Bebeğimin boynuna kordon dolanmış... :(((

Chitlembiq

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
376
3
28 haftalık gebeyim. Şeker ölçümü için dün gittim doktoruma. Şekerim ne iyi ne kötü çıktı o yüzden haftaya 100 gr tekrar ölçülecek. Asıl sorun ise bebeğimin boynuna kordon dolanmış... Böyle bir şey yaşayan var mı içinizde? Tehlikeli mi? :KK43: çok üzüldüm ben... Doktor şimdilk gelişiminin çok iyi olduğunu, ancak makat duruşunda durdugunu ve kordon yüzünden dönemeyebileceğini söyledi. Sezaryen olabilirmişim. Bir de gelişiminde problem olabilirmiş bu yüzden... :KK43:((

canım çok geçmiş olsun,allahın izniyle bebeğine hiçbirşey olmaz.bende 28 haftalık ikizlere hamileyim.dr en başından beri sezeryan diyo.sizin için en sağlıklısı hangisiyse,dr o doğum yöntemini seçer.kontrollerini aksatmadan düzenli git.zaten doğumunu da az kalmış.hiç sıkıntı etme.hayırlısıyla hiçbir sorun çıkmaz.

canim tecrubeli hamileler sana bilgi verir ama birkac gune ayrintili bir ultrasona gir hem belki duzelmis olur boyle doktorlar bir sey deyince birkac gune mutlaka baska doktor gorulmelisi gerektigine inaniyorum. Insallah bu durum birkac gune duzelir. saglicakla vaktinde bir dogum yaparsin.

canım ya çok geçmiş olsun.inşallah bebeğin normale döner.rabbim sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin.

arkadasımın ablası hamıleyken kızının boynuna 3 kere dolanmıstı kordonu... son anda duzeldı ve normal dogumla dogurdu kızını... gelısımınde bı problem olmadı herhangı bı saglık problemıde yok su an cok ıyı ece bebek...
dualarımız senınle senınkıde atlatıcaktır ınsallah...

Çok teşekkürler arkadaşlar destekleriniz için, Özellikle zeynepcim söylediklerin içimi rahatlattı. Çok saolun. ınşallah dediğiniz gibi olur. Deneyimli diğer arkadaşların da cevaplarını bekliyorum.

Merhaba bende kızıma hamileyken son kontrole gittiğimde bebeğimin boynuna kordon dolandığını öğrenmiştim.Doktorum hiç önemsememişti ama ben sezeryana kadar ağlamıştım birşey olacak diye.Ama çok şükür bişey olmadı :)

korkma hiçbişey olmaz rahat ol benim bebişimde boynuna birde kolundan omzuna dolanmıştı kordonu sağlıkla doğdu şükür.tek tavsiyem hareket takibini çok sıkı yap.ben hareketlerindeki değişikliği farkettiğim için acil sezeyana alındım kol altından kordonu sıkıştırdığı için kalp atışları bozuluyodu çok,acil doğum yaptım yani

ben de yasadim ayni sorunu, ve cok korkmustum, ama kordon dolansa bile sonradan duzelebiliyor, benimki duzelmedi ve mecburen sezeryan oldum, sonucta bebegim saglikli cok sukur, sen de hayirlisiyla dogurursun umarim, normal sezeryan onemli degil, bebekler iyi olsun yeter

X