Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Ameliyat olanlar güzelleşti atıyorlar kendilerini sokaklara.. Sibeeell, yasemin, Ben toprak, nilgün ebder ve aklıma gelmeyen arkadaşlar belki aynı şeylkeri yazmaktan sıkılıyorsunuz ama yeni takip edenler açısından da lütfen yaşadıklarını paylaşsınlar bizim dikkat etmemiz gereken konuları yazsınlar lipo yaptıranlar var mı karın germe ile aranızda

Tavsiyelerinizi bekliyoruz... Kaç günde normal yaşama döndünüz hissizlik durumu ne ödemlerden nasıl kurtuldunuz

Ameliyat olan arkadaşlar süreci yazın diyorsunuz da yazacak bir ey kalmadı ki benim.İlk haftayı yaşadıklarımı yazdım.Her geçen gün bir öncekinden daha güzel gidiyor.Dikişlerim 15. günü alındı.Sosyal hayatıma döndüm.Ödem yok denecek kadar hala.Dikiş izleri henüz anlamadım bazı yerler bantlı.Ercan bey çok iyi gittiğini söyledi.Ebder arkadaş gördü muaynede yanımdaydı sağolsun, çok iyi olduğunu bazı yerler beyazlamış bile dedi.Korsem üstümde.
Sorularınız varsa cevaplarım.Görmek isteyenler hastaneye geçtiğimde gelip görebilir.Yada buluştuğumuzda toplu halde görebilir.

Neden Ercan Karacaoğlu diye merak edenlere,
İnternette bir çok dr vardı.Not aldım kafama yatanları.Sitede ve başka sitelerde tüm paylaşımları okumaya başladım.Sonra yazışmalar başladı.Topikten Jelesece arkadaşın ilgisini çok gördüm.Olumsuz gördüklerimi eledim olabilirler le görüştüm.Medyatik olanda tv ye çok çıkanda vardı.Maddi olarak çok yüksek uçuk bir rakam veren de vardı,çok iyi dediğimde ama hiç biri evet işte bu dr dedirtmedi.Hep bir eksik vardı konuşmalarda ve ben çözemedim.Tatmin olmamıştım.Hepsinden ayrılırken kullandığım cümle aynıydı.Karar veriyim ararım.
Ercan Karacaoğlu bana uzaktı ve Ataşehiri sadece isim olarak duymuştum.Randevu aldım böylelikle yoluda görmüş olacaktım.Giderken rahat gittim yol problemi kafamdan hemen silindi.Gidebilirdim kolaydı.Yolu bilmediğimden geç kalmamak için erken çıkmış beklediğimden önce varmıştım.Randevuma 1,5 saat vardı.Müsaitmiş hemen görüşmeye aldı.Muaynesi diyer doktorlardan daha farklıydı.Yapılacakları o kadar güzel ve kendinden emin anlattı.Kimse bana fıtığın var dememişti.Sayesinde fıtık olduğumu da öğrendim.Hiç soru sormadım.Soracağım tüm soruları cevaplamıştı.İnanılmaz bir özgüveni var ve bunu yansıtmasını çok iyi biliyor.Güvendim ve o gün tek sorduğum soru hangi gün müsaitsiniz ne zaman olabilirim oldu.Şimdi iyi ki olmuşum kervanına bende katıldım.Böylelikle Ercan fana bende katılmış oldum.

Ameliyat olanlar güzelleşti atıyorlar kendilerini sokaklara.. Sibeeell, yasemin, Ben toprak, nilgün ebder ve aklıma gelmeyen arkadaşlar belki aynı şeylkeri yazmaktan sıkılıyorsunuz ama yeni takip edenler açısından da lütfen yaşadıklarını paylaşsınlar bizim dikkat etmemiz gereken konuları yazsınlar lipo yaptıranlar var mı karın germe ile aranızda

Tavsiyelerinizi bekliyoruz... Kaç günde normal yaşama döndünüz hissizlik durumu ne ödemlerden nasıl kurtuldunuz

