Lekeler, Çiller Süzme Yoğurt ve Karbonat mucizesi..

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
denemek lazim aslida benimde 3-4 tane cile benzer gunes lekem var umarim faydasini gorurum...

ben dün başladım ve gerçekten ilk denemede yumuşacık yaptı biraz kızarıklık oldu ama geçti kısa sürede ..devam ediyorum bakalım :)

o kadar zaten yogurdu surer surmez kabariyor bence bir daha dusunun derim ben kullandim simdi degil ama 2-3 yil sonrasini iyi dusunun ben sadece uyardim denemesi bedava

bu maske ünlü bir estetisyenin sitesinden alınmıştır arkadaşlar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..
ben yıllardır yapıyorum çok hassas bir cilde sahip olmama rağmen ..
Düzenli olarak nemlendiricinizi ve güneş kreminizi de kullanırsanız istediğiniz sonucu alırsınız..bayanssulusmile

Son düzenleme:
bu maske ünlü bir estetisyenin sitesinden alınmıştır arkadaşlar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..
ben yıllardır yapıyorum çok hassas bir cilde sahip olmama rağmen ..
Düzenli olarak nemlendiricinizi ve güneş kreminizi de kullanırsanız istediğiniz sonucu alırsınız..bayanssulusmile

Estetisyenin adı nedir?

neden bole kendini savunmaya geciyorsun hemen anlamiyorum neyi kanitlamaya calisyorsun kizlar dermatolojiste sormadan kullanmayin sakin eger dermatolojist onaylarsa kullanin tvlerde cok guzellik uzmani var dr sormadan kullanmayin ben simdi pismanim

ben bu konuyla ilgili yorum yapmicam artik arkadasin amaci ne bilmiyorum ama bole kari koca seylerini kullanirsaniz ben gibi cekersiniz dr bakin dr diyorum guzellik uzmaniymis neymis gecin onlari drunuza sorun bunca krem niye var basta cok guzel oluyor diyosunuz sonradan cok kotu oluyor benden bu kadar daha isterseniz dr a sormadan kullanbilirsiniz gonul rahatligiyla

ben de bu cilt lekeleri için avondan bir krem sipariş ettim. daha önce görseydim keşke yazını..

Benim de yüzümde kahverengi küçük lekeler var..
Denemekte fayda var diye düşünüyorum ve de malzemeler
doğal...
Paylaşım için teşekkür ederim...a.s.

Estetisyenin adı nedir?

SUNA DUMANKAYADAN CİLT BAKIMI VE GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN DOĞAL ÖNERİLER
Cilt bakımının günlük olarak yapılamsı, cildinizin uzun yıllar genç ve sağlıklı kalması bakımından önemlidir.Doğal Güzellik ve bakım uzmanı olan, Suna Dumankaya, günlük cilt bakımı, cildin beslenmesi ve güneş lekeleri için bir kaç öneride bulundu.
1. Yüzünüzü her gün limon suyuyla silin. Cildi kuru colanlar, yarı yarıya sulandırarak kullanabilirler.

2. Her gün yüzünüzü ekşi sütle yıkayın. Yanma söz konusu olursa nemlendirici veya besleyici krem kullanın.
3. Yüzünüze taze krema maskesi uygulayın. Ve maskeyi uyguladıktan sonra tamamen çıkarmayın: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.
Suna hanımdan (Suna Dumankaya) güneş lekeleri için çözüm önerisi; “1 tatlı kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı karbonat koyun ve cildinize 1 saat bekletin. Haftada 1 kez uygulayın. Ve dışarı çıktığınızda 20 faktörlü kremler kullanın.”
Cildin Beslenemesine gelince; her gün C vitamini içeren besinler almaya özen göstermek gerekir: Limon, greyfurt, portakal, yeşil soğan, ısırgan otu vb. gibi. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz. Eğer beslenmeyle yeterince vitamin alamıyorsanız, 2-3 hafta vitamin tabletleri kullanabilirsiniz.

yazıyı tamamen buraya aldım canım..
suna dumankaya bu maskenin patentine sahip..
umarım yardımcı olabilmişimdir..

ben de bu cilt lekeleri için avondan bir krem sipariş ettim. daha önce görseydim keşke yazını..
kremini kullan bence canım umarım faydasını görürsün..
olmazsa bir ara bunu da denersin..:lepi:

