Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğinizle odanızı ne zaman ayırdınız yada ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

prism

karamel
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2007
254
2
45
kızlar ben bebeğim doğduğundan onun odasında kalıyorum.bebeğim 4 aylık bu arada.. kendi yatak odam hemen yan oda...Gece 2 defa emmek istiyor.Kızım yatağına ve odasına çoktan alıştı bile. sabahları benden önce uyanıyor. seslerle beni uyandırmaya çalışıyor.. Ben uyandığımda onun bana baktığını görüyorum. bana gülümsüyor.. adeta hadi uyandık beni buradan al diyor. bak işte buna alışmış olabilir..sizce doğru zaman ne zaman?
Özgüven gelişimi bakımından..

meraba:)
ben 60.gün kendi odasına koydum kızımı ama yanında yatmadım,beni her istediğinde (gece de 20 kere de olsa)gittim..

3 aylık olunca ayırdık odaları, hiç sorun yaşamadık Allaha Şükür. Gık dese koşuyorum zaten yanına, her sabah da gülerek karşılıyo beni.

benımkı acayp huysuz ya delırcem valla..kesınlıkle ben olmadan uyumuo...mutfaga gıdıom cıglık cıglığa nasıl alıştrdınız...
gece 10 kere net emıo..
çok emıo belkı o yuzden.. ama bnde hıc dınlenemıyom çıldrcam valla
2 3 gundur de yenı huy cıkardı saga sola kafasını savurup duruyo..gaz desem degıl..ayagımdaa sallıyom acaba ondan mı alıştı belkide offffffffffffffffff çok zor yaaaaa

3 aylık ayrı odada yatıo haaaaaaaaaaaaaaaaa:1shok: bıraz erken degılmı ilk 6 ay bogulma rskı cok yuksek..
aynı oada aynı yatakta daha mantıklı 6 ay bence..kusma yorgandan bogulma vs ck fzla ben uyuyuyamam sahsen mumkun degıl tek basına bırakıpyasakkelime

bence de 2 aylık ya da 3 aylık erken ayırmak için aynı odada 5.ayı dolması lazım dıyor dr.lar ama kesınlıkle aynı yatakta değil yoksa anne kokusuna alışıyorlarmış bu sefer hiç ayrılmak istemıyorlarmış..

ben hala yanımda yatırıyorum.o benı bırakamaz mı bılemıyorum da ben onsuz yatamıyorum,cok alıştım :)

ben 7 aylıkken ayırmıştım ama diş zamanlarında ve hastalandığında park yatak olunca hemen bizim odaya getiriyordum yatağını..

3 aylık ayrı odada yatıo haaaaaaaaaaaaaaaaa:1shok: bıraz erken degılmı ilk 6 ay bogulma rskı cok yuksek..
aynı oada aynı yatakta daha mantıklı 6 ay bence..kusma yorgandan bogulma vs ck fzla ben uyuyuyamam sahsen mumkun degıl tek basına bırakıpyasakkelime

Tatlım Allaha emanet bebeklerimiz. Sen yanında uyurken bile böle bi risk var unutma lütfen. Aynı odada yatıyor olmak dahi bazen sonucu değiştirmeyebilir Allah korusun. Herşey Allahtan. Sanki aynı odada olunca sabaha kadar nöbet mi tutuyoruz bebişlerin başında.
Ben bebeğimin iki yetişkin insanın nefesiyle ve kocaman bi yatağın ve kıyafetlerimizin tozuyla uyumasını istemedim daha fazla. Bu tamamen tercih meselesi. Boğulma şu bu işine gelince de bu olay tamamen Allahın takdiri.Aynı odada yatarak bebeklerimizi biz esirgeyemeyiz, Allahım esirger yalnızca. :Saruboceq:Allaha emanet hepsi. a.s.

benımkı acayp huysuz ya delırcem valla..kesınlıkle ben olmadan uyumuo...mutfaga gıdıom cıglık cıglığa nasıl alıştrdınız...
gece 10 kere net emıo..
çok emıo belkı o yuzden.. ama bnde hıc dınlenemıyom çıldrcam valla
2 3 gundur de yenı huy cıkardı saga sola kafasını savurup duruyo..gaz desem degıl..ayagımdaa sallıyom acaba ondan mı alıştı belkide offffffffffffffffff çok zor yaaaaa

hayatım sallamadan uyutmayı denedin mi. ben bi deneyeyim dedim. doğduğundan beri sallıyordum. hatta böyle olmaz dedim. o kadar para verip dondolino aldım. son 3 gündür maaşallah mırın kırın ediyo ama uykuya dalmayı başarıyor. bazen emzirip uykusu gelince yatağına bırakıyorum. elimle pışpışlayıp ninni söylüyorum. dalınca da odasından usulca çıkıyorum. daha önce niye yapmadım diye kızıyorum kendime.. denemekte fayda var..zamanla değişiyorlar..