Normal hayata adım adım girdim.Ameliyatın ertesi günü yürümeye wc ye gitmeye başlıyorsunuz.Hastaneden çıktığımın akşamı sofraya oturup ailemle yemek yemeye başladım.Kendimi yormadan evin içinde istediklerimi yaptım.4.gün direnlerim çıktı dönüşte arkadaşıma uğradım.Kendi başıma oturup kalkma yatma işlemlerini yapıyordum.15. gün dikişler alındı.Her geçen gün dahada iyiye gitti gidiyor.Ödem bende çok olmadı.Halada yok denecek kadar az.Dr verdiği özel ot karışımını ödem için kullanıyorum.Bol sıvı tüketiyorum.Bağırsak sorunu yaşamıyim die kaysı yedim kaynatıp suyunu içiorum.Bunları hala yapıyorum.Sırt lazer lipo da var.Onunlan ilgili de hiç bir şey yaşamadım olumsuz.Karın hissizlik var daha zamanla geçiyor.Rahatsız etmior beni.Ercan beyde diyor ben 15dk yürüyün her gün 5dk çoğalarak gidin diyorum ama yorulmuyor ve zorlanmıyorsanız çıtanızı yükseltebilirsiniz.Sigaraya kesinlikle dedi.Alkol sosyal içici olarak olabilir dedi.İki gün önce toplantıyada katıldım yedim içtim.İşte arkadaşım bunlar benim yaşadıklarım.Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.Hepinizin istedikleri yerine gelsin.Tüm bayanların yüzleri gülsün dostçakalıııın.

Son düzenleme:
bu işin maliyeti nedir acaba onu yazdınız mı konuyu iyice okuyamadım ama.

Bu işin maliyeti ne yaptıracağınıza bağlı.Kombine olursa farklı.Ayrı olursa farklı.Doktora hastaneye yere göre değişen fiyatlar.Tabii en önemlisi vucut.Çok kilolu biriyle kilo problemi olmayan aynı değildir doğal olarak.Vucudun yapısı şekli hepsi etken.Karın germe mesele kiloluysan yağda alınacaktır.

Son düzenleme:
Ameliyat olan arkadaşlar süreci yazın diyorsunuz da yazacak bir ey kalmadı ki benim.İlk haftayı yaşadıklarımı yazdım.Her geçen gün bir öncekinden daha güzel gidiyor.Dikişlerim 15. günü alındı.Sosyal hayatıma döndüm.Ödem yok denecek kadar hala.Dikiş izleri henüz anlamadım bazı yerler bantlı.Ercan bey çok iyi gittiğini söyledi.Ebder arkadaş gördü muaynede yanımdaydı sağolsun, çok iyi olduğunu bazı yerler beyazlamış bile dedi.Korsem üstümde.
Sorularınız varsa cevaplarım.Görmek isteyenler hastaneye geçtiğimde gelip görebilir.Yada buluştuğumuzda toplu halde görebilir.

Neden Ercan Karacaoğlu diye merak edenlere,
İnternette bir çok dr vardı.Not aldım kafama yatanları.Sitede ve başka sitelerde tüm paylaşımları okumaya başladım.Sonra yazışmalar başladı.Topikten Jelesece arkadaşın ilgisini çok gördüm.Olumsuz gördüklerimi eledim olabilirler le görüştüm.Medyatik olanda tv ye çok çıkanda vardı.Maddi olarak çok yüksek uçuk bir rakam veren de vardı,çok iyi dediğimde ama hiç biri evet işte bu dr dedirtmedi.Hep bir eksik vardı konuşmalarda ve ben çözemedim.Tatmin olmamıştım.Hepsinden ayrılırken kullandığım cümle aynıydı.Karar veriyim ararım.
Ercan Karacaoğlu bana uzaktı ve Ataşehiri sadece isim olarak duymuştum.Randevu aldım böylelikle yoluda görmüş olacaktım.Giderken rahat gittim yol problemi kafamdan hemen silindi.Gidebilirdim kolaydı.Yolu bilmediğimden geç kalmamak için erken çıkmış beklediğimden önce varmıştım.Randevuma 1,5 saat vardı.Müsaitmiş hemen görüşmeye aldı.Muaynesi diyer doktorlardan daha farklıydı.Yapılacakları o kadar güzel ve kendinden emin anlattı.Kimse bana fıtığın var dememişti.Sayesinde fıtık olduğumu da öğrendim.Hiç soru sormadım.Soracağım tüm soruları cevaplamıştı.İnanılmaz bir özgüveni var ve bunu yansıtmasını çok iyi biliyor.Güvendim ve o gün tek sorduğum soru hangi gün müsaitsiniz ne zaman olabilirim oldu.Şimdi iyi ki olmuşum kervanına bende katıldım.Böylelikle Ercan fana bende katılmış oldum.

