çamaşır asma şekli!

Ander

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2009
301
0
çamaşırları nasıl seriyorsunuz? Yani pantolon paçalardan mı asılır yoksa belden mi? ya da gömlek ? bi türlü işin içinden çıkamadım herkes başka bi şey diyor... doğrusu nedir ? :kedi:

gömlekleri önce askıya asıyorum sonra kurutma askısına dizip kurutuyorum
pantolonları ise belden asıyorum kurutma askısına

gömlekleri önce askıya asıyorum sonra kurutma askısına dizip kurutuyorum
pantolonları ise belden asıyorum kurutma askısına

gömlekleri askıda kurutmak aklıma gelmemişti hiç çook sağollll vereliniortak pantolonlar için bir sürü rivayet var vallaa belden asılmazmış kesinlikle artık ne oluyorsa asınca ben de öyle asmıştım tepki aldımm kaydirigubbakcemile3

pantalonların paçadan asılması taraftarıyım.,daha çabuk kuruması için

Pantalonları belinden asarım gömlekleri etek ucundan, baktım kurumamış değiştiririm zemuszemus

annem penye, t-shirt tarzi seyleri hep koltuk altindan birlestirerek asar mandal izi gorunmesin diye... gomlekleri de sandalyelere giydirirek kuruturuz genellikle. utulemesi kolay oluyor sonrasinda. pantalonlar ise pacadan...

Ben çamaşırlıkta gidp gelir döndürüyorum çamaşırları .Pantolun paçalar hemen kuruyo bu sefer çeviriyorum belindne aıyom :roflol:böyle oynuyom onlarla

çamaşır kurutma askısına astığım için güneşi daha iyi görsün diye kalın yerleri üste getirmeye çalışarak asarım
ama ipe asılacaksa pantolonlar paçalarından ve çamaşırlar renk uyumuna dikkat edilerek asılır
belden asılan pantolonlar çirkin görünüyor bence aynı şekilde tşörtler falan da altları üste gelecek şekilde asılır yani boyun kısmından değil onlar da öyle çirkin görünüyorlar

peki çoraplar için de tek tek mi asıyorsunuz pratik bi yolu var mı :kedi:

Yazın belden asınca kurumada problem yok ama kışın kurumuyor o yüzden paçadan asıyorum paçadan asınca mandal izi oluyor diye asmak istenmeye bilir.Tişörtleride koltuk altından asarım eteklerinden asınca oraları uzuyor.çorapları eşleriyle beraber tek mandalla asarım.atletlerine omuz kısımlarından asarım.ben renklerine göre değilde cinslerine ayırarak yani gömleğin yanına gömlek pantolonun yanına pantolon.Birde anlamıyorrum herkes istediği gibi asar bunun kuralımı varmış kim kolayına nasıl geliyorsa nasıl öğrendiyse öyle uygular.ınsanlar ne kadar birbirinde kusur aramaya başladı.Boşver bazı şeyleri (ileride daha nelere taktıracaklar ) eniyi bildiğin şey kendiği bildiğin olsun.

öyle demeyinn bunlara çok titizleniyor kayınvalidelerrr... ben de takmazdım amaa taktırdılar iştee bu günleri de görecektim demek kii kaydirigubbakcemile3

Kayınvalide önce kendi asış şekline baksın ondan sonra benimkine.sositososito

Ona neymiş ayol:hulya:

Yazın belden asınca kurumada problem yok ama kışın kurumuyor o yüzden paçadan asıyorum paçadan asınca mandal izi oluyor diye asmak istenmeye bilir.Tişörtleride koltuk altından asarım eteklerinden asınca oraları uzuyor.çorapları eşleriyle beraber tek mandalla asarım.atletlerine omuz kısımlarından asarım.ben renklerine göre değilde cinslerine ayırarak yani gömleğin yanına gömlek pantolonun yanına pantolon.Birde anlamıyorrum herkes istediği gibi asar bunun kuralımı varmış kim kolayına nasıl geliyorsa nasıl öğrendiyse öyle uygular.İnsanlar ne kadar birbirinde kusur aramaya başladı.Boşver bazı şeyleri (ileride daha nelere taktıracaklar ) eniyi bildiğin şey kendiği bildiğin olsun.

