Kız isteme ve nişan sırasında başınıza gelen komik ya da talihsiz olaylar

bızımkıler uzaktan gelmıslerdı cuma annemden ıstedıler cumartesı babamdan pazar nişan yanı hersey bellıydı sadece formalıteler yapıldı

annemın evınde rahat bı 20 kısıydık herkes gırdı oturdu koltuklara bı baktım kayınpeder yere oturdu bende dıom heralde koltukta rahat edemedı yere oturuyo.tabı annem cakalı anladı hemen dızcökup ıstıcenı adamı kaldırdı lutfen hakkı bey bı yemek felan yıyelım dedı oturttu koltuga adam gene yere dız cöktu yok ben ıstıyımde rahatlıyım kac haftadır streslıyım zaten demıstı kıyamam ya davetıye bıle hazırken daha verırmı vermezmı stresını yasıodu cnm bnm:))

erteı gun babamagıttık saat 22.30 oldu kayınpederde tk yok nısanlım artık kayınvalıdemı durtmus ıstesın artık dıe de öle ıstemıs ben mutfaktayken:))

Erkek arkadaşımın ailesi tanışmaya geldiklerinde herkese kolonya tuttum.En son anneme tuttum annem ellerini sıvazladı, kokladı falan tam kolonyayı yerıne koydum yerime oturdum derken annem tam karşımda kaş göz ediyor 2-3 dk. anlamadım ne demek istediğini. Sonra dayanamayaıp nolu ne var anne bir saattir işaret ediyorsun dedim. "Kolonya diyorum kolonya niye tutmadın ayıp değil mi dedi" ama böyle diliyle dişinin arasında belli belirsiz çıkıyor kelimeler kayınvalide de tam yanında.Ben şoklar içerisinde annecim tuttum ya ellerini ovuşturup kokladın ya dedim. Annem garibim heyecandan hafızayı sıfırlamış 2 dk da. Amaaan unutuvermişim deyiverdi. Başladık hepimizi gülmeye :)))

Benim nisan merasiminden once yemek fasli oldu cunku baska sehirden gelmislerdi herneyse
Annemde sutlac yapmis elimizin altinda olmasin diye hiymis yataginin ustune tepsiyle koymus tabaklarin uzeeini de ortmus.ne biliyim bende makyaj yapiyim diye yatak odasina gittim en musait oda orasiydi.aynada yatagin karsisi.ben bi guzel oturup makyaj yapicam AmanAllahim ustum basil pacalarimda akti pirincler .yatak sut banyosu yapti.....annem beni sucladi ben onu

efecim

Benim biraz karışıktı sözü evde yaptık kalabalıktan, sesten kafalar gitmiş kii ben kalabalık sevmem zaten nazar oluyorum hemen. baskasının enerjısı benı de dusuruyo :KK1: neyse söz takıldı odamıza gectik bıraz sıgara molası otur sohbet falan içeri cagırdılar bızı sözlümle. kadınların ıcıne oturttular. herkes bakıyo zannedersin fıstık atılacak maymunuz sirkin ortasında :KK47: Daha sınırımı bozan cok sey var da anlatmıyım. Herşey iyi guzel oldu gittiler. Odama gectım aynaya bakmamla, sırtımda söz elbisemin etiketini unuttugumu anlamam bır oldu normalde hemen keserim rahatsız eder. Bu etıkette koca bır iple sırtımda sallanıyor :KK53: çikolata dagıtırken bırı enseme dokundu kım oldugunu gormedım meger etıketı ıcıme sokmuş. kafada bir ton sac spreyi var zaten beynım agırlaşmış. Allahtan saclarım salıktı goren olmamıstır dıye umuuuuuuttt edıyorumm :KK30:

nişanımda yüzük merasimini hiç unutamıyorum videosunu izledikçe de sinirden gülüyorum artık:) giriş şarkısıyla sahneye çıktık herkes bize bakıyo ,nişan tepsisi kuzenimin elinde , yüzüğü takacak olan aile büyüğümüz başladı konuşmaya , ailelerimiz gözleri dolu dolu bizi izliyor ama o da ne! tepsinin içi boş yüzükler yok! bunu farkettim, nişanlımın arkasından anneme kaş gözle parmağımı gösterdim ortalık bi ayaklandı damadın yüzüğü annemde benim yüzük de kayınvalidemde ve yüzükler bulunamıyor!adam konuşmayı uzattı sağolsun durumu farketti ,o sırada annem nişanlımın yüzüğünü buldu bende parmağımdan çaktırmadan tektaşı çıkarıp verdim kurdeleye bağladılar ve sonunda yüzükler takıldı:) yüzükler takıldıktan sonra benim alyans da bulundu çok şükür taktım parmağıma:) insan heyecandan unutabiliyomuş:KK55:

hepinizin cok güzel ve cok guldum:)

