Premature Bebekler Prematüre Bebeklerde Gaz ve Kabızlık Sorununa nasıl çözüm buldunuz

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
yok güzelim o normal benim bir bebişim kabızlık sorunu başlamadan önce öyleydi sorun yok yanii zaten anlarsın çünki çok ağlıyorlar benimkiler diğer bebişlri bilmem ama

:1shok: yani bizde ilerde kabız sorununu yaşayabiliriz mafoldumben

:1shok: yani bizde ilerde kabız sorununu yaşayabiliriz mafoldumben

Öyle düşünme herkeste olacak diye birşey yok olsa bile şükür bak şu an bebeklerim rahatladırlar sorunumuz şimdilik çözüldü bakalım ilacı bırakınca ne olacak :teselli:

xxnilxx merhaba cnm gerçi sorunu çözmüşsünüz ama
bende yazmak istedim....bende ikizlerimi 33 haftalık dünyaya getirdim
kilosu yerinde olduğundan küvez vs.sorun yaşamadık ama 3 kiloyu geçene kadar da pramatüre maması kullandık bu mama bebeklerimi acayip kabız yaptı .....küçük kuzularım ööle bi ıkınıyorduki delirecektim
çok afedersiniz ama keçi pisiği gibi oluyordu ....ama hergün yapıyorlardı....

şuan 7 ayımız doldu 8 ayımıza yol aldık ....çok şükür hergün yapıyolar...bazen 3-4 buluyor

ben anne sütü 1 ay verebildim...kabızlığımızdan gazımızda vardı
3 kiloyu geçince doktorumuz conformile geçirdi ve babuline verdi
bu babuline acayip bi ilaç tamamen bitkise 4 aya kadar günde 4 tatlı kaşığı verebilirsin hiç zararı yok demişti doktorum ....bir bebeğim çok gazlıydı conformile rağmen gazı vardı
biz hem babuline hemde karnını ovarak dairesel bir şekilde kaka yaptırıyorduk
hee bide mamalarına zyetinyağa koyuyordum 2 gün çıkamazsa eğer
ve çok ağalarsa fitil atıyorum kaka yapıyolar ....doktorumuz kaka için çocuklarınızı ağlatmayın
çok kötü bir ağrı oluyor demişti....çok şükür artık fitil ve gaz ilacına gerek kalmadı ek gıdada tamamen kabızlığımız bitti... cnm

xxnilxx merhaba cnm gerçi sorunu çözmüşsünüz ama
bende yazmak istedim....bende ikizlerimi 33 haftalık dünyaya getirdim
kilosu yerinde olduğundan küvez vs.sorun yaşamadık ama 3 kiloyu geçene kadar da pramatüre maması kullandık bu mama bebeklerimi acayip kabız yaptı .....küçük kuzularım ööle bi ıkınıyorduki delirecektim
çok afedersiniz ama keçi pisiği gibi oluyordu ....ama hergün yapıyorlardı....

şuan 7 ayımız doldu 8 ayımıza yol aldık ....çok şükür hergün yapıyolar...bazen 3-4 buluyor

ben anne sütü 1 ay verebildim...kabızlığımızdan gazımızda vardı
3 kiloyu geçince doktorumuz conformile geçirdi ve babuline verdi
bu babuline acayip bi ilaç tamamen bitkise 4 aya kadar günde 4 tatlı kaşığı verebilirsin hiç zararı yok demişti doktorum ....bir bebeğim çok gazlıydı conformile rağmen gazı vardı
biz hem babuline hemde karnını ovarak dairesel bir şekilde kaka yaptırıyorduk
hee bide mamalarına zyetinyağa koyuyordum 2 gün çıkamazsa eğer
ve çok ağalarsa fitil atıyorum kaka yapıyolar ....doktorumuz kaka için çocuklarınızı ağlatmayın
çok kötü bir ağrı oluyor demişti....çok şükür artık fitil ve gaz ilacına gerek kalmadı ek gıdada tamamen kabızlığımız bitti... cnm

canımcım içimi ferahlattın bizde aynı prematil kullandık onu kullanırken başladı sonra aptamil pdf e geçtik devam ettik doktorum conformile geç dedi sonra bırak geçme dedi pdf devam et dedi benim bebişlerde 3 üzeri zaten bizde gaz giderici bitkisel bir surup kullanıyoruz ondan memnunum şu an rahatlar çok şükür arada geliyor ama çok falza aülamıyorlar zeytinyağını bende hergün mamalarına ilave ediyorum

Arkadaşlar yazdıklarınız okudum bütün bebeklerin kabızlık problemi var nerdeyse.Çevremdeki insanlarında öyle. Benim bebeğim kusmazsa ve kaka yaparsa ameliyattan kurtulacak.Kafam çok karıştı.Bebekleriniz anne sütünü kusuyormuydu?

Benim kızımda prematüre. 1 ay hastanede kaldı. Hafif derece NEK atlattı.
Eve çıktıktan sonra 8-9 gün kaka yapmıyordu. Hemen her yöntemi denedik çoğunun etkisi yetersiz kaldı. Karın bölgesinde kafasının iki katı bir şişlik oluyordu. Bu sebeple yeni mamayı sindiremeyip sürekli kusuyordu.