Ben doktoru bu kadar iyi anlatamazdım...kaldı ki...forumda ilk ameliyat olan bendim.İnan çok mutlu oluyorum bunları okuyunca...serap38...ogltkne....dender...edber...jujuuu...ve sen...ben sadece gidin görüşün sizler kararınızı verin dedim.Allahıma bin şükür ,hepinizin sonuçları yüz güldüren sonuçlar oldu:nazar::nazar::nazar:Fan vallahi tam fan olduk Ercan beyin melekleri:KK1:

dıkısler gorunuyormu ,demek her doktorun farklı bır tarzı var bende sadece bır kac tane dıkıs gorunuyordu onlarda kendılıgınden erıyen dıkıs dı onun dışında dıkıs alınma olayım olmadı.

Ayrıca okadar detaylı yazdım kı daha oncekı aylarda yazacak bır sey kalmadı bende :))))Ama cok kısının menun olması ne guzel benım dıkıs yara ızlerım bıraz gec ıyılesıyor sanırım oda benım yapımdan ama bayagı soldu ızlerım yaza tamamen solacak kısmetse....

Güzel göbekli kızlar :) kendınıze ıyı bakın ozelıkle gobeklere:)P

dıkısler gorunuyormu ,demek her doktorun farklı bır tarzı var bende sadece bır kac tane dıkıs gorunuyordu onlarda kendılıgınden erıyen dıkıs dı onun dışında dıkıs alınma olayım olmadı.

Ayrıca okadar detaylı yazdım kı daha oncekı aylarda yazacak bır sey kalmadı bende :))))Ama cok kısının menun olması ne guzel benım dıkıs yara ızlerım bıraz gec ıyılesıyor sanırım oda benım yapımdan ama bayagı soldu ızlerım yaza tamamen solacak kısmetse....

Güzel göbekli kızlar :) kendınıze ıyı bakın ozelıkle gobeklere:)P

Merhaba sibel,birkaç dikiş neredeydi peki?Karın germede bildiğim uzun yada kısa çizgide alınan dikişler olduğu(yada benim görüştüğüm 10 11 doktor böyle söylediği için öyle diye biliyorum)eriyen dikiş ben lazer lipo...yapıldığım zaman bazı yerlerde vardı.Ama çok tutan birşey gibi gelmedi...karındaki o deriyi tutması şaşırttı.Seninde dediğin gibi her doktorun tekniği eli birbirinden farklı.Herkes bende dahil yaptırdıktan sonra sizler gibi süper oldu yazabiliriz inşallah

Nasılsın?ağrıların azaldımı?dikiş izlerini görebildinmi?inşallah sende sonucun dan memnunsun dur...allah kimseye bu yolda kimseye pişmanlık yaşatmasın.

UFAKLIKLARA BAKMAN ZOR OLDUMU...İNŞALLAH YARDIM EDEN VARDIR...COCUKLA ZOR

Son düzenleme:
slm kızlar kaç gündür nette sorun vardı giremedim....bende fiziiki olarak çok iyiyim yani egik yürümek haricinde ameliyat olmuş gibi değilim...ya ama kızlar benim bir sorunum var benim ameliyatımda dr.bana yeni göbek deligi yapmamış çok aşagıda kalıyo göbek deligim ..ayrıca dikiş izlerim çok belirgin sanki düzgün değil çıkıntılı yerler var erkenmi konuşuyorum bilmiyorum...hani aramızda foto yüklüycek bir arkadaş vardı ne oldu....öffff kafam çok karışık:KK43:

slm kızlar kaç gündür nette sorun vardı giremedim....bende fiziiki olarak çok iyiyim yani egik yürümek haricinde ameliyat olmuş gibi değilim...ya ama kızlar benim bir sorunum var benim ameliyatımda dr.bana yeni göbek deligi yapmamış çok aşagıda kalıyo göbek deligim ..ayrıca dikiş izlerim çok belirgin sanki düzgün değil çıkıntılı yerler var erkenmi konuşuyorum bilmiyorum...hani aramızda foto yüklüycek bir arkadaş vardı ne oldu....öffff kafam çok karışık:KK43:

Canım ben erken davranmışım önce yazmışım:KK1:çok erken hemen moralini bozma arkadaşım...göbek deliği olayını doktoruna sor mutlaka...lütfen hemen kötüyü düşünme