çook net anlatmışsınızz çoook teşekküürr ederimmmm a.s.

Kayınvalide önce kendi asış şekline baksın ondan sonra benimkine.sositososito

Ona neymiş ayol:hulya:

benceee deee gerçi kayınvalidem iyi dee hiç belli olmaz... annem fenaa kayınvalideler bakar böyle şeylere dedii hemen öğreniyim didim öğrendim galibaaa :eek:

pantolonları belinden asarsanız belinin kurumasında zorlanırsınız çünkü en fazla kumaş pantolon belinde mevcuttur bu nedenle pantolonları paçalarından ipe ya da kurutma askısına paralel asın böylece mandal izide olmaz . . .

yani paçanın bittiği yer ile ip aynı hizada olsun biraz fazla mandal gider ama ne mandal izi olur nede kıvrım . . .

gömlek ve penyeler içinde geçerli bu kaydirigubbakcemile2 koltuk altından iyi bi fikir lakin bu sefer kollar kötü görünüyor ve yine göğüs kısmında kat izi oluyor . . .

yeriniz müsaitse gömlekleri askıda kurutmak ütüsü için en ideali fakat fazlaysa gömlek sayısı buda uygun olmaz . . .

çoraplarıda tek tek asarsanız bileklerinden uygun olur kaydirigubbakcemile2 üstüste tek mandalla asılırsa içte kalan kısımlarda kuruma sorunu olabilir . . .

kayınvalideler bu hususta çok dikkatlidir haklısınız a.s çok duydum . . .

pantolonları belinden asarsanız belinin kurumasında zorlanırsınız çünkü en fazla kumaş pantolon belinde mevcuttur bu nedenle pantolonları paçalarından ipe ya da kurutma askısına paralel asın böylece mandal izide olmaz . . .

yani paçanın bittiği yer ile ip aynı hizada olsun biraz fazla mandal gider ama ne mandal izi olur nede kıvrım . . .

gömlek ve penyeler içinde geçerli bu kaydirigubbakcemile2 koltuk altından iyi bi fikir lakin bu sefer kollar kötü görünüyor ve yine göğüs kısmında kat izi oluyor . . .

yeriniz müsaitse gömlekleri askıda kurutmak ütüsü için en ideali fakat fazlaysa gömlek sayısı buda uygun olmaz . . .

çoraplarıda tek tek asarsanız bileklerinden uygun olur kaydirigubbakcemile2 üstüste tek mandalla asılırsa içte kalan kısımlarda kuruma sorunu olabilir . . .

kayınvalideler bu hususta çok dikkatlidir haklısınız a.s çok duydum . . .

pantolonun paçasını anlamadım canım eğer anladığım şekildeyse nasıl duracak ipte CADIARZU

çamaşır asımına çok önem veriyorum ve her gördüğüm asılı çamaşırada bakarım hastalık oldu bu bende.
3 sıra ipim var balkonumda 2 metre şeklinde.
ör renklileri önce uzun kollu ve boyu uzun olan tişörtleri gömlekleri asarım büyükden küçüğe doğru.gömlekleri yakasından,tişörtleri belinden asarım 1 ipe tişört ve gömlekler
2,ipe pantolları paçalarından büyükden küçüğe doğru asarım
3,ipede çoraplarıvs asarım

çamaşır asımına çok önem veriyorum ve her gördüğüm asılı çamaşırada bakarım hastalık oldu bu bende.
ör renklileri önce uzun kollu ve boyu uzun olan tişörtleri gömlekleri asarım büyükden küçüğe doğru.gömlekleri yakasından,tişörtleri belinden asarım 1 ipe tişört ve gömlekler

teşekkkürrlerr ben de dikkat ediyorum artıkk :eek:

pantolonun paçasını anlamadım canım eğer anladığım şekildeyse nasıl duracak ipte CADIARZU

akşam fotosunu çekip paylaşmaya çalışırım . . . yazıya dökmek zor . . .

çamaşır asımına çok önem veriyorum ve her gördüğüm asılı çamaşırada bakarım hastalık bu bende.

çamaşır asma şekline bende çok dikkat ederim hemen her çamaşıra bakarım balkonlarda kurutmalıklarda . . . bi çeşit delilik delikafadulden:1rolleyes:delikafadulden

X