Nurse Harvey şurup gaz için kullandıklarımızın en iyisi oldu. Aptamil Comformil kullandık.
Vazelin içeren bir şurup (ismini vermeyi doğru bulmadığım için yazmıyorum, doktorunuz bebeğinize uygun görürse verecektir) kabızlığını rahatlattı. Yaklaşık 1 yaşına kadar bu durum devam etti. Sürekli omuzumuzda gaz çıkarma pozisyonunda taşıdık. Karın masajındansa bacaklarını bükerek karına doğru bastırma egzersizi en rahatlatan uygulama oldu. Bağırsak hareketine yardımcı olan bu hareket hem gaz çıkarmasına hemde kaka yapmasına destek oluyor. Karın masajıda rahatlatıyor. Karın masajının yanlış yapılması bebeğe zarar vereceği için doğru uygulanıldığından emin olunmalı.

Şimdi 18 aylığız. Şükürler olsun ki tüm o zor günler geride kaldı... Hergün düzenli kakasını yapıyor. Tek sorunumuz gaz. Oda zamanla azaldığı için kısa süre sonra hiç kalmayacağını bilmek mutlu ediyor. Darısı tüm kabızlık ve gaz sorunu olan bebeklerin başına:)

Nurse Harvey ve masaj bizim kurtarıcımız oldu.
evet çok gazlı ve kolikli bir bebekti Rüzgar yeni yeni hareketlenmeye başladı bacakları hiç durmuyor hareket halinde ve artık daha rahat gaz çıkarıyor.

merhaba arkadaşlar benimde oğlum 34. haftasında dünyaya geldi
şuan 18 günlük benimde baştan sütüm gelmedi elektrikli pompayla sağa sağa getirdim
o yüzden bizde mama kullandık aptamil pdf 30 ml e bir ölçek kullanıyoruz
artık sütümü sağıp veriyorum ancak başlar da 25-30 ml çıkıyordu şimdi 70 ml çıkıyor sütüde 50 ml veriyorum
siz nasıl besliyorsunuz bebişlerinizi doktorunuz öneride bulundumu ben doktora sorarak ancak cevap alabişliyorum ve aklım kasrışık ne kadar vermem gerekli bilemiyorum
2-2.5 saatte veriyorum 2 kez anne sütü veriyorsam bir kez mama veriyoırum doğrumu besliyorum acaba

birde bizimde kabızlık sorunumuz var ıkınırken mosmor oluoyor oğlum
kakası sarı renkli az az çıkarıyor onu çıkarırken bile bayağı zorlanıytopr buradaki bilgileri değerlendireceğim

Merhaba prematüre anneleri şunu anladımkii cennetliksiniz.Bende prematüre annesiyim üç oğlum var doğum yapalı 40 gün oldu bebeklerimde son 3 gündür kabızlık ve gaz sorunu var çokmu erken başladık bu sorunlara sizlerde de oluyormu yda oldumu ne yapmam gerekiyor neler önerirsiniz hergün fitil kullanmakta istemiyorum ama kullanmassam olmuyor acaba mamamı fazla veriyoprum şu anda 50 60 cc yiyorlar 2 saatte bir sütüm fazla gelmiyor günlük 40 cc süt alabiliyorlar??? fikir ve önerilerinize ihtiyacım var

Kesinlikle Golden Goat Keçi Sütü kullan %99 işe yarar... İstersen facebookta GoldenGoatTurkiye diye sayfaları var. Hemen cevap veriyorlar. Vakit kaybetme yazık bebeğine.

slm hnmlar aranıza yeni katıldım bnmde 34 hftlık doğan bir kızım var şuan 2.5 aylık kabızlık ve gaz en büyük düşmanı neler yaptıysam bir türlü atlatamadı en son dktora götürdüğümüzde dktr arabayla gezdirmenin faydası olur dedi arabayla gezince hiçbir sıkıntısı yok ama benzin yönünden biraz tuzlu....

Benim oğlum da 1 Ekimde 37 haftalık doğdu. 25OOgr ve 47 cm. Birkaç güne kadar 5 aylık olacağız çok şükür.Bizde de gaz problemi oldu.Özellikle gecelerimiz ıkınarak geçerdi.Hem de sabaha kadar, çocuk kıpkırmızı olurdu.Bize doktorumuz sadece metsil kullanın dedi.Kana karışmıyormuş.Gerçi birçok kişi memnun değil ama biz faydasını gördük metsilin.Tamamen geçmiyor ama metsil verdiğim gece bir nebze de olsa daha rahat ediyordu.4. ayına girince bir anda kesildi çocuğun ıkınmaları. Bir de 4 ay 1 haftalıkken biz fıtık ameliyatı olduk.Acaba diyorum ondan mı ıkınıyordu çocuk.Şimdi çok rahatız şükürler olsun.Gece uykularımız da gündüz uykularımız da son derece düzenli.Ben de normal hayata döndüm tabi.4 aya kadar da mama ve anne sütü karışık besleniyordu. Şimdi sadece mama alıyor.Aptamil 1.Doktorumuz anne sütü yoksa yavaş yavaş elma ve havuç sularına başlayabiliriz dedi. Bugünlerde başlayacağız bakalım.Bu arada oğlum7800gr ve 67cm.Maşallah normal.Herkese kuzucuklarıyla sağlıklı gazsız günler diliyorum.İhtiyacınız olan tek şey bence sabır...

X