Aynuröz...özelden yazdım canım cevap...ben daha karın olmadım ama olanlar resim koyarlar mı bilmiyorum...üzme kendini bekle daha çok erken:nazar:

dr. yeniden göbek deligi yapmaya gerek kalmadıgını söyledi ameliyattan sonra....ama iç çamaşırımı giyipte aynanın karşısına geçince göbek deligim nerdeyse belli olmuyo bikini bile giyemem bu durumda:KK50: canım dr. artık ne yapabilirki

dr. yeniden göbek deligi yapmaya gerek kalmadıgını söyledi ameliyattan sonra....ama iç çamaşırımı giyipte aynanın karşısına geçince göbek deligim nerdeyse belli olmuyo bikini bile giyemem bu durumda:KK50: canım dr. artık ne yapabilirki

Canım ben anlamadım...sen tam karın germemi?mini karın germe mi oldun?Tam karın germede göbek deliği yapılıyor diye biliyorum...olan arkadaşlar sana kesin yazarlar canım...yanlış yönlendirme yapmak istemem.

manken hatunlar yaptırdınız ameliyatı...buraları terk ettiniz...sizleri çok öpüyorum.Bentoprak ballı zencefili kaç kaşık yedireyim ufaklığa,birkaç güne düzelir inşallah yemek yemiyor su yoğurtla geçiştiriyoruz.Edber bebek ve anne iyi değilmi?Öp çınarı benim için

Merhabalar,büyük geçmiş olsun.Tam karın gerilirken göbek yeride doğal olarak değişiyor.Benimki biraz aşağıya kaymış Ercan bey yeni göbek deliği yapmış.Dikişlerim de iz bantları var.Kabuklanıp dökülmeler oldu.Şu anda girinti çıkıntı yok bantların olmadığı yerlerde.Sadece kabuklanma var.Onlara pansuman yapıyorum.Dökülünce iz bantlarını takıcam.Korsem var.Resim yüklesemde bantlar çıkmadan anlaşılmaz ki.Belki ödemin vardır belli yerlerde.Daha ameliyatınız yeni zamanla oturur sanırım.

Dr un ile görüşmedin mi ameliyatan önce cizim yapmadı mı ? Ameliyat sonrası bilgi vermedi mi? Bir sorun mu vardı da göbek deliğine ellemedi
Doktorun seni aydınlatması lazım. Umarım herşey yolundadır.

manken hatunlar yaptırdınız ameliyatı...buraları terk ettiniz...sizleri çok öpüyorum.Bentoprak ballı zencefili kaç kaşık yedireyim ufaklığa,birkaç güne düzelir inşallah yemek yemiyor su yoğurtla geçiştiriyoruz.Edber bebek ve anne iyi değilmi?Öp çınarı benim için

Canım ilaç gibi günde sabah akşam yada günde 3 kere çay kaşığı ile verebilirsin.Çok koyma zencefil acı gelmesin çocuğa.Balgam varsa bol su içir.Hatta meyan kökü koy biraz bir litre suya kaynat su niyetine içir canım.Ebderle konuşmadım cumadan beri.Cuma günü iyi olduğunu söylüyordu.Beni bıraktıktan sonra oraya gideceklerdi.Acele ettiler kahve bile içmediler.Yarın geçicekler diğer diren için.Belki geçerim bende eğer görüşeceksek.

Son düzenleme:
Bu dediklerine katılıyorum....edber....bentoprak...serap38...ve diğer arkadaşlar,nasıl gidiyor yazın sıkıntı varmı?göbek deliğiniz nasıl?Dikiş izleri nasıl?

Selam herkese , kendimi yormadigim icin iyi hissediyorum, dün kardesime yardim icin gittim yemek yaptim ayakta kaldim, aksam 9:30 da uyumusum. Yani dinlenince iyi, ama ise girisince cabuk yoruluyor insan.
Ben 31 martta ameliyat oldum gecen cumartesi dört direnim vardi iki gogüste iki karinda cuma günü 3 direni aldi doktorum, pazartesi biri alinacak insallah. Karnim sert ve sis. Ödem var dedi doktor biraz indi ama dümdüz asla degil bence zamanla inecek normal halini alacak. Terazide 3 kilo fazla bile cikiyorum degil az cikmayi, doktor 3 kilo göbeginden aldim demisti. Ben toprak ile beraberdik. Onun vücut yapisi benimkinden cok farkli ,hic ödem kalmamis ve dümdüz dikis izleri bile belli belirsiz cok cabuk iyilesmis. Bence bünye meselesi onun vucudu cabuk toparladi. Benim vucudum ödem yapti ameliyatin ikinci günü regl oldum belki onun da etkisi var ödem olmasinda. Kisiden kisiye degisiyor iyilesme dönemi.

X