Benim de yüzümde kahverengi küçük lekeler var..
Denemekte fayda var diye düşünüyorum ve de malzemeler
doğal...
Paylaşım için teşekkür ederim...a.s.

rica ederim canım..))

bu maskeyi 3 kez yaptım.
gerçekten işe yarıyor.
burnumun üstünde hafif lekeler vardı.
bi bölgesi beyazladı lekelerin.
düzenli yaparsam
faydasını görecem galiba.
verdiğin bilgi için
tşk ederim canım.

ayy bende bundan bir kaç sene önce bu tarifi duymuştum. teyzem ve kuzenim bendeyken hepberaber denedik. ben miktarları tam bilmediğimden karbonatı kafam göre koydum. maskeyi yüzümüze sürdük. ilk bir dakika bişey yoktu. sonra aynı anda yüzümüz yanmaya başları. herkes bulduğu lavaboya koştu. laelaelaelaelae yüzümüzü yıkadık bir baktık hepimiz kıplırmızıyız. zaten göçmen olduğumuz için beyaz tenliyiz. o kadar kmktik ki birbirimize bakıp bakıp bütün gece güldük lülülülülülü

kızlar bugün kanal 7 de izledim

Şems Aslan Serdem Coşkun'un programında Leke ve çilleri açmak için Maske tarifi verdi..
Gerekli Malzemeler
1 çay kaşığı bal kabağın çekirdekleri(çiğ olacak)

Su ve ya süt(1 tatlı kaşığı olacak)
Yarım çay kaşığı bal
1çay kaşığı bal kabağı içini çekirdekleri havanda ezin..1 tatlı kaşığı su ve ya sütü ekleyip karıştırın ve balıda ekleyin bir kaseye koyup 2-3 saat dolapta bekleyin..Lekeler,çiller açılana kadar bu kürü uygulayın..

ayrıca balkabağını blendırdan geçirdi. Yarım çay bardağı balkabağına yarım çay bardağı soda yada maden suyu tam hatırlamıyorum karıştırıp sabah aç karnına içince bu da lekeleri içten tedavi ediyomuş.

Bir de programın sonunda Serdem Coşkunun yüzünü beyaz krem gibi bişeyle ovaladı, ayurveda maskesi mi neymiş. Ölü derileri soyoyomuş. Gerçekten resmen kese gibi kirler çıktı yüzünden kadının.

Bu ayurveda nerde bulunur acaba?

Benım cıldım yaĞlı alnımda kırmızı hafıf leker var ve yanaĞımda 1 sıvılce ızız kaldı Çebemde var ıÇı beyaz elımı dokunamıyorum..acaba bunu yapsam etkılı olurmu yoksa sıvılcıelı sıltlere olmazmı lÜtfen yoru yazın ..canlar.

bu maskeyi 3 kez yaptım.
gerçekten işe yarıyor.
burnumun üstünde hafif lekeler vardı.
bi bölgesi beyazladı lekelerin.
düzenli yaparsam
faydasını görecem galiba.
verdiğin bilgi için
tşk ederim canım.
Rica ederim canım işe yaradığına sevindimkaydirigubbakcemile5
ayy bende bundan bir kaç sene önce bu tarifi duymuştum. teyzem ve kuzenim bendeyken hepberaber denedik. ben miktarları tam bilmediğimden karbonatı kafam göre koydum. maskeyi yüzümüze sürdük. ilk bir dakika bişey yoktu. sonra aynı anda yüzümüz yanmaya başları. herkes bulduğu lavaboya koştu. laelaelaelaelae yüzümüzü yıkadık bir baktık hepimiz kıplırmızıyız. zaten göçmen olduğumuz için beyaz tenliyiz. o kadar kmktik ki birbirimize bakıp bakıp bütün gece güldük lülülülülülü
ne kadar koydun acaba karbonatı bu kadar kavurdu sizi...kaydirigubbakcemile3
bende beyaz tenliyim ama hiç böyle birşey yaşamadım..
eee ne diyim geçmiş olsun ...sırnaşık şey
kızlar bugün kanal 7 de izledim

Şems Aslan Serdem Coşkun'un programında Leke ve çilleri açmak için Maske tarifi verdi..
Gerekli Malzemeler
1 çay kaşığı bal kabağın çekirdekleri(çiğ olacak)

