Çocuk Hastalıkları 15 günlük bebeğim öksürüyor.. =((((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

cicibisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
2.882
3
37
Hanımlar kuzucuğum 2 gündür hapşuruyordu,bugn öksürmeye başladı:gitme:
Daha ufacık yeni 3 kilo olduuu.Dr.a götürmelimiyim hemen? çok fazla ilaçdan yana olmadığım için hemen koştur koştur götürmek istemiyorum ama korkmuyoda değilim..Böyle bi durum yaşayıpda ilaçsız alternatiflerle atlatabilen varmı merak ediyorum...Şimdiden teşekkürler herkese..:enbuyukkk:

arkadaşım bizde aynı durumu yaşadık daha 1 aya yeni girmişti
doktorumuza gittik hemen çok hapşuruyor ve öksürüyor dedik baktı
yeni doğan bebeklerde sıklıkla olur bu dedi panik yapılcak bişy olmadıgını söyledi
ayrıca bizim doktorumuz 2 aylık olana kadar gaz için dahi ilaç kullandırmadı
en son 5 aylıkken böyle birşey yaşadık çok hapşuruyordu öksürüyordu ve burnu akıyordu
bu durumda bile doktorumuz sadece burun akıntısı ve tıkantklıgı için okyanus suyu fısfıs verdi
eger öksürüğü balgamlı öksürüğe dönerse diyede şurup yazdı ama kuru öksürük için bişey kullanmak gerekmediğini söyledi
eğer çok çok rahatsız edici öksürmüyorsa burun akıntısı yoksa çok panikleme derim
ama eğer çok rahatsız oldugun bir durum varsa dr götür mutlaka
çünkü bebek drleri artık bizden daha çok karşılar gereksiz durumlarda ilaç kullanılmasına
buarada benim kızım şuan 6 aylık bende senin gibi çok panikkliyordum ufack bebegi hastamı ettik diye
endişeleniyordum
Rabbim yardımcınız olsun

arkadaşım bizde aynı durumu yaşadık daha 1 aya yeni girmişti
doktorumuza gittik hemen çok hapşuruyor ve öksürüyor dedik baktı
yeni doğan bebeklerde sıklıkla olur bu dedi panik yapılcak bişy olmadıgını söyledi
ayrıca bizim doktorumuz 2 aylık olana kadar gaz için dahi ilaç kullandırmadı
en son 5 aylıkken böyle birşey yaşadık çok hapşuruyordu öksürüyordu ve burnu akıyordu
bu durumda bile doktorumuz sadece burun akıntısı ve tıkantklıgı için okyanus suyu fısfıs verdi
eger öksürüğü balgamlı öksürüğe dönerse diyede şurup yazdı ama kuru öksürük için bişey kullanmak gerekmediğini söyledi
eğer çok çok rahatsız edici öksürmüyorsa burun akıntısı yoksa çok panikleme derim
ama eğer çok rahatsız oldugun bir durum varsa dr götür mutlaka
çünkü bebek drleri artık bizden daha çok karşılar gereksiz durumlarda ilaç kullanılmasına
buarada benim kızım şuan 6 aylık bende senin gibi çok panikkliyordum ufack bebegi hastamı ettik diye
endişeleniyordum
Rabbim yardımcınız olsun

Seviyorum bu KADINLAR KULÜBÜNÜ yaa !!
Arkadaşım içimi rahatlattın yeminle..:1rolleyes: çok rahatsız edicek şekilde deil,
hemen hemen saatte bir,iki yada 3 kere öksürüyo
.uyurken öksürme yok,bi kere filan oldu.ama bugün kucağımda sırt üstü yatarken öksürdü, tıkandı bi anda çocuk rahat öksüremedi sanırım,
hemen yüz üstü çevirip sırtına vurdum..kendine geldi yawrum..
Dediğin gibi dr.larda haklı olarak ilaç vermekden yana olmazlar.çünkü daha bu kadrcık bi çocuk ilaç içse nolur..bağışıklık kazanıyo belli bi zaman sonra bünye ve ilaçsız iyileşme daha zor oluyo..şimdi bende alternatif bişiler arıyorum işte..
Senin kuzunada Allah şifa versin canım..Umarım bi an önce düzelirlerde bizde rahat bi neffes alırız :teselli:

