Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
65
KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTY, TUMMYTUCK)

Karın Germe ameliyatı için en uygun adaylar, karın bölgesinde egzersiz ile giderilemeyen sarkıklık ve gevşeklik şikayeti olan kadın ve erkeklerdir. Birkaç gebelik sonrası karın derisi ve kasları normale dönemeyecek kadar deforme olmuş kadınlar için özellikle çok yararlıdır. Karın Germe ameliyatında karın bölgesinde oluşmuş çatlakların büyük bir kısmı da fazla deri ile birlikte yok edilmektedir.Deri elastikiyetinin kaybı ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan daha yaşlı hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Bazen liposuction ile birlikte sadece karın alt bölgesinin gerilmesi(mini abdominoplasty) ile sorun çözümlenebilir. Doktorunuz karın bölgesinde toplanan yağ miktarı, derinin elastikiyeti ve karın kaslarının durumuna göre size en uygun tedaviyi önerecektir.

Önemli ölçüde zayıflamayı planlayan hastalar Karın Germe ameliyatını ertelemelidir. Aynı zamanda yakın gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar ; ameliyat sırasında sıkılaştırılan karın kasları gebelik ile gevşeyebileceğinden, ameliyat olmak için gebelik sonrasını beklemelidirler. Doğum sonrasında karın germe ameliyatı en erken 1 yıl sonra yapılabilir.

Cerrahi teknik

Karın Germe ameliyatı genellikle hastanede ve genel anestezi altında yapılır. Eğer liposuctionla birlikte mini abdominoplasty yapılacaksa cerrahın tercihine bağlı olarak ameliyat sedasyonla birlikte lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat türüne göre işlem 2-4 saat sürer.

Karın germe ameliyatında öncelikle liposuction ile karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınır, sonra her iki kalça kemiği arasında kasıklardan ve kıllı bölgenin hemen üzerinden geçen bir kesi ile tüm karın derisi kaburgaların seviyesine kadar serbestleştirilir. Göbek deliği de serbestleştirilir. Karın kaslarının yeniden organizasyonu ve gerginleştirilmesinden sonra cilt gerilir ve fazla deri kesilir. Göbek deliği için yeni bir yuva oluşturulur ve göbek bu yuvaya dikilir. Kesi bölgesi katlar halinde dikilir ve deri altına sıvı ve kan toplanmasını önlemek içi bir dren konur.

Mini Karın Germede ise göbek deliği yerinde kalır. Yine karın alt bölgesinden insizyon ile girilerek karın derisi göbeğe kadar ve mümkün olduğunca göbek üstüne doğru serbestleştirilir. Karın kasları yeniden organize edilerek gerginleştirilir. Fazla deri kesilir ve yine dren konularak, kesi bölgesi katlar halinde dikilir.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI:

Karın germe işleminden sonra ilk birkaç gün, karın bölgenizde doku şişmesi söz konusu olacağından ; ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen bir rahatsızlık ve ağrı duyabilirsiniz. Uygulanan cerrahi işlemin derecesine göre, birkaç saat sonra evinize yollanabilir veya hastanede 1-2 gün kalabilirsiniz.
Önceleri doğrulmanız her zaman tam mümkün olmamakla birlikte, en kısa zamanda yürümeye başlamanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası, hastanın daha düz, daha ince bir karnı olacaktır. Drenler sıvı geliş miktarına göre birkaç gün içinde alınacaktır. Drenlerin alınmasını takip eden günler içinde duş alabilmeniz mümkün olacaktır. Ameliyat sonrası destekleyici bir korse giydirilecektir. Genellikle alınması gereken dikiş olmayacaktır ve iki hafta içinde işinize dönebilmeniz beklenir, ancak bu bazen daha uzun olabilir. Yara izleriniz 6 ay -1 yıl içinde düzleşip solarak sizi daha az rahatsız eder hale gelir.

KARIN GERME AMELİYATI KARNESİ:
Ameliyatsüresi:3saat. Anestezi şekli: Genel.
Nerede yapılmalı: Uygun donanımlı hastanede.
Yatış süresi: 1 gün.
Ameliyat sonrası ağrı : Karın kaslarının gerilmesine bağlı olarak hissedilen ağrı ilk bir kaç gün rahatsız edici olabilir ve eğilip doğrulurken sıkıntınız olabilir. 5. günden daha rahat edilir. Şişme-morarma: ilk üç gün şişme, genellikle liposuctiona bağlı kasık ve bel kısmında morarma.
Pansuman: 5. gün tamamen çıkarılıyor, korse 3 hafta daha devam ediyor
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok.
İşe dönüş: 10-15.gün
İyileşme: Ağrı eşiğinize bağlı olarak 5. günden sonra kendi işinizi görebilir, 15. günden sonra uzun yürüyüşler yapabilir, 6. haftadan sonra spora başlayabilirsiniz. Son şekil 6. aydan sonra

Son düzenleyen: Moderatör:
çok istediğim bişey çok da ihtiyacım var böyle bir şeye ama çokda korkuyorum genel anestezi ,ağrı,bunlar gözümü korkuttu offf 2 çocuktan sonra ki ikiside sezeryanla oldu kilolarımı vermeye başladıktan sonra karnım sönmüş balon gibi oldu ama bu ameliyatıda yaptıracak cesaret yok bende offfffffffffffff , egzersizin faydası olurmuki yaren bide bunu anlatsan .............

