hamile arkadaşlar lütfen dikkatle okuyun

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
ABD’nin Los Angeles Üniversitesi ile Danimarkalı Aarhus tarafından yapılan geniş kapsamlı araştırma sonuçlarına göre hamilelik esnasında kullanılan cep telefonları doğacak olan çocukta davranış bozukluklarına yol açıyor.

Yaklaşık 13 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada hamile bir kadının günde birkaç kez cep telefonunu eline alıp kullanması bile doğacak olacak çocuğun hiperaktivite davranış bozuklukları okul çağına geldiğinde duygusal karmaşa gibi bazı ruhsal hastalıklara yakalanma riskini taşıdığı ortaya çıktı. 7 yaş öncesi cep telefonu kullanan çocuklarda da davranış bozuklukları meydana gelebiliyor.

-alıntı-
arkadaşlar bu bölüme yazmak istedim,çünkü her hamile bayan burayı okur.diğer bölümlerde okudğunuzda belki geç kalınmış olabilir diye düşündüm.
benim arkadaşım hamileyken hiç cep kullanmadı.
keşke herkes aynı duyarlılığı gösterebilse...
keşke cep telefonları bu kadar zararlı olmayabilse.
hayatımızda o kadar büyük yer tutuyor ki malesef :eek:klava:
.

bende hiç cepo telefonu kullanmadım kullanmıyorum
doktorum kablosuz netten bin kat daha zararlı oldunu söyledi net kullan ama cep telefonu kullanma dedi

hamilelimde kullanmadım yani öncesinden elbette benimde telefonum var

hamilelimde kullanmadım yani öncesinden elbette benimde telefonum var

alkisalkisalkis alkisalkisalkis
bilgisayar ekranı,kasa ve modemden de olabildiğince uzakta oturmalı.kolay değil ama nete girereken karnınıza yastık koyun.(dr.önerisi)

ha birde pc yakınlarına kaktüs koyun 2-3 tane.radyasyonu emiyormuymuş ne.bir yerde okumuştum radyasayona karşı çok faydalıymış.
bende alacağım birkaç tane kaktüs pc başına.

ya canım öyle diyosunda bak benim kablosuz ve eşimim iphone telefonu var ve bizim sagımızda solumuzdada var yani o kadar sıyıramıyoruz kendimizi ama ben şahsımda telefon kullanmıyorum net başındada çok uzun kalmıyorum ve şimdi çıkmam laızm çok oldu çünkü :)

valla bunların zararları biliniyor da gene de kullanıyoruz mecburen.eşim asker , görevlere gidiyor.mecbur kullanıyoruz.aileler uzakta, ben hamileyim, yakınımda kimse yok e doğal olarak telefon elimde sürekli ulaşmam gereken yerler olur diye, acil bir şey de :KK43:(

ben de mümkün olduğunca kullanmamaya calışıyorum ama
kullanırsam da kulaklıkla kullanıp bebegimden uzak tutuyorum

senağlamaofffffff ya ben malesef kullanıyorum malesefffffffff...gurbettteyim ..:a015:
burada eşimden başka yakınım yok..annemlerlede konuşmasam ölürüm artık.
onların sesi bana en ii destek..rabbim lütfen bebeğimi koruuuu:Saruboceq:
ben çok kötü bi anneyim telefon hergün elimdeeee....yakın bi zamanda anneannem ve çok
sevdiğim bi teyzem vefad etti...ve anneme daha bi bağlandım....elimded değil..i
bana dua edin bebişime birşey olmasın:Saruboceq:..ben gibi zor durumda olmayanlar konuşmasın asla:1no2:

telefon haricinde herşeye çok dikkat ediyorumm..eğer gurbette
olmasam bunu da asla kullanmam
bebişim benim en değerlim ama bende annemmin bebeğiyim ..
bebeğim bensiz ben onsuz ve annemsiz yapamam
bu durumda allah a sığınıyorummm.o isterse muhafaza eder
herkezimn meleği ona emanet:ecrin_bebek:

Ben de bıraktım, biraz zor oldu ama ne yapalım. Sadece eşimle alışverişmerkezine gittiğimde alıyorum yanıma, çünkü ayrı takılıyoruz genelde. sonra buuşması sorun oluyo :) onun dışında herkese söyledim bana sabit telefonlardan ulaşın dedim. Az kaldı zaten 2 ay daha sıkıcam dişimi

Ben de bıraktım, biraz zor oldu ama ne yapalım. Sadece eşimle alışverişmerkezine gittiğimde alıyorum yanıma, çünkü ayrı takılıyoruz genelde. sonra buuşması sorun oluyo :) onun dışında herkese söyledim bana sabit telefonlardan ulaşın dedim. Az kaldı zaten 2 ay daha sıkıcam dişimi

tebrik ederim

alkisalkisalkis alkisalkisalkis

hamileler ne kadar dikkat etse bile çevreden de çok etkileniyor insan
artık interneti cep telefonu olmayan ev yok malesef onlar bile etkiliyor insanları

ben halen aktif olarak kullanıyorum vala bırakamadım ya:sinifsinif:

valla bunların zararları biliniyor da gene de kullanıyoruz mecburen.eşim asker , görevlere gidiyor.mecbur kullanıyoruz.aileler uzakta, ben hamileyim, yakınımda kimse yok e doğal olarak telefon elimde sürekli ulaşmam gereken yerler olur diye, acil bir şey de :KK43:(

aynen benim eşim de askermecbur kullanıyorum hiç içime sinmese de............. :KK43:

hamileler ne kadar dikkat etse bile çevreden de çok etkileniyor insan
artık interneti cep telefonu olmayan ev yok malesef onlar bile etkiliyor insanları

sen de haklısın.

malsef doğru.

mesela cep kullanmıyorsun evinin yakınında baz istasyonu var kafamçokkarıştı

bu ne perhiz bu ne lahan turşusu değil mi !

ben kalolu kullanıyorum bıde yatarken basımızda en uzek mesafeye koyuyoruz gece telefonları

X