Gebelikte öksürüğe doğal reçete

librarian_80

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
79
-4
43
Merhaba bayanlar. Başka bir başlık altında öksürmekten muzdarip olduğumu yazmış, tavsiyelerinizi istemiştim. Saolun, herkes bir şeyler söyledi, internetten araştırdım, doktorlara sordum, ve hayatımızın en önemli dönemi olan hamilelikte öksürüğe nasıl çare bulunur sizlerle payşalmak istedim.

Benim öksürük, rinit ile birlikte başladı, gıcık yaparak. Geniz akıntısı zaten uzun süredir devam ediyordu, artık akciğere ulaşmıştı. Bir de bu hastalığı olanlar dikkat etsin, en ufak bir ısı değişimi, hava değişimi, koku, ev tozu, hayvan tüyü ve polenden etkileniyor. Beni tetikleyen hastanede geçirdiğim bir gece oldu. Oda çok sıcaktı, terledim, camı açtım ve sonuç, öksürük. Üstüne bir de soğuk algınlığı eklendi, aman suyundan da koy.

Öncelikle sabah kalkınca bir bardak ılık limonlu ballı su için.

Yarım saat sonra bir tane elma yiyin. (Astıma da birebir).

Kahvaltınızı güzelce edin, bir bardak portakal-mandalina suyu için. (c vitamini takviyesi)

Öğlene doğru sıcak bir ıhlamur, içine sadece ufak bir parça çubuk tarçın. Şekerli değil, ballı olacak.

Öğlen yemeğinizi yiyin, üstüne bir de kivi yiyin. (İnanılmaz iyi geliyor, boğazı temizliyor)

Akşamüstüne doğru ister açık ballı limonlu çay, ister kaynatılmış ayva suyu için.

Akşam yemeğinizi güzelce yiyin, hemen sonra tekrar ballı limonlu ve karanfilli ıhlamur için.

Gece yatarken adaçayını kaynatıp buğusunu yüzünüze tutun. Ama adaçayını içmeyin.

Yatarken yanınızda ılık su bulundurun, ama koca bir bardak. Uyuyana kadar yavaş yavaş için.

Benim buna ek olarak 2 de serumum vardı, ama bu olanağı olmayanlar için bu reçete birebir gelecektir. Geçmiş olsun.. a.s.

teşekkürler, basıp buzdolabına asıcam valla... inşallah iyi gelir canım ikimize de... opuyorumnanaktan

teşekkürler, basıp buzdolabına asıcam valla... inşallah iyi gelir canım ikimize de... opuyorumnanaktan

Rica ederim, inşallah iyi gelir. Ben 2 günde bununla ayağa kalktım diyebilirim. Sadece bol ılık sıvı almak gerekiyor. Ah bir de şu iğrenç geniz akıntısına çare bulsam...

yln geçmiş olsun bende 1 haftadır öksürükle uğraşıyorum aşagı yukarı aynı menü ile tabi aklın yolu bir canım..3 günde hastanede yattım bana ilaç serum vermediler ama sadece devamlı oksijen ve buharla açıcılar verildi rontgen çekilemiyorya birsürü kan tahlili yapıldı a gribi testi dahil hepsi temiz ama zatüreye bile çevirebilir diye korktu dr. bayagı toparladım şimdilik bu halde amniyosentezde yaptırdım zamanı geçmesin diye çok perişan oldum bunuda atlatırım inşallah sende 1 haftaya toparlar işlemini rahat geçirirsin inşallah.

