kızımı çok seviyorumopuyorumnanaktan

X