Kaçinci haftada bebek dogum kanalina girdi

Mntha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
504
17
Evet hanimlar.bugun dr gitim 34+6 hatfalik bebegim ama henuz dogum kanalina girmemis. (asagi inmemis.) dr normal dedi ama. sizlerinde bu haftadalar ne durumda bebekleriniz?

benim 1 ay olduu bebeğim döneli ama henüz doğum kanalına girmemiş
seninde 2 hafta içinde dönerse döner yoksa biraz zor diyolar
ama bazen doğum anında bile dönüyomuş

evet bende oyle duydum. ama ben bebegin gec donmesinden vede sezeryan olmaktan korkuyorum. hep normal dogum istiyorum. iki cocugumda normal oldu. her ikiside 6 aydan sonra asagiya inmisti. ve erken dogum riski vardi. bunda oyle bir sey olmadigi için biraz tedirginim. doktorum normal demesine rahman yinede korkuyorum iste...
peki asagi inmesi yada donmesi için her hangi gibi bir onerileriniz varmi?. ben doktora sormayi unutum. biraz ciddi biri oldugu içinde oyle hemen arayamiyorum.

bende bugn 37+0 ım bebeğim dönmüştü ama doğum kanalına girmemişti 35+0 daki andevumda bilmiyorum şimdi ne alem

kızlar bende 35+6 haftalık hamileyim
benim kızızmda hala dönmemiş 15 kasımda gidecem doktora dönmesse sezeryan demişti bende korkuyorum ama yinede herşeyin hayırlısı sağlıkla kucamıza alalım yavrularımızı

kızlar ben de aynı dertten muzdaribim. ben de 35+3 oldu en son gittiğimde 31+4'te dönmemişti ama karnıma bakılırsa şuanda da hala dönmemiş gibi duruyor..

Allah hepizinin yardimcini olsun ins.
netten okudum, 37-38 haftalarda iniyormus normalde bebekler bakalim biizm daha var. ins o vakte kadar inerde rahatlariz. benim korkum inmesse sezeryana girmek zorunda kalirim diye.:KK43:((

mrhb kızlar bende 36+5 teyim kızım hala dönmedi zaten 32. haftada da ters duruyordu. doktorum zor döner demişti. mecburen sezeryan olacam 18 aralıkta Allahın izniyle kızım kucağımda.

benim taa 1 ay önce dönmüştü ama doğum kanalına girip girmediğini sormayı unuttum doktoruma 37.haftadayım haftaya çatı muayenem var sabırsızlanıyorum artık................

yorumlariniz için tsk Hanimlar.
Evet bu konuyu ben açmistim. bebegim asagi inmemisti cunku.
Simdi ise 1 hafta once dogum yaptim. sunu ogrendim hanimlar bebek kafasi asagi doundukten sonra hiç kormayin. kafasini asagida ama henuz dogum kanalina girmeyen bebekgi dr lar bir sekilde normal dogum yaptiriyor. endiselerim ne kadar yersizmis.
39+2 gunluk normal dogum yaptim. henuz bebegim asagida degildi, ama bir 2 saatlik guclu bir karin kasilmalari ve bel agrisidan (sancim olmadan)sonra 1 saat yatak da oturarak bekledim. 15 dk bir ikinmanin sonunda bebegimi kucagima verdi doktorum. Rabbime sukuler olsun. Rabbim hepizini kolaylikla kurtarsin yukunuzden ins.

Son düzenleme:
mntha hayirli olsun canim bebegin! gule oynaya buyut insallah!

dogumu epiduralsiz mi yaptin? biraz anlatsana. ben de bugun 38+1 im, henuz bebek kanala girmedi ve acilma yok. kesinlikle epidural olmadan normal istiyorum.

Canim tesekkur ederim. ins Rabbim seni ve butun anne adaylarini kurtarsin. canim hiç bir sey yaptirmadim. ne apudurel nede sunni sanci.
canim inanmassin ama normal sancim bile olmadi karnim da kasilma ve belimde agri vardi bugun disinda adet sancisi gibi bir sancim dahi olmadi Allahi'ma sukulerler olsun. kendim bile inanamadim. surekli hemsirelere sorup durdum eminmiisniz benim dogum anim geldiginie diye.
ben iki dogum yaptim dogum anini bilmemiyim diyorum hemsirelere.
9 santim acilmamda 2 saat içinde oldu. 15 dk ikinmanin ardikdan bebegim kucagimda idi mutluluktan agladim durdum o an. dogum oykumu yazacam ins canim o ani saniye saniye unutamam hayatimca.

Canim hiç korma dogum kanalina girmedi diye. zaten dogum ani gelince bebek iniyor.

Son düzenleme:
mrb kizlar bende ilk dogumumu yaptim simdi oglum 22 aylik oldu.o ani kesinlikle unutamam.herkez ilk dogum zor olur diyolardi yinede hic korkmuyodum dogumdan ama allahima sükürler olsun ki öyle olmadi.ilk suyum geldi suyum geldikten 2 saat sonra sancilarim basladi ve yarim saat sonra oglum kollarimdaydi.müthis bi duyguydu ama o yarim saatlik sanci bana yetti ikinci olsa yine korkmam.insallah ikincide lki gibi cabuk olur...

bu arada unuttum eklemeyi acilmada belirtilerde yoktu ki her hafta kontrollere gidiyodum. hatta suyum gelmeden 3 saat önce doktordaydim

Bebegim asagida olsaydi daha az sure bir ikinma ile alacaktim kucagima.
birde normal dogum yapacak anneler doguma giderken bunyeniz guclu olsun o an oyle çok guc harciyor ki insan. Ben dogumdan iki gun once girp oldum buda beni gucsuz dusurdu. ikinmalarda zorlandim. gucum yoktu cunku. Allah'a sukur saglikli sihahatli bebegim aldim.
çok korkmustum girp oldugum için bebegime bi zarar gelir diye sukur gecti hepsi..
Rabbime SONSUZ hamdu senaler olsun.

mrb kizlar bende ilk dogumumu yaptim simdi oglum 22 aylik oldu.o ani kesinlikle unutamam.herkez ilk dogum zor olur diyolardi yinede hic korkmuyodum dogumdan ama allahima sükürler olsun ki öyle olmadi.ilk suyum geldi suyum geldikten 2 saat sonra sancilarim basladi ve yarim saat sonra oglum kollarimdaydi.müthis bi duyguydu ama o yarim saatlik sanci bana yetti ikinci olsa yine korkmam.insallah ikincide lki gibi cabuk olur...

Canim seni çok iyi anliyorum. DOGUM kadina Rabbim tarafindan verilmis ozel bir sey.
Bunu yasayan bilir ancak... birde ilk dogum kolay olursa 2. 3. daha kolay oluyor buna emin olun.

Son düzenleme:
hayırlı uğurlu olsun..darısı bizim başımıza inşallahhh..bende bebeğim dönemedi diye çok panik yapmıştım ama geçen hafta dönmüş olduğunu söyledi drum..bense karnımın şeklinden ve beni acıtma durumuna bakarak dönmedi kafası hala göğsümün altında diyordum:)meğer o kızımın poposuymuş:)bazen biz anlayamayabiliyoruz döndüğünü..hepimize hayırlı doğumlar olur inşallah..

mntha hayırlı olsun saglıcakla buyut ınsallah normal dogum ısteyen bana da cesaret verdı yazdıkların :)

bizde 38. haftadayız ama oğluşum daha doğum kanalına girmemiş.normal doğuma motive oldum inş öyle olur:Saruboceq:

X