şunuda unutmayın boğazlarda meydana gelen bir enfeksiyon bir gün içinde bebklerde ciğere inebilir annem hemşire ve hemen dr. a götürmemi söyler hep dr. bir baksın zaten kötü değilse ilaç vercek değil ya

canım yeni doğan bebkelrde oluyo benimkindede çok oldu bu yüzden doktora az gitmedik yeni doğduğunda hele hapşırık ilk 4 ay her bebekte olur canım için rahat olsun

Benim bebeğim de 5 günlük. Ateşi çıktı annemler yok bir şeyi dediler. Ben de inandım, salak gibi ateşi fark eder etmez götürmedim doktora. Aradan iki gün geçince hastaneye götürdük, şimdi yenidoğan servisinde yatıyor. Felaket tellallığı yapmak istemem ama benden sana tavsiye, derhal tam teşekküllü bir hastaneye götür. Sonra insan vicdan azabından kurtulamıyor.

Benim bebeğim de 5 günlük. Ateşi çıktı annemler yok bir şeyi dediler. Ben de inandım, salak gibi ateşi fark eder etmez götürmedim doktora. Aradan iki gün geçince hastaneye götürdük, şimdi yenidoğan servisinde yatıyor. Felaket tellallığı yapmak istemem ama benden sana tavsiye, derhal tam teşekküllü bir hastaneye götür. Sonra insan vicdan azabından kurtulamıyor.

arkadaşım ateşli durumlarda zaten hemen götürmek lazım enfeksiyn olabilir üşütmüş olabilir ateş hiçbişeye benzemez
ama yenidoğan bebeklerde öksürük oluyor eğer rahatsız edici derecede olursa korkmak gerekir
bende çok paniklemiştim habire öksürüp haplşruyordu ama doktor normal dedi
tabi ben yazımdada belirttim bi baktırtmakta herzaman fayda vvar cigerlerinde bişey olup olmadıgını anlıyorlar
birde ben yeni annelere şunu söyliyeceğim eğer bebeğiniz herzamanki düzeninden farklı çok aglıyorsa
herzaman sustugu şekillerde susmuyorsa
yemesi içmesi değiştiyse heemen götürün
benim kızım kolikti ve ben gaz sancısı çekiyor sanarken idrar yolu enfeksiyonu olmuş
ateş vs hiçbir belirti yoktu
dr bezlendiği sürece bebeklerde olabilecek bişey dedi çünkü kakasını yaptııgı anda öne bulaşıyor ve bunu engelleyemiyruz
konuyla alakası yoktu ama aklınızda bulunsun buda

şunuda unutmayın boğazlarda meydana gelen bir enfeksiyon bir gün içinde bebklerde ciğere inebilir annem hemşire ve hemen dr. a götürmemi söyler hep dr. bir baksın zaten kötü değilse ilaç vercek değil ya

Doğru söylüyosun arkadaşım..buda yanlış deil..ki bende dün gece sabah 5 e kdar bebeğimi uyutamayınca (ki her gece çok düzenli uyurdu) sabah bi sağlık ocağına götüreyim ddim.gittim hafif bi faranjit var dedi..gifrer damla kullanabilirsin burnuna dedi-evde vardı gece kullanmışdım bi kere-günde 30 kere bile damlatabilirsin hiç bi zararı yok dedi.birde calpol verdi çok tıkanır ve öksürürse ver die..baya güzel anlattı neler yapmam gerektiğini.dik yatır odayı buharsız bırakma banyo yaptırırken kulaklarına pamuk koy vs..şimdilk uygulucaz bakalım..Allah şifamızı verir umarım..

X