Thy Kredi Kartı ibrazı...!

krpz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
400
187
merhaba arkadaşlar,thy'dan bileti aldığım günden beri kafama takılan bi problemim var...
merak ettim daha önce bununla karşılaşanınız varmı diye?

yaklaşık 3 gün önce 10 gün sonrası için bi bilet aldım,fakat arkadaşımın kredı kartıyla(check-in sırasında yanımda olması ımkansız bı arkadaş)...
online bilet im mail adresime geldiğinde yazan uyarı "check-in sırasında ödeme yapılan kart ibraz edilmek zorunda!eğer başkasının kartıysa kart sahibi de orada bulunmalı"diyor sevgili Thy!

tabi doğal olarak telaşlandım,zaten pimpirikliyim,arkadaşım hemen çağrı merkezini aradı,ordaki sevgili çalışan"ödemeyi 3-D güvenlik sistemi dahilinde yaptınız gerek yok kart sahibine diyo(şifresini felan da yazmış alırken kart üzerinde ki numaralardan sonra),ama acenta ise duruma göre sorup soramıcaklarının garantısını vermiyo!!

ve bu konuyla alakalı o kadar şikayet varki,ben hala o gün check-in'e girdiğimde neyle karşılaşsağımı bilmiyorum!

sizden ricam böyle bişeyle karşılaşan varmı yada önerebilceğiniz bişey?

şimdiden teşekkürler....

arkadaşım sanırım türkhavayollarında son 24 saat kala check in yapılmasına izin veriyor.bence en uygunu internetten biletinin uçuş no yada rezervasyon nosunu yazarak online olarak yap ve çıktısını al..şahsen ben hep öle yapıyorum.hem zamandan kazanıyorsun ,hemde kendini garantiye almış olursun.

tatlım daha önce hiç online check-in yapmadımda,dediğnin yaptığım takdirde direk kapılara yönelioruz değil mi?zaten bagajım felanda olmıcaak...

check ın yaparken kımlık bakıyorlar ya
o yuzden kredı kart sahıbı ıstıyor olabılırler
ya ajanstan alsaydın veya cıktısını al tavsıye ederım

tatlım daha önce hiç online check-in yapmadımda,dediğnin yaptığım takdirde direk kapılara yönelioruz değil mi?zaten bagajım felanda olmıcaak...

en az 40 dk once orda olmalısın 40 dk once kapılar acılıp bıletını alıolar beklemeye baslıosun
1 saat once orda ol

geçen sene bende eşimin kredi kartıyla almıştım bana da o mail geldi arkadaşım thy de çalışıyor onu aradım kart ibrazını kaldırdı (sadece şefler kaldırabiliyor) yine almam gerekti bilet bu sefer arkadaşım dedi ki samimi olduğum şef burda değil ben biletini ayarlıyayım ödemeyi bulunduğun ilçeden yap yani benim bildiğim thy de kart ibrazı önemli

hımmm....
bizde çağrı merkezini aradık,gerek yok kartınızın ibrazına,zaten güvenlik sınırları dahilinde almışsınız dio,ama yinede o kadar çok şikayet varki...
endişeleniorum bende....

Eşim Kayseriden ıstanbula gelecekti biletini internetten kendi kartımla aldım ve evet kart ibrazı gerekiyor.
Ben müsait oldupum bir gün havalimanına gişeye giderek kartı ibraz ettim.
Eşimde elindeki elektronik bilet ile chek-in yaptırdı.
Arkadaşınız uygun olduğu bir vakit gidip kartı ibraz etmek durumunda yoksa sorun çıkar.

peki canım alırken sadece kart üzerindeki numaraları mı girdin(16 haneli numara,3 haneli güvenlik numarası ve son kullanma tarihi) bunların yanında kart şifreni de yazdın mı?
arkadaşım alırken kart şifresini de istemiş anlaşmalı olduğu banka,o yüzden çağrı merkezi ibraza gerek yok diyo?
ama emin olamıorum...
sana zahmet cewap werirsen bende arkadaşımın ordaki havaalanına gidip ibraz ettirmesini sağlarım ?
bu arada ibraz ettirceği havaalanı benim binceğim olamıcak,farketmez dimi?
şimdiden sağol...

opuyorumnanaktan

hayır canım hangi havalimanı olduğu fark etmez. Eşim kayseriden binecekti ben ıstanbul Atatürk Havalimanından ibarz ettim.
Yalnız şifre ne alaka onu anlayamadım ? Online alışverişlerde kesinlikle şifre verilmez.
Ben bunu sık sık kullanıyorum ve hiç bir zaman şifre vererek işlem yapmadım. kart numarası , güvenlik kodu birde son kullanma tarihini giriliyor.
Siz ne olur ne olmaz tedbirinizi alın , arkadaşınız bulunduğu yerdeki havalimanına gidip banko görevlisine söylesin yardımcı olurlar.

evet canım bende sürekli kartımla netten işlem yapıorum,arada şifreyi soran siteler olabilio,kartın ait olduğu bankanın güvenlik önlemi gibi bişi olmalı sanırım...
çok saol tatlım,yönlendiricem havaalanına,garanti olsun....

kaydirigubbakcemile2

biktim bu kart ibraz olayindan . ben yutdisindayim annem istanbulda anneme bilet alamiyorum kartimla çunku kart ibrazi yapmam gerekiyor

X