bebeğinde böbrek genişlemesi yaşayanlar!!!!

Yakın zamanda aynı durum da olan varmı lütfen benimde bebeğime bu teşhis kondu

Yakın zamanda aynı durum da olan varmı lütfen benimde bebeğime bu teşhis kondu[/QUOT yakin zamanda yasamadim ama gorunce yazmak istedim belki bir faydasi olur diye.benim ilk hamileligimde sol bobreginde genislik gorulmustu.doktor ama bunun genelde ilk gebeliklerde gorulebilecegini hatta bazen annede bazen bebekte olabilecegini genelliklede erkek bebeklerde goruldugunu soylemisti.cogunlukla dogumdan cok kisa sure icinde duzeliyormus.bizimki duzelmis sukur insllh sizinkide oyle olur.endiselenmeyin takipte kaldiginiz surece belli bir sinirida asmadigi surece duzelir insallh bir an once.gecmis olsun.bebeginize saglikla kavusup buyutun insallh..

slm kızlar ben 29+2 haftalık hamileyim ve bebegimde böbrek genişlemesi oldugunu ögrendim.benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı?yada daha önce böyle bişi yaşayıpta düzelen var mı?yardımlarınızı bekliyorum:sinifsinif:
Ben yasadm canm bebeginin cnsiyeti nedir

Bnm biri 5 biri 6 idi dogunca hecti kendmi parcaladm ankaralarda neler cektm ama bosu bosunayms dua et canm allah saglicakla kucagina almayi nasip etsin

Onla alakali midir blmem ama şuan bobreklerinde kum var dogum yapinca bobreklerne baktrdk tamamen normale dnmus dediler

Bunda birsey yok normal dynce ankara bnde brdaha gtmedm zekai tahir buraga gtmstm detayli ultrasonda grmuslerdi genslemeyi

Onla alakali midir blmem ama şuan bobreklerinde kum var dogum yapinca bobreklerne baktrdk tamamen normale dnmus dediler
Olabilir canım bana ilerde taş düşürebilir dedi perinatiloji uzmanina gittim bende olsun onlarda sıkıntı yok ama rabbim büyük bir sıkıntı vermesin

Amin canm bunye kendisi uretiyormus bnmkide erkek suan 1.5 yasini gecti allah saglicakla kucagna almayi nasip etsn

Merhaba, uzun zaman once acilmis bir konu ama belki bilgi veren olur diye yazmak istedim. En son 28. Haftamda her iki bobrek de 9 mm olculmustu. Su anda 30. Haftami doldurdum. Onumuzdeki hafta kontrolum var. Doktorum en son yaptigi kontrolde erken dogum olabilir dedi. 34. Haftada duruma bakip karar verecegiz dedi. Cok endiseliyim.

21+5 günlük gebeyim erkek bebeğe ikili test AFM mom testi herşey yapılmıştı hiçbir risk çıkmadı bebeğimde fakat detaylı ultrasonda doktor kalpte bir noktaparlama böbrekte genişleme olmuş dedi beni tedirgin etti down ile alakalı bişey olabileceğinden net konuşmadii ama aminosentez veya fetal DNA istedi ben yaptırmak istemedim bir başka prof buldum Recep has bu alanda iyi o doktora gideceğim sizde bunları yaşayan oldumuu ?

21+5 günlük gebeyim erkek bebeğe ikili test AFM mom testi herşey yapılmıştı hiçbir risk çıkmadı bebeğimde fakat detaylı ultrasonda doktor kalpte bir noktaparlama böbrekte genişleme olmuş dedi beni tedirgin etti down ile alakalı bişey olabileceğinden net konuşmadii ama aminosentez veya fetal DNA istedi ben yaptırmak istemedim bir başka prof buldum Recep has bu alanda iyi o doktora gideceğim sizde bunları yaşayan oldumuu ?

Benim kalbinde bir problem yoktu ama böbreğinde genişleme var 3.6 kontrol altinda tutuyor doktor ilerleme var mi diye ama kalpte parlamayi bilmiyorum canım. Baska doktora da gorunmenizde fayda var tabii. Bi de bence yeni bir konu aç bu konunun altında sana değil ilk yazana cevap verebilirler o da 2009daymis zate

Benim 22. Hafta ve sol böbrekte 17 mm bir genişlikten söz ediliyor. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yazsın. Erken doğum mu olur. Benimle aynı durumu yaşayan var mı? Gruba bakıyorum herkes çok küçük mukimlerle bile delirmiş. Ben napim

Benim 22. Hafta ve sol böbrekte 17 mm bir genişlikten söz ediliyor. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yazsın. Erken doğum mu olur. Benimle aynı durumu yaşayan var mı? Gruba bakıyorum herkes çok küçük mukimlerle bile delirmiş. Ben napim. Bilgisi olan lütfen yazsın.

X