bitki çayı hakkında...bakar mısınız?

maviruya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
686
77
kızlar malum çay içmekten olduğunca geri duruyoruz..ama sıcak birşeyler de arıyoruz mutlaka..bugün eczaneden humana bitki çayı aldım..içeriğini inceledim internetten..papatya,ıhlamur,melisa,portakal yaprağı ve limon otu var..sadece melisa için tereddütte kaldım..kimi yerde içmeyin diyor,kimi yerde hamilelik dönemindeki stres ve gerginliği azaltır diyor..aranızda bu humana çayı kullanan oldumu? yardım lütfen

bu arada melisa 100 gr da 0,3 gr varmış..oldukça az bir miktar..ne dersiniz..güzel birşeye benziyo,içiyim mi?

ilaçlarda sonuçta bitkilerden yapılıyor. o yüzden bazı bitkilerin gebelikte zararlı olduğu söyleniyor. ama haftada birkaç kere içmenin bir zararı olmadığını düşünüyorum(herşeyi değil tabi). sonuçta önümüz kış insan sıcak birşeyler içmeye ihtiyaç duyuyor. sana tavsiyem bence öyle karışım çaylar içmek yerine sade olanları tercih et. evde kendi demlediğin bir ıhlamur yada ada çayı olabilir. ben haftada 2-3 gece böyle yapıyorum içine birde tarçın çubuğu atıyorum, bir iki limon damlatıyorum şu sıralar grip soğuk algınlığı salgınına karşıda birebir gibime geliyor. yinede sen bilirsin .bildik bitkilerden şaşma derim

benim doktorumun da tavsiyesi hamilelikte rahatça tüketebilceğin ıhlamur dedi.bence de öyle karışık bitki çaylarını pek tercih etme.bazı bitkiler hamilelikte zararlı.çok kullanmak istiyosan da bence içeriğini doktoruna göster.

adaçayı içmeyin arkadaşlar düşüğe sebep olan maddeler içeriyormuş ama ıhlamur kuşburnu içilebilirmiş...

birde ebegümeci ender saraç demişti allah göstermesin düşüge sebeb oluyomuş..

bencede humanayı falan boşver aktardan güzel bi ıhlamur kuşburnu yada gül çayı al onları iç

canim onu kesin kimse bilemez..belki ben icerim bisiy olmaz ama sana etki yapar..uzak dur....bebegin icin icme nolcak benimde icim gidiyo ama yapcak bisiy yok

X