Börekler Tavada kıymalı börek(resimli)

yade06

annesinin miniki yusufum
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
475
20
BASİT VE KAHVALTILARDA ARA SICAKLARDA VERİLECEK ÇOK LEZZETLİ BİR BÖREK

ÖNCELİKLE SOĞAN KIYMA PUL BİBER TUZUYLA BİRLİKTE BİR KÖŞEDE İYİCE KAVRULUR
SOS İÇİN BİR BARDAK SÜT 1 YUMURTA VE SIVI YAĞ İYİCE ÇIRPILIR

harç için :
-200 gr kıyma
-orta boy k. soğan
-1 tutam pul biber tuz
-3 adet yufka
-1 yumurta
-1 bardak süt
-yarım çay bardağı sıvı yağ

Ortada boy teflon tava dibi yağlanır üzerine yırtıksız bir yufka ortalanarak serilir..onun üstüne sütlü sostan yayılır daha sonra yarım yufka kalana kadar yufkalar parçalanır sosa batılırak tavaya dizlir kıymalı harç dökülür kalan yufkada sosa batırılır vedetavanın dışındaki yufkalar kıvrılıp soslanır kalan sosda üzerine iyice yayılır ağzına tepsi konup kısık ateşte pişirilir dibi pişince tepsi yardımıyla çevrilip geri kalan yer iyice pirşirilir

afiyet olsun....

Eklentiler

• $TAVA BOREGİ.jpg
    $TAVA BOREGİ.jpg
    20,5 KB · Görüntüleme: 5.105
  • $TAVA BÖR1.jpg
    $TAVA BÖR1.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 184
Son düzenleme:
çok pratik ve çok lezzetli görünüyor, canım çekti, hafta sonu deneyeceğim mutlaka, ellerine sağlık a.s

evet canımm çok kolayy misafirim gelince bende ara sıcak olarak veriyorum hafta sonu kahvlatılarda yapıyorum peynirlide olabiliyor istersen 4 yufkaylada yapabilirsin ama ozaman sosuda artırman gereklii....afiyet olsun....

hhıımm çok lezzetli görünüyo. çok severim böreği ellerine sağlık bende en kısa zamanda yapıcam canım çekti valla :)

cok gzel grnyr alttaki yufka parcalanmadn konuyor dgrleri parcalnp konulyr sonra alttakiylre kapatynmu artan kısmıyla kac kat.bunun tarifini merak edyrdum hep karadenzli komsum var oruspu karı böregi dyrlrmış buna kolay ve pratik yayerimseniben

cok gzel grnyr alttaki yufka parcalanmadn konuyor dgrleri parcalnp konulyr sonra alttakiylre kapatynmu artan kısmıyla kac kat.bunun tarifini merak edyrdum hep karadenzli komsum var oruspu karı böregi dyrlrmış buna kolay ve pratik yayerimseniben

:)))) o nasıl yakıştırma öyle ..

canım bir yufka alta açılıyor 1 buçuk tanesi kıyma konulana kadar seriliyor kıyma konduktan sonra geriye kalan yarım tanesi en sonada açılan yufkanın parçaları soslanarak kapatılıyor üzerine ...

afiyet olsun..

Çok güzel görünüyor eline sağlık bende bu böreği peynirli yapıyorum.Eminim kıymalı da güzel olur

X