bu aralar ekstra sinirli mi bebişiniz?

ozlemm78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2009
770
0
yasakkelime kızlar bu aralar oğlum cok gergin. bı dr dan dınlemıstım. bebekler 8 aya kadar her hareketı kendılerının yaptıgını sanıyolarmıs. mesela kucagımıza kendılerı cıktıgını sanmaları gıbı. 8. ayda bunları yapamadıgını anlayınca binevi depresyon yasıyormus.
benımkı sankı oyle. hıcbıyere sıgamıyo. kucak, oyuncak, oyun, agubugu hemen sıkılıyo. onceden yerde yatıp epey bı oynardı. bıde tutunup kalkmalar basladıya sankı yurumek ıstıyo yapamayınca sınırlenıyo.
umarım en kısa zamanda gecer bu donem....

aynen benim oğlumda tutunup kalkmaya başlayalı sanki biraz hırçın ayağa kalkıyo sonra ellerini bırakıp gitmek istiyo yapamayınca çok kızıyo bi de söyleniyo minicik ne diyosa :)))) RABBıM HEPSıNı KORUSUN

benim oğlan 8. ayı doldurunca bir acayip oldu. tipi de birden değişti, davranışları da

aynen valla bende katııyorum o hanım hanımcık kız gitti yerine asabi,nazlı,sürekli ağlayan bi kız geldi.1 hafta öncesine kadar emeklemek için çabalıyordu gücü yetmeyince basıyodu bağırtıyı.neyse onu becerdik maşallah şimdi her an heryerden çıkabiliyor karşımıza.bu aralar kanepeler tutunup yürümeye başladık.bu kezde pc ye kadar geliyo tabi ben yapma cısss dediğimde oda bana cısss diye karşılık veriyor homurdanıyor sonra arkasını dönüp yine yanaşmaya devam.oyuncakların hiç yüzüne bakmıyoz yere oturtup oyuncaklarını versem beğenmiyo ağlamaya başlıyor.oyy oyyy ne deyim canları saolsun.yerimseniben

oğluşumda çok sinirli.sinirlendiğinde vurmaya çalışıyor.Vurmasına izin vermediğimde daha çok sinirleniyor. Elinden birşeyi aldığımda oyuncağını düşürdüğünde yani herşeye sinirlenip ağlamaya başlıyor.Önceden ağlayarak uyanmazdı uyandığını bile anlamazdım. Gözlerini açar kendi kendine oynardı. Şimdilerde nasıl çığlık atarak uyanıyor.

aynen ya benim bebe de ağlayarak uyanma adeti çıkardı bir haftadır. uyanır uyanmaz bizi ya da memeyi yanında görmesi lazım illa

Bizimkide elinden ekmeğini alınca çok kızıyorkafamçokkarıştı bidaha verincede sinirden beğenmeyip attırıveriyor -tatlicadiarzu-delikafaduldendaha bu yaşta kendini ispatlamaya çalışıyor cadıı birde acaip saç baş yüz yoluyor okadar tırnaklarını kesiyorum ama maşallah kerpeten gibi elleri var acıtıyorda şaka maka derken..

ay biizimki hep gergindi pek bişey değişmedi sadece bağırlamaları fazlalaştıı kapıdan içeri giren illa onu kucağına alıcak özlüyor yavrum ellerimizi yıkamamızı bile bekliyemiyor ağlama değil daha çok çığlık atıyor

Bizimkide rada yere yatıp dizleri üzerinde yüz üstüü ayyy ayy diye numaradan ağlıyor bide arada susup bana bakıyor geliyormuyum diye gelmiyorsam devam geliyorsam gülmeye başlıyor çok bilmiş cadı

bu konuyu okuyana kadar sadece benimki böle sanıyoordum 7 ayına kadar sesi çıkmayan çocuk çıldırıyor resmen
uyurken ağlıyor kalkınca ağlıyor hep kucak istiyor ama kucağa alıncada durmuor
sizdeki gibi oyuncak falan hak getire
ben eski şarz aleti telefon kulaklığını falan yıkadım sadece onlarla oynuyor birde eski bir tv kumandası bulsam oyuncakları tam olacak sadece bunlarla oynuyor

ekstra sinirlideğil de extra yaramaz diyebiliriz, hatta full yaramaz, bugün baktım pijamalarını çıkarmaya çalışıyor bacğından, aldırış etmedim arkamı bir döndüm çıkarmış elinde halay çeker gibi sallıyor pijamasını, şaşkınlıktan küçük dilimi yutayazdım::)))

X