Çocuk Hastalıkları kabızlık.....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

tuanam__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
202
0
bayanlar merhaba.kızım 7 ayını doldurmak üzere.ek gıdalara geçtiğimizden beri çok sert ve çok zorlanarak kaka yapıyor.dr.bi şurup önerdi.ama gıdlar önemli.ne verip ne vermemeliyim???:uhm:

mama ile besleniyorsa aptamil conformil var onu verebilirsin.kabız yapan yiyeceklerin listesini çıkarabilirsin,mesela muz, bisküvi, patates ,pirinç kabızlık yapar.bunları verirken ishal yapıcı besinleri karıstırbılırısn.ben meyve vereceğim zaman muz ile armutu karıştırırım mutlaka.alabilir.birgün patates veriyorsan ertesi gün kabaklı sebze çorbası verebilirsin.yani dengelersen sorun çıkmaz

benim kızlarında kabızlık problemi vardı. doktorumuz şurup verdi çok şükür şuan iyiler.
zeytinyağının da faydasını gördüm ben.doktorumuzda onayladı. çorbasına kahvaltısın katıyorum..bol su içiriyoum birde hoşaf içir dedi doktorumuz.

kayısı kompostosu ver, yeşil sebzeli yemekler ver ona mesela lahana, ıspanak, pazı. eğer pirinç unu, arı mama gibi muhallebiler veriyorsan onları biraz daha sulu yapıp biberonla ver. gün içinde bir iki sefer devam sütü veya devam maması veriyorsan içine 1 -2 defaya mahsus olmak üzere 1 çay kaşığı kadar zeeytinyağıo koy.sabahları kahvaltısını ıhlamurla yaptır. yemek yedirirken ağzına 2 kaşık yemek koyuyorsan 1 kaşıkta su koyuver yani yemek yedirirken bolca su ver. şuan bebişin geçiş aşamasında ek gıdaya iyice alışınca kabızlık sorunu oratadan kalkıcak iyavaş yavaş

bayanlar merhaba.kızım 7 ayını doldurmak üzere.ek gıdalara geçtiğimizden beri çok sert ve çok zorlanarak kaka yapıyor.dr.bi şurup önerdi.ama gıdlar önemli.ne verip ne vermemeliyim???:uhm:

balkabağını tavsiye ederim bağırsaklara çok iyi ben o dönemlerde hergün kullanırdım her yemeğine koyardım üstelik çok besleyici ayrıca karnına saat yönünde masaj yapmakta kabızlığa oldukça faydalı bebek yağıyla masaj yap bak sonuçlar harika olucak geçmiş olsun ...

bizde de kabızlık vardı canım, kuru kayısıyı haşladım blenderla ezdim püre haline getirdim ve sabah kahvaltı karışımına kattım çok çok faydasi oldu hatta biraz ishal yaptı azalttım bile çok etkili bence...

ben bu topiği açalı 1 ay olmuş ve benim kızımın problemi hala geçmedi bayanlar.çok canım sıkılıyor.incirli bi şurup verdi dr.u doğal bişimiş.ama tık yok kabız yapan şeylerde vermiyorum.dr.dedi dozunu yükselt yine düzelmezse getir film çekelim dedi.inşallah bağırsak tembelliği falan çıkmaz.:KK43:(((
yarın sabah ıhlamur denicem bi bakim yarın.çok saolun

ben günlük yediği şeyleri şöle bi yazayım.sizce hangisi yanlış
sabah tahıllı kahvaltı mamsıyla dönüşümlü peynir yumurta pekmez
öğlen sebze çorbası kıyma ve tavuk kullanıyorum çorbalarda
akşam üzeri meyve püresi.armut üzüm cennet meyvesi
akşam tahıllı gece muhallebisi
patates muz bebe bisküvisi elma hiç vermiyorum.

bu bebeğe göre değişiyor canım benimki muhallebiyi kendim yaptığımda ve bebelac muhallebilerini yiyince kabız oluyo her mamayı denedim benimkine zarar vermeyen hero babynin muhallebi leri ve milupanın kavanoz mamaları oldu

birde ben bu suyla hazırlanan tahılları sürekli farklı marka alıyorum hani değişik olsun diye acaba oda etkili olurmuki?

çok geçmiş olsun canım.zeytin yağı koymak ii olur yemeklerine.çok sık olmamak şartıyla arada bir tane gliserinli fitil atabilirsin. :)

X