bizde ayırdı 4 aylık ama bu sefer detelsiz alamayınca oaoada klima çalışıyor soğumasın diye de kapıyı kapattık eh bzi orada yatıyoruz ne farkettiyse ama o anlamıyo çünkü uykuya dalarken ve uyanınca o selenmeden ses çıkarıp görünmüyoruz. yinede telsiz alıp kendi odamız adöneceğiz. bizim korkumuz hep üstünü açıyo. ama doğru olan ayırmak bence

bende 6 aylıkken ayırdım odasını... 6 aylık olana kadar da annemlerde kalıyoruk ayrı oda olmadığı için aynı oda da kalıyorduk şimdi ayrıyız böylesi daha rahat... çünkü eşim geceleri çok horluyor (hehehehe) birde sabahları çalkar saat çok bağırıyor bende o sesten rahastsız olur o yüzden halimizden çok memnunuz gecede ne kadar kalkarsa kalksın çıt sesinde koşup gidiyorum yanına...

bnm bebeğim 7 aylık bu ay ayırdım odasını
çok şükür bi sorun yaşamadık
ama şimdide dişleri çıkacağı için sürekli ağlayarak uyanıyo
bende 10 kere kalkıyorum
battaniyesini suratına çeker diye korkuyorum
onun için o uyanmasa bile geceleri kontrole gidiyorum
bence bebeklerimizin aklı ermeden ayırmak en iyisi
sonra kokunuza alışınca zor olur

kızım üç ayını bitirene kadar odasındaki kanepede kaldım ben.. sonrasında şükür ki bi sorun yaşamadık, odası bizim odamıza çok yakın zaten, kapıları arasında 2 metre ancak vardır sesini çok rahat duyuyoruz.. yatağında gerekli güvenlik önlemlerini de aldıktan sonra bence içiniz rahat bi şekilde yalnız bırakabilirsiniz odasında.. ayaklarını yatağın ayakucuna gelecek şekilde, başını karyolasının başucuna gelecek şekilde koyduysanız da ayaklarının altına sert bi yastık koyarak yatırırsanız ve de battaniyesini karyolanın kenarlarına sıkıştırırsanız (aslında en iyisi uyku tulumu), yatağında küçük yastık, oyuncak, mendil vs. gibi şeyler bırakmazsanız yatağını bebeğiniz için güvenli hala getirmiş olursunuz.. ben öyle yapıyorum.. sonra da allahım bebeğim sana emanet diyorum ve gidip yatıyorum.. allah herkesin bebeğini korusun..

ayaklaına sert yastık niye koyuyoruz ben bilmiyordum bunu?
Bir de hem ayaklarının ayak ucuna, hem de başının başucuna aynı anda gelmesi mümkün değil. Bizim yatağımız büyük. Başını başucuna koyuyorum ben.

benim bebiş 8 aylık bizim odamızda kendi beşiğinde yatıyor.hiç yanımda yatırmadım .yaza ayırmayı düşünüyorum ben 1 yaşında falan yani.problem olmaz heralde??

Bende 2 aylıkken ayırdım.Kendi odasında uyuyor.Hiç problem yaşamadım.

Merhabalar... Ben de 3 aylıkken ayırdım kızın odasını.Tüm bedagogların önerisi de 3 aydan sonra diye biliyorum. Ses çıkardığı anda hemen odasına gidiyorum. Çok şükür bir sorun yaşamadım.

canım sen bir kaç ay daha bekle bence yanlış anlamazsanız bebeğiyle aynı oda hatta aynı yatakta yatan annelere sözüm o bir bebekte olsa sizden ayrı bir birey ve nasıl alışırsa öyle gider emin olun 7-8 yaşında hatta ortaokuldaki çocuğuyla yatanları duyuyorum şaşıyorum hem çocuk psikolojisine ters hem karı koca ilişkisini çok etkileyebileceğini düşünüyorum ben 1 kez bile eşimi tek bırakmadım çocuklarımınsa her istediklerinde yanlarındaydım bence herkes yerini bilmeli 9 ve 7 yaşında 2 meleğim var emzirir sonra biraz saçlarını okşar yataklarına yatırırdım melodik müzik eşliğinde uyurlardı tabiki biraz daha büyüyünce hemen uyumuyorlar bagırıp ağlama hareketleriyle beni al diyorlar ama inan hiç almadım bir kaç seferden sonra alışıp uyuyorlar ve hala iki meleğimde okul zamanı 8:30 yaz tatili 9:30 da yataklarındalar ve bu ilk aydan beri böyle çocuk büyütmek zor ama her şey sabır özveri ve sevgiyle istersen çocuğun yemekte seçmez öğünde atlamaz saatinde kendiuyur bence sende yerine dön gecelri bi bebefon yardımıyla her anında yanındasın uyumakta zorlanırsa müzik dönenceleri ve emzik en büyük yardımcın olacaktır emin ol sadece sabır ve pes etme daha şimdiden senin sözünün geçmesi gerektiğini öğrenmeli ilerde çok rahat edersin beni sürekli tebrik ediyolar nasıl başarıyosun diye meleklerimi herşeyden çok sevsemde herşey onların düzenli ve sağlıklı büyümesi için sevgiyle kalın

Bence ik 6 ay anne babanın odasında yatırılmalı.1 yaşına kadar yine anne baba odasında kalabilir ama 1 yaşında sonra odalar ayrılmalı.Ben kızımı 13 aylıkken ayırdım.

X