Son düzenleme:
Evet nasibem, inanılmaz zor bir haftaydı. Allahtan redüksiyona tam 1 gece kala öksürüğüm biraz azaldı. Yani ucu ucuna. Ama aklım hep diğer bebeklerde. Yarın kısmetse gidip görmek istiyorum ultrasonda. ınşallah güzel haberler yazarım. Benim için dua edin lütfen.

dün akşamdan beri bende de öksürük, boğazımda gıcıklık başladı
verebileceğiniz başka tarifler varmı

dün akşamdan beri bende de öksürük, boğazımda gıcıklık başladı
verebileceğiniz başka tarifler varmı

slm bende bi reçete vereyim öksürüğe birebir iyi geliyor ama hamilelikte kullanılırmı kullanılmazmı bilmiyorum iyicene araştır...karaturpun içini oy ve bir kaşık yardımıyla içine bal koy 3-4 saate turp balla suyunu salacak ve o suyu iç ben bunu 2 gün boyunca suyunu saldıkca yapıp çiyorum ve öksürüğüm 3. güne kalmıyor gerçekten şifa benim için...geçmiş olsun sanada

Merhaba bayanlar. Başka bir başlık altında öksürmekten muzdarip olduğumu yazmış, tavsiyelerinizi istemiştim. Saolun, herkes bir şeyler söyledi, internetten araştırdım, doktorlara sordum, ve hayatımızın en önemli dönemi olan hamilelikte öksürüğe nasıl çare bulunur sizlerle payşalmak istedim.

Benim öksürük, rinit ile birlikte başladı, gıcık yaparak. Geniz akıntısı zaten uzun süredir devam ediyordu, artık akciğere ulaşmıştı. Bir de bu hastalığı olanlar dikkat etsin, en ufak bir ısı değişimi, hava değişimi, koku, ev tozu, hayvan tüyü ve polenden etkileniyor. Beni tetikleyen hastanede geçirdiğim bir gece oldu. Oda çok sıcaktı, terledim, camı açtım ve sonuç, öksürük. Üstüne bir de soğuk algınlığı eklendi, aman suyundan da koy.

Öncelikle sabah kalkınca bir bardak ılık limonlu ballı su için.

Yarım saat sonra bir tane elma yiyin. (Astıma da birebir).

Kahvaltınızı güzelce edin, bir bardak portakal-mandalina suyu için. (c vitamini takviyesi)

Öğlene doğru sıcak bir ıhlamur, içine sadece ufak bir parça çubuk tarçın. Şekerli değil, ballı olacak.

Öğlen yemeğinizi yiyin, üstüne bir de kivi yiyin. (İnanılmaz iyi geliyor, boğazı temizliyor)

Akşamüstüne doğru ister açık ballı limonlu çay, ister kaynatılmış ayva suyu için.

Akşam yemeğinizi güzelce yiyin, hemen sonra tekrar ballı limonlu ve karanfilli ıhlamur için.

Gece yatarken adaçayını kaynatıp buğusunu yüzünüze tutun. Ama adaçayını içmeyin.

Yatarken yanınızda ılık su bulundurun, ama koca bir bardak. Uyuyana kadar yavaş yavaş için.

Benim buna ek olarak 2 de serumum vardı, ama bu olanağı olmayanlar için bu reçete birebir gelecektir. Geçmiş olsun.. a.s.

allah ımmm ıste benı anlatıyor buuuuu..allah sen den razı olsun gunlerdır mahfoldum allerjıden cıgerlerıme ındı..:KK43::KK43: gece oksurukler yuznden uyuyamaz oldm

Bende de var öksürük, özellikle gece uyutmuyor. Siyah turp bal tarifi kızımda çok işe yarıyor acaba ben de kullanabilir miyim? Bugün 7+6 oldum.

Kızlar sabah 1 yemek kaşıgi keçiboynuzu pekmezi birde yatarken 1 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi alın ben faydasını gördüm astima da iyi geliyor

Az önce yine kusturacak gibi bir kriz geldi. Ilık ballı süt içtim, öksürük yok ama kaynağı olan o boğazımdaki gıcık gitmiyor, sanırım geniz akıntısı da var. Çok nezle grip olurum ama normalde hiç ama hiç öksürmem, geldi bu zamanda buldu..

arkadaşlar en son duyduğum bal +karabiberi boğaza sürme yöntemiyle öksürükten kurtuldum çok şükür. sürüyorsunuz ve açık bir şekilde 1-2 saat bekleyip yıkıyorsunuz. üstünü kapatmayın ben kapattım, daha beter öksürdüm, açık daha iyi. birkaç gün yeterli oluyor

X