Premature Bebekler Prematüre Bebeklerde Gaz ve Kabızlık Sorununa nasıl çözüm buldunuz

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
çok güzel bilgiler tşkler bu arada pitoşum dediğin şeyi gözlemliyeceğim ...bu derece işini pitoşta söylemişti fitil kullanmak istiemiyorum zaten oda uyarıcı etki yaptı erimesine gerek kalmadı.
bu arada mama geçişi yaptık prematilden aptamil PDF e geçtik pdf kullanan varmı

anne çikolata da yemiyecek..
bende inanılmaz gaz yaptı..
preemie nin dediklerine katılıyorum ben yediklerime çok dikkat ettim..
oğlumun gazıda çok olmadı ..
yediklerim sayılıdır..

bu yazıyı okurken çikolata yiyordum boğazıma dizdiniz kızlarr :))))))))) bu kadar olur yaniiii :)))))

hay bi çikolatam vardı ondanda oldum emii :)))

portakal da gaz yapıyormuş arkadaşlar.bilginize.
bu arada besinler kimi annede problem yaratmazken bazı annelerde yaratabiliyor.
bunu anlamak için yediklerinize dikkat edin.yediğiniz bir gıda 24 saat içinde anne sütüne geçiyormuş.ona göre kendinizi ayarlarsınız.

evet kimyonu kendim için kullanıyorum
genelikle yemeklerime çorbalarıma kimyon koyup öyle yerim
dolayısyla gazım olmaz böylece sütten oğlumada geçmiyor..
oğlum için kullanmadım hiç...

arkadaşlar bgun doktora gittim numunelik bebişimn birini götürdum kaydirigubbakcemile3 ilaç tedavisine başladık birtakım mide ve sindirim düzenleyici birde zorlanmaktan poposunda çatlak var dedi onun için bir krem ve ağrı kesici bir krem daha verdi onlarla masaj yapıcam zeytinyağı damlat dedi bir defa günde birde bitki çay doğadanın bebek çayı varmış onu önerdi onu araştırıyorum inş şifa bulurlar olmassa 15 gün sonra başka tedavi uygulayacak milupanın pdf mamasına devam gelişimlerine destek oldugundan şimdilik conformile geçmiyoruz....

canım geçmiş olsun
minik yavrum nasıl ağlıyordur o çatlaktan...
şifa diliyorum...

nınım sağol canım ...

şu an bebişlerim düzelmeye başladılar şükür bakalım bir süre ilaç takviyesi yapıcaz ama kabız iken çok fazla bekletmemek lazım bunu anladım çatlak olmaması için ...

ya bişey soracağım
kabız diyorsun ya
kakası sert mi yoksa yumuşakmı ???????????????????

ya bişey soracağım
kabız diyorsun ya
kakası sert mi yoksa yumuşakmı ???????????????????

kaydirigubbakcemile3benim bildiyim kadarıyla sert vede zorlanarak yapması bazı bebeklerde kendi başlarına yapamıyolar bile

Arkadaşımında kızı prematüre doğuştu şuan da 2,5 yaşında ama hala kabızlık devam ediyor. Denemediği şey kalmadı ama çözüm bulamadı. En son doktor bir şurup verdi onu içiriyor,onu içmediği zaman 5 günü buluyor kaka yapması..

neden sert mi diye sordum bilimiyorsunuz tabii
ya benim oğlanda 4 günde bir yapıyor
ve yaptığında da yumuşak oluyorda ondan..
benimki kabız sınıfına girmiyor değilmi ????????

yok güzelim o normal benim bir bebişim kabızlık sorunu başlamadan önce öyleydi sorun yok yanii zaten anlarsın çünki çok ağlıyorlar benimkiler diğer bebişlri bilmem ama

bence 4 günde bir yapması normal değil..
kabızlık sadece katı olması demek değil.
ama siz yinede doktorunuza sorun,en doğru bilgiyi size o verecektir.​

4 günde uzun bi süre deyilmi canım her zamanmı böyleydi yoksa büyüdükçe mi 4 günde bi yapıyo ek gıdalara geçtinizmi

aslında uzun bir süre 4 günden sonra dedi doktorumuz arkadaşlar..
önceden böyle değildi son 1 aydır böyle 4-5 günde bir yapıyor ve yumuşak..
başlarda pek sıkıntı yapmıyor ama 4 . gün mızmızlanmaya başlıyor..
ek gıdaya başamadık erken daha bebeğim 3.5 aylık
sadece anne sütü veriyorum bazende gece kakasını yapması için 1 öğün conformil veriyorum..
galiba böyle giderse fitile geçeceğiz
ama ben pek kullanma taraftarı değilim..
bakalım doktoru ne diyecek ??

X