Egzersizle Ve Diyetle Göbek Kayboluyor Ama Gevşeyen Kas Göbeğin Derisi Yine Yumuşak Kaliyor,aslinda Bunlar Genetik Birde Insanin Kas Yapisina Bağli,

çok Siki Ete Sahip Olanlar Doğumdan Sonra çok çatliyor

yaren sağol içime su serptin birazda olsa ama genetik diyinca düşündümde annem ve halalarım hepsi göbeklidir bende halamlara benziyorum bu göbek benle gidecek gibi ama yinede elimden geleni yapiim birde mekik hareketi iyi gelir göbeğe diyolar lakin benim boynumda disk kayması var fazla zorlayamıyorum neyse bir hal çaresi düşüniim ben bu arada aydınlatıcı bilgilerin için teşekkür ederim sağol arkadaşım...

merhabalar
ben yaklaşık 120 kg dim ve bu kiloyla 5 yıl yaşadım doktor kontrolünde 1 yıl içerisinde 66 kg verip 54 kg ulaştım haliyle göbeğim, kollarım ve bacaklarımın iç kısmında sarkmalar oldu bende estetik yaptırmaya karar verdim karın esteğinden başladım ameliyatım 7 saat sürdü ve 5 gün hastahanede yattım fazlalık olan deri alımı 1kg di ve iç karın kaslarım da dikildi ameliyat sonrası ne ağrım ne de sızım oldu sadece oturup kalkmalrımda ve geceleri sırt üstü yatmak mecbureti dışında bi sıkıntı yaşamadım şimdi diğerlerinde sıra :1rolleyes:

arkadaşlar benimde göbeğim doğumdan sonra biraz sarktı.mekikte çekemiyorum belim çok ağrıyor ne önerirsiniz

arkadaşlar sarkıkları geçirmek imkansız gibi birşey onun için kesin estetik operasyon gerektiğini biliyorum ama ameliyat şansı olmayanlarada düzenli egzersiz ve karın çalıştırma sporları önerebilirim yüzmek ve su içinde yapılan karın egzersizleri karın kaslarının çalışmaları için uygun sanırım herkese spor diyorummm

merhaba arkadaslar benim bu ilk mesajim;
bugune kadar uye olmama ragmen sadece okumakla yetiniyordum ama karin germe konusunda benimde soyluyeceklerim var.Ben gecen sene karin germe ameliyati oldum cunku iki cocuktan sonra ne yaparsam yapiyim karnimin geri yerine gelmiyecegini anladim daha dogrusu doktorlarda oyle dedi.ameliyatimin uzerinden bir sene gecti ve mukemmel bir gobegim oldu hala alisamadim bakip duruyorum ayrica bel oyuntusuda bayaha belirginlesiyor bu amelyat sayesinde korkulcak hic birsey yok agri bile hissetmedim birde en agir ameliyatin karin germe ameliyati oldugunu soylerler.Eger bu agirsa digerlerini dusunemiyorum.Eger cesaretiniz varsa tavsiye edebilirim.

Merhaba benimde derdim karnımdan...sporda yapıyorum günlük bir saat yüzüyorum yinede karnım gitmiyor.....siz nerde oldunuz bu amaliyatı hangi doktor yaptı tabi birde kaç liraya çıktı..malüm devlet memuru olunca ekonomiyide düşünmeliyiz...şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim....
Saygılar,

merhaba arkadaşlar;
37 yaşında 2 çoçuk annesiyim.3,5 yaşındaki küçük kızımın sezaryan ile doğumundan sonra karın şişliği ve biçim bozukluğu şikayeti ile doktora gittim.doğumdan 9 ay sonra karın fıtığı teşihi ile ameliyat oldum.aynı operasyonda karın bölgeme mesh yerleştirildi ve karın germe işlemi uygulandı.bu başıma gelenlerin özeti benim öğrenmek istediğim şu anda tekrar hamile kalabilirmiyim.gebeliğim süresinde karın bölgemin geriliminden dolayı bebek ve ben zarar görürmüyüm.hamile kalabilirsem karnımdayken bebek için tanı yapılabilirmi?tekrar operasyon geçirebilirmiyim.arkadaşlar aranızda bu şekilde bebek sahibi olmuş birisi varmı?neler yaşadı?

