Maske Tarifleri Siyah Noktalara en iyi gelen tavsiye (Güzellik uzmanı olan kuzenimin önerisi)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
Siyah noktaları sıkmak için tek çözüm...

Banyoda hafifçe yüzünüze kese yapın.

Banyodan çıkınca, su kaynatın bir kısmını büyük bir kaba boşaltın. Etrafını dışardan hava gelmeyecek şekilde kapatın... (Havlu tercih sebebim...)
Sıcak suya ayrıca, biraz kekik ve varsa biraz da papatya kurusu atın....

Durabildiğiniz kadar durun ( 5 dakika filan.) Su soğumaya başladığı için geride olan kaynar suyun devamını boşaltın yüzünüzü gene havluyla suya endeksleyin.
5 dakika daha durduktan sonra havlunuzla yüzünüzü güzelce silin.
Küçük bir kaba göz kararı mısır unu koyun üstüne de biraz ılık su ekleyin... Bunu yüzünüze hafif dairesel hareketlerle yedirin... 5 dakiak filan böyle yüzünüze masaj yaparak yedirdiğiniz mısır ununu yüzünüzdeb daha sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın...
Asıl işlem:
2 tane peçete alın. Tırnaklarınız çok uzun olmasın.
Siyah noktaların geliş yönlerine göre ayarlayarak sıkıştırarak çıkarabildiğiniz kadar siyah nokta çıkarın. Çıkarırken cildinizi değil, noktalara baskı yapmaya özen gösterin.
En son olarak pamuğa tonik dökün yüzünüze sürün.
Temizlenen yüze bepantane sürün.
Alın size mis gibi surat... kaydirigubbakcemile2
zemuszemus

ben bunu yapıyordum ,estetsiyene söyledim sen bunu yapma yada yaparken yanaklarını kapat çünkü derin ince kılcal damarları genişletirsin dedi

doğru ben ne zaman syah noktalrımı sıksam muhakkak ertasi gün olduğu yerde sivilce çıkıo buna çok sinir oluyorum birinden kurtulmaya bakarken biri çıkıyor.
ben bunu yapıyordum ,estetsiyene söyledim sen bunu yapma yada yaparken yanaklarını kapat çünkü derin ince kılcal damarları genişletirsin dedi

ben bu şekilde yapmıyorum banyoyaparken yüz kesesiyle yüzümü güzelce keseliyorum.sonra siya noktada olmuyo zaten sık sık keseleyınce sık sık banyo yaptıgım için :)

dermatalog gönül ergenekon bir keresinde tv. ye çıkmıştı.kendisi pek çok ünlü ismin doktoru.bazı güzellik merkezlerinde olur olmadık her cilde buhar uygulaması yapılıyor bu çok yanlış demişti.kendisi buhar uygulamasının cilt için son derce yanlış olduğunu belirtti.bende 2 yıl kadar önce yüzümü buhara tutmuş ve bu sayede kılcal damarlı bir cilde sahip olmuş birisi olarak gönül hanıma kesinlikle katılıyorum.dediklerini duyduktan sonra asla cildime buhar falan uygulamadım.hala kılcal damarlarım var :KK43:
sizleri uyarmak isterim kızlar.bu siyah noktaları sıkarken cildimizdenbir su veriliyor ya işte o hücremizin içindeki suymuş ve hücre bunu yerine koyamadığından ciltte sıkmaya bağlı çökmeler meydana geliyormuş:KK43: siyah noktalaraı evde yapacağımız peelinglerle yok etmek varken cildi gurcalamak çok yanlış.ki bende siyah noktalarını zevkle sıkan biri olarak bıraktım artık.ilk zamanlarda belli miktar olan siyah nokta sıktıkça tüm burnunu kaplıyor insanın.maskelerle yok etmeye çalışıyorum.buradan bir maske tarifi vermem yanlış olur herkesin cilt tipi ve yaşı farklı.netten araştırıp cildinize uygun maske ve peelinglerle kesenizi de zorlamadan doğal yollarla siyah noktalardan kurtulmanınz dileğiyle....

Merhaba Arkadaşlar genç kızlarımızdan tutun kadınlarımızın ve annelerimizin büyük derdi siyah sivilcelerimiz için çok etkili bir ütün keşfettim.

$termal çamur.jpg

Ersağ Termal Çamur Spa ,siyah noktalar, akne ve sivilceler için kesin çözüm ben kullandım sizlere de tavsiye ediyorum mutlaka kullanmalısınız maskeyi yaptıktan sonra ki gün cildimizi ellediğimizde siyah noktaların olduğu yere dokunduğunuzda kendiliğinden elinize geldiğini göreceksiniz. Kullanımı ise Yüz için maske uygulamasına başlamadan önce yüzünüzü su ile temizleyiniz ve hafif nemli bırakınız. Maskeyi göz ve dudak çevresi açıkta kalacak şekilde parmak ucuyla dairesel masaj hareketleri yaparak uyguluyoruz.Çamurun doğal kurumasını bekliyoruz.Maskeyi ılık su ile temizledikten sonra nemlendirici krem kullanılmanızı da tavsiye ederim. .Haftada 3-4 kez günde 1 defa uyguluyoruz.

Ben kullandım sizde kullanın pişman olmayacaksınız inanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. watsons dan aldığım yüz için buhar maskesi cihazının içine iki üç damla biberiye yağı damlatıp suyu kaynatarak 3-5 sefer yüzüme buhar uyguluyorum
2.diadermine in deniz kumu içeren peelingi ile sorunlu bölgelere masaj yaparak siyah noktaları çıkarıyorum açılmış olan gözeneklerden
3.yüzümü rosense temizleyici ile yıkıyorum.
4. rosense in sıkılaştırıcı toniği ile açılmış olan temiz gözeneklerin kapanması için siliyorum

özellikle keseyi yüzünüze sürmenizi pek tavsiye etmem arkadaşın yazdıgı gibi yüz çok hassas oldugu için kılcal damarlar genişleyebilir bende bir ara kese sürüyordum şimdi yapmıyorum burun kenarınde incede olsa kılcal damar çıktı sakın diyorum ve öyle tırnadıgınızla felanda sıkmayın gidip burun bandı alıp kullanın daha fayda görürsünüz bu siyah noktaları sıkmak çözüm degil cildiniz eger yağlıysa siz ne yaparsanız yapın sıksanızda yine çıkar kurtulamıyorsunuz cilt yapısı bence önemli benim annemin yüzünde hayatı boyunca hiç siyah nokta olmamış çünkü cildi, yağlı degil bazı insanlar şanslı oluyor bu konuda
çok rahatsız oluyorsanız doktora gidin belki krem felan verir bazıları hap felan kullanıyor ve siyah nokta ve sivilceden felan kurtuluyor cildi temiz tutmaya çalışın yeterli

X