Su ve ya süt(1 tatlı kaşığı olacak)
Yarım çay kaşığı bal
1çay kaşığı bal kabağı içini çekirdekleri havanda ezin..1 tatlı kaşığı su ve ya sütü ekleyip karıştırın ve balıda ekleyin bir kaseye koyup 2-3 saat dolapta bekleyin..Lekeler,çiller açılana kadar bu kürü uygulayın..

ayrıca balkabağını blendırdan geçirdi. Yarım çay bardağı balkabağına yarım çay bardağı soda yada maden suyu tam hatırlamıyorum karıştırıp sabah aç karnına içince bu da lekeleri içten tedavi ediyomuş.

Bir de programın sonunda Serdem Coşkunun yüzünü beyaz krem gibi bişeyle ovaladı, ayurveda maskesi mi neymiş. Ölü derileri soyoyomuş. Gerçekten resmen kese gibi kirler çıktı yüzünden kadının.

Bu ayurveda nerde bulunur acaba?
teşekkürler canım bilgi için..
ayurveda yaşam bilimi demektir yani bir tarz ...
özel yağlardan filan oluşan bir karışımdır o maske muhtemelen..bilmiyorumkismile
Benİm cİldİm yaĞlı alnımda kırmızı hafİf leker var ve yanaĞımda 1 sİvİlce İzİz kaldı Çebemde var İÇİ beyaz elİmİ dokunamıyorum..acaba bunu yapsam etkİlİ olurmu yoksa sİvİlcİelİ sİltlere olmazmı lÜtfen yoru yazın ..canlar.

izlere faydalı olabilir çünkü karbonatın beyazlatma özelliği var ama sivilcene değdirme bence ..sivilcelerin üzerine elma sirkesi damlattığın bir pamukla kompres yapabilirsin çok iyi geliyor..ama bastırarak silme canım..
iyice geçtikten sonra dene bence bu maskeyi..:lepi:

Süzme yoğurt ve karbonat süper bir ikili arkadaşlar..zemuszemus
Hassas bir cilde sahip olduğum için yaz kış güneş kremi kullananlardanım ben..
Fakat buna rağmen cildimde istemediğim belli belirsiz çile benzer küçük lekeler vardı ..benneyaptımki
Araştırma yaparken nette rastladığım bu karışımı uygulamaya başladım ve mucize oldu diyebilirim..opuyorumnanaktan
cilldim pırıl pırıl oldu ..:nazar:
tabii ki güneş kremimi kullanmaya devam ediyorum ve edeceğim..
Karışım şöyle;
bir tatlı kaşığı süzme yoğurda bir çay kaşığı karbonatı koyup iyice karıştırıyorsunuz..bu karışımı yüzünüze,boynunuza ve dekolte bölgenize masaj yaparak ince bir tabaka halinde iyice yediriyorsunuz..zemuszemus
1 saat beklettikten sonra ovalayarak çıkartıyorsunuz..
sonra ılık suya batırılmış pamuk veya yumuşak bir havlu ile kompres yapıyorsunuz..
İlk yaptığınızda bile gözle görülür sonuç alıyorsunuz..
Oldukça basit ve sizi yormuyor.:hulya:
Hele de havanın iyice değişmeye başladığı şu günlerde ihtiyacınız olabileceğini düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim..
Sonuçları bekliyorum arkadaşlar..opuyorumnanaktan

Haftada 1 defa yapmanız yeterli..))

slm tatlım ben aranıza yeni katıldım tavsiyen ilgimi çekti yoğurttun ii geldiğini duymuştum am denememiştim benim yüzümde de çil var onların geçmesi için deniycem ama bekletme süresi biraz uzun değil mii 1 saat ti sanırımm bana biraz uzun geldi ama deniycem sonucunu sana iletirim bilgin için tşlr opuyorumnanaktan

teşekkürler canım bilgi için..
ayurveda yaşam bilimi demektir yani bir tarz ...
özel yağlardan filan oluşan bir karışımdır o maske muhtemelen..bilmiyorumkismile

evet canım ben de netten araştırdım öyle şeyler yazıyor ama bir keresinde yemekteyiz programındaki adamın biri ayurveda çorbası yapmıştı ama içine ne koymuştu hatırlamıyorum :sinifsinif:

X