Tavuk Yemekleri Fırında beşamel soslu mantarlı tavuk süperr

kybele34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2009
47
0
Süper bir lezzet denemenizi tavsiye ederim , yorumlarınızı bekliyorum.
Afiyet olsun

Tavukları , mantarları ve garnıturu ayrı ayrı haşlayalım. Garnıturu isteyen hazır kullanabılır ısteyen evde yapabılır .Mantarı haşlarken 4'e kesip once suyu kaynatalım içine biraz lımon sıkalım (mantar kararmasın )ve oyle atalım mantarları , 5 dk içinde alalım cok erımesın .Şimdi gecelım bunları biraya getirmeye :)

İncik Tava 4-5 parça( but ta kullanabılırsınız farketmez )
Yarım Kilo yada 750 gr Mantar
Garnitür( Patates-Havuç-Bezelye )
1 Soğan
2 diş sarımsak
1 Kaşık salça
Karabiber-Tuz(İsteyen Köri ekleyebilir güzel oluyo )
BEŞAMEL SOS İÇİN :
2-3 yemek kaşığı katıyağ ( dolu kaşık )
2 yemek kaşığı un
2-3 bardak süt
tuz-karabiber ( isteyen köri koyabilir )
Rendelenmiş kaşar

Soğanları az yagda kavuralım sonra içine az salça ve sarımsak ilave edelim.Haşladıgımız tavugu küçük parçalara ayıralım elımızle , sonra tavugu mantarı ve garnıturu ekleyelım soğanla bı 5-6 dk cevırelım.
Karışımı borcama alalım
Gelelim Beşamel sosa :yağı eritelim ve hemen unu ekleyelım unu bı sure 6-7 dk kadar kavuralım ve ılık sütü yavaş yavaş ilave edip yedirelim ( top top olmaması için yavaş eklemek lazım )
bı 5-6 dk sütle pişirelim,tuz karabiber köri ilave edelim.Eger top top olursa blender dan gecırebılırsınız sorun olmaz
Sosumuzu borcama aldıgımız karışım üzerine dökelim iyice dağıtalım aralarına ,karısımın ustunede rendelenmiş kasarıda ekleyelim, verelım fırına isteyen kaşarı pişmeye yakında fekleyebilir.
AFİYET OLSUN BEN COK SEVERIM UMARIM BEGENIRSINIZ :)

Son düzenleme:
Kesinlikle güzeldir tabiki bende yaparım bunu ben içine kırmızı biber yeşil biberde eklerim ama soğan koymam sarımsak koyarım sadece . Gerçekten süper oluyor. Ellerine sağlık.

X