İDrar kültürü yaptırdım üreme oldu ,napicam şimdi enfeksyon var

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
Tedbir amaçlı idrar kültürü yaptırmıştım sonuc
gram pozitif zincir yapmış koklar görüldü
aerop kültürü : enterococcus sp uredi
kolik sayısı : 100000cfu/ml
doktoru aradım sonucu faxladik bana ben iyce okuyayım dedi
gebemin basindada yapıldı ama bisi yoktu normalde son ayda istiyecektik yanma falanmi var ddi yok dedim tedbir amaçlı enf erken douma yol acini biliyorum açıkcası suanda bu belirsizlik ne olacak merak ediydorum yarın bana yapılması gerekenleri soylcekmis

canım geçmiş olsun bitanem benden doktorum hiç idrar kültürü istemedi şu ana kadar ama benim bi arkadaşımda çıkmıştı enfeksiyon sonra ilaç içmişti canım benim geçmişti inşallah yarın güzel haberler alırsın canım

bıldıgım o bakterı duyarlı olan antıbıyotık verıyolar duyarlılık içinde kan tahlılı yapıyolar bendede cıkmıstı

Benimde bı arkadaşımın kesesi açıldı onda enf kesesi açıldıktan sonra fark edildi suanda hastanede yatıyor bende çok korktum

gulen bence cok muhım degıl hıççççççç bozma moralını..............kafaya takma..............gerekırse testı yenıle..............bol sıfa canım................

Canım iyiki erkenden çıkmış enfeksiyon.ben yaklaşık 15gün önce feci böbrek ağrısıyla gittim artık yatamıyordum.doktorum az daha gec kalsan yatıracaktık dedi.gebelikte enfeksyon gercekten cok riskli bir durummuş ben de yaşayınca anladım.öncesinde biliyordum ama fazla rahatsızlık vermiyor diye önemsememiştim.böbreklerime kadar ulaşmış.iltihaplanma böbrekte büyüme feci ağrılar ve 18tane antibiyotik iğne daha ne diyeyim.kültüre uygun antibiyotik başlar büyük ihtimalle ihmal etme canım.kesinlikle önemsiz değilllll.ÖNEMLİ!!!!!.korkuya kapılmanada gerek yok erken teşhiş olmuş güzel.geçmiş olsunn

Bence idrar kültürünü bir kere daha yaptır arkadaşım.Benimde öyle çıkmıştı,sonra doktorum bir daha yapalım dedi,belki temizlik yaparken bulaşan bişey olmuştur dedi.2.kültürde çok daha dikkatli temizlik yaptım ve normal çıktı herşey

Arkadaslar bende korktum dedim ya daha çok sonradan fark etseydik diye hiç belirtide vermedi drda bulaştınız söyledi antibiyotiğe basladik 5 gün kullanıp 10.gün test yenilenecek
enf çok ciddi boyutlara ulaşıyor üreten bakterie göre anne hayatını bile kaybedebilirmis Allah korusun

X