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler,

merhaba arkadaşlar;
37 yaşında 2 çoçuk annesiyim.3,5 yaşındaki küçük kızımın sezaryan ile doğumundan sonra karın şişliği ve biçim bozukluğu şikayeti ile doktora gittim.doğumdan 9 ay sonra karın fıtığı teşihi ile ameliyat oldum.aynı operasyonda karın bölgeme mesh yerleştirildi ve karın germe işlemi uygulandı.bu başıma gelenlerin özeti benim öğrenmek istediğim şu anda tekrar hamile kalabilirmiyim.gebeliğim süresinde karın bölgemin geriliminden dolayı bebek ve ben zarar görürmüyüm.hamile kalabilirsem karnımdayken bebek için tanı yapılabilirmi?tekrar operasyon geçirebilirmiyim.arkadaşlar aranızda bu şekilde bebek sahibi olmuş birisi varmı?neler yaşadı?

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler,

merhaba ben böyle birseyi henüz yasamadim fakat karin gerdirme ameliyatlarina ilgim oldugundan doktorlardan ögrendigim bilgiyi aktarmak istedim,karin gerdirme amelyiatindan sonra kisinin tekrar hamile kalmasinda bir sakinca yokmus,ama tabiki asiri kilo almaktan kacinmak gerekiyormus,ama genede sen baska sorunlarda yasamissin anladigim kadariyla ve bu yüzden doktora danismanda fayda olur sanirim hamile kalmadan önce.sevgiler

cevabın için teşekkürler;
doktorlardan aynı yanıtı aldım ama ben bu şekilde bebek sahibi olan birisi varmı diye merak ediyorum.şimdiye kadar kimseye ulaşamadım.
sevgiler

Ben de iki çocuk annesiyim,ve karnım çok kötü durumda,kilo problemim yok fakat oldukça belirgin bir sarkma söz konusu.Kendim için ben ameliyat olmayı düşünüyorum,çünkü kendimi bu şekilde hiç beğenmiyorum ve bu halime alışamadım,hep kremlerden ve mekikten umut bekledim ama ne yazık ki anladım tek çare ameliytmış.Ameliyat olan arkadaşlar varsa ve bana bu konuda bilgi verirlerse çok memnun olacağım,en kısa zamanda bir doktora gitmeyi düşünüyorum.

merhaba arkadaslar benim bu ilk mesajim;
bugune kadar uye olmama ragmen sadece okumakla yetiniyordum ama karin germe konusunda benimde soyluyeceklerim var.Ben gecen sene karin germe ameliyati oldum cunku iki cocuktan sonra ne yaparsam yapiyim karnimin geri yerine gelmiyecegini anladim daha dogrusu doktorlarda oyle dedi.ameliyatimin uzerinden bir sene gecti ve mukemmel bir gobegim oldu hala alisamadim bakip duruyorum ayrica bel oyuntusuda bayaha belirginlesiyor bu amelyat sayesinde korkulcak hic birsey yok agri bile hissetmedim birde en agir ameliyatin karin germe ameliyati oldugunu soylerler.Eger bu agirsa digerlerini dusunemiyorum.Eger cesaretiniz varsa tavsiye edebilirim.

arkadasim sanirim ameliyatini abd de oldun bende abd de yasiyorum newyortayim ve ameliyatini nerde yaptirdigini soyleyebilirmisin bende ameliyat olmak istiyorum karnimdan ama guvenemiyorum fazla burdaki doktorlara . :sm_confused:

ayyy ne guzel yapmislar valla ama kesilerekmi yapiliyor anlamadim nereye gidiyor o fazla yaglar bilen varmi?

bende çok istiyorum..doğum sonrası kilolarımı verdim..ama karnımda sarkma kaldı..vede hiç hoş değil...cesaret işi gibi geldi bakınca........

arkadaşıma abdominoplasti yaptılar manken gibi oldu ama göbek deliği üzerinde kalan çatlaklar deride gergin şekilde görülüyor.profesör doktorlar arkadaşa eğer hamile olmayacaksan yapalım yoksa her halükarda yine gevşer demişler.ben gördüm gerçekten çok gergindi derisi.ameliyat çok başarılı idi ve doktorlar artık ömür boyu günde en az 100 mekik çekmen lazım yoksa karın bölgenden hızla kilo almaya başlarsın dediler.çünkü liposaction da yapıldı ona.5 yıldan sonra hamile kalınabilir diyen doktorlar var ama 3 profesör de arkadaşıma bir daha hamile kalma diye tembihlemişler...

X