benim kiz istemede;
15 kisi geldiler 10 kisi erkekti bizimkilerle beraber ve bayanlar ayri idi. buyukler bir geldi damat ve digerleri yoktu onlar sonradan geldiler ben kahve yapayim mi digerlerini mi bekleyeyim derken halaoglum geldi seni istediler ki demesin mi:) benim elim ayagim titredi kahveleri yaptim 4 tane 4 tane götürüyorum odaya bir girdim heryer dolu ve erkek basimi kaldiramiyorum buyuklere verdim ama babasini bulamadim odanin ortasinda babasini aradim babam ve diger 3 kisi elleri ile babayi gosterdiler rezil oldum:sly: neyse ben ilk postada kahvenin yanina lokum koydum ama ikinci de unuttum üçüncüde de nisanlima götürüyorum diye utandim lokum koymadim yuzune baktigimda kipkirmizi olmus basini kaldirmiyordu cok komik bir hali vardi tabi sonradan ogrendim ki gecikmelerinin sebebi cikolatayi almaya gittiklerinde dükkan kapali imis adami aramislar ve ben cikolatadan ikram etmedim:KK70:
sözümüzde de serbeti kuzenim boylu boyuna duvara ve haliya boca etmisti ve resimlerimizi koltugun uzerinden cektikleri icin benim kisa olan boy iyice kisa olmustu:)
nisanda da biz dansimizi ettik temsili yuzuk takilacakti biz baya bi bekledik pistte sap gibi meger o ara kim kesecek diye kararlastiriyorlarmis annemde kuzenimin pesinden kosuyormus tepsiyi tutsun diye tum salonu dolanmis pesinden:sly: neyse halam kesecek konusmada nisanlimin adi mehmet benim ortanca kardesimin ismi birde bizim kucuk kardesimiz var ben buyutmusumdur onunda adi mahmud halacigim nisanlima mahmud dedi butun salon kahkahayi bastik:) nisanda birde taki zamani en az bi 10 dk beklemisizdir sap gibi ve ben nisan boyu kendimi o kadar kasmisim ki zaten oyun oynamasini bilmem ama o kadar siritiyorum ki bu kadar mi kalas olur bi insan diyorum ve nisanda bi aksilikte foto cekiminden sonra dürum yiyelim arabada dedik kuzenim boylu boyuna uzerine ayrani doktu bende az doktum allahtan tül kabarik falandi da belli olmadi:KK70:

Ben eşimi yükte hafif yürekte ağır seviyorum...
Ben iken Biz olmaya 51 gun kaldı...

Bizim de tanışma ve isteme aynı akşam olacaktı. Yüzük takma da ertesi gün.

İlk gün evimize geldiler. 2 saat oldu 3 saat oldu, kimse beni istemiyor. Bizde de adetmiş. Kız istenip baba verdim demeden ikram yapılmazmış.

En son dayanamadım eltime söyledim, beni istemeyecek misiniz diye. Sonra istediler tabi ki babam verdi, çay kahve falan.

Meğerse irtibatsızlıktan ötürü olmuş her şey. Sonradan onlar ilk gün sadece tanışalım, ikinci gün hem isteyip hem yüzük takarız demiş.

Velhasıl zorla istettim kendimi. Hem anlamıştım da çiçeksiz gelmişlerdi ilk akşam çok şaşırmıştım.

Benim müstakbel eşim de minyon biraz, parmakları ince. Yüzüklerimiz aynı model.

Ertesi gün yüzük takılacağı gün, yüzüklerimizi takan aile dostumuz benim yüzüğümü nişanlıma taktı. Zorla çıkardık valahi. Her şeyi de kamera kaydetti. Olacak iş değil. epey güldük ama.

beim isteme nişan bi aradaydı Kapıdan girdiler oturdular istediler yüzük takılması için içeri girdik yüzükler takıldı el öpüldü toplam 10 dakka sürmedi ben istendiğimi dahi duymadım...hatta kıza gelirken ekmek baklava gelir ya erkek tarafı onları arabanın arkasında unutmuşlar tam gidecekleri sira resmini çekelim dediler.Ben akıllısı da evin her yerine baktım bulamadım bulamadım getirmemişiniz dedim mi herkes bi tuhaf oldumu....Yani güzel şeyler olduğu için olan tuhaflıklar bile daha güzellik katıyor

beni istemeye geldiklerinde herkese kolonya dağıtıyorum yaklaşık 15 kişi var. herkese kolonya döküyorum sürünüyolar kokluyorlar falan misafirlere döktüm anneme döktüm annem dediki bu şişe akmıyor ki ben akmadığını farketmemişim onlarda söyleyememiş yalandan sıvazlanıyorlar :roflol:

Ayyy çok güldüm😆😆 süpermiş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bizim kız isteme merasimi 40 kişilik falandı evde bos oda kalmadı nerdeyse:)) ayağımda topuklular dedim ben kesin birinin üzerine dökeceğim bu kahveleri neyse kahveler yapılmaya baslandı ee tabi 40 kişilik kahve tencerede yapılır yengelerim sağolsunlar başladılar yapmaya bende sözlümün kahvesini yapıyorum küçük bi cezvede ama titriyorum heyecandan tabi ben bol tuzlu bir karısım elde ettiken sonra basladım karıstırmaya tam ocağa koydum derken cezvenin içindeki bütün kahve güzelim bordo elbiseme dökülmesin miii :))) herkes kosturuyor tabi ıslak mendiller bezler falan havada ucuyor sildiler ama hep leke kaldı sonra gectik odaya saç kurutma makinesiyle kurutmaya başladık içerden bana sesleniyorlar kahve hazır dye ben elbisemi temizlemeye calısıyorum:)) neyseki temizlendi kostum içeri kahveleri dağıtmak için kaç kez salona girip çıktım hatırlamıyorum sevgili görümcemin yardımlarınıda unutamam tabi:)))

sonuç itibariyle kahveyi korktuğum gibi baska birinin üzerine dökmedim ama kendi üzerimi mahfettim:))))

X