Çocuk Hastalıkları Kızımın kafası asimetrik, yaşayan gören var mı yardımcı olun lütfen

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

saime77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
448
3
21 ekimde sezeryanla doğum yaptım, kızımın yüzünde şekil bozukluğu olduğunu fark ettik.. sağ taraf sol tar afa bezemiyor. sol yanak sanki az gelişmiş gibi tabi çene yapısı ve kafa yapısına da yansımış, çocuk doktoru asimetrik dedi, sebep söylemedi, düzelebileceğini falan söyledi. 15 gün sonra baktığımda hala devam ediyor. hiç böyle bişey yaşayan gören oldu mu? sonuç ne oldu. 40 ı çıkınca inş. plastik cerrah vs götüreceğim, çok üzülüyorum ... yaşayan ya da benzer bişey duyan varsa yardımcı olur musunuz ne yapabilirim?

slm cnm..geçmiş olsun...benim kızmda da vardı kafası şişti baya bi normal dığumda dr 3 aya kadar geçer dedi 2.5 aylık oldu hala şişilk var ama azaldı tabi şişlik...dr geçecek deiyse geçer...üzülme sütüne yansır...prensesin çok güsel bi kız olcak annesi...sağlıkla büyüsünler inşallah

çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, inş. düzelir, onun üzülmesine dayanamam...inş. sizin şişliğinizde tamamen geçer

hiç üzülme canım...ben doğduğumda bir yanağım aynı senin kızınınki gibiymiş..daha az gelişmiş..ama şimdi hiç birşeyim yok
kısa sürede düzelmiş..benim annemde çok üzülmüşş..sakın üzülme..şimdi çok sağlıklı ve güzel yüzümde hiçbişey yok..

21 ekimde sezeryanla doğum yaptım, kızımın yüzünde şekil bozukluğu olduğunu fark ettik.. sağ taraf sol tar afa bezemiyor. sol yanak sanki az gelişmiş gibi tabi çene yapısı ve kafa yapısına da yansımış, çocuk doktoru asimetrik dedi, sebep söylemedi, düzelebileceğini falan söyledi. 15 gün sonra baktığımda hala devam ediyor. hiç böyle bişey yaşayan gören oldu mu? sonuç ne oldu. 40 ı çıkınca inş. plastik cerrah vs götüreceğim, çok üzülüyorum ... yaşayan ya da benzer bişey duyan varsa yardımcı olur musunuz ne yapabilirim?
arkadaşım boynunda şişlik varmı peki benimde bebeğimde yüzünde net değil ama sola yatınca belirgenleşen şişlik var boynunda yüzüde çeneye doğrru daha çukurlaşıyor.ama dikkatli bakarsan ben doğduğu an hissettim ama şimdi teşhis kondu doktor arıyorum boyun eğriliğinden oluyomuş .inşallah bebeklerimiz iyileşir

canım aynısı benim 18aylık oğlumdada vardı.sağ tarafında kafası yanağı gözü alnı sanki ezilmiş gibiydi.ama ben normal doğum yaptım ona bağlamıştım.çatım dardı çıkarken ezildi falan diye.hatta bu yüzden bıngıldağı kapalı doğmuştu.çok zor günler geçirdikmafoldumben ama şuanda tam olmasada baya düzeldi.dikkatli bakmayınca belli olmuyo.doktorumuz 2seneyi bulur demişti zaten.

canım aynısı benim 18aylık oğlumdada vardı.sağ tarafında kafası yanağı gözü alnı sanki ezilmiş gibiydi.ama ben normal doğum yaptım ona bağlamıştım.çatım dardı çıkarken ezildi falan diye.hatta bu yüzden bıngıldağı kapalı doğmuştu.çok zor günler geçirdikmafoldumben ama şuanda tam olmasada baya düzeldi.dikkatli bakmayınca belli olmuyo.doktorumuz 2seneyi bulur demişti zaten.

sarı_gelın oğlunuzun yüzünün düzelmesi için bişey yaptınız mı yoksa kendiliğinden zamanla mı düzel di:Saruboceq:

saime77 kızının yüzü düzeldimi lütfen bilgi verirmisin

nurcankocak canım hiçbişey yapmadık yapılmazmış zaten.şuanda tam 1,5yaşında oğlum.yüzü tamamen düzeldi diyebilirim ama alnında daha biraz çöküklük var.senin bebişin ne kadarlık.yardımcı olursam sevinirim.seni çok iyi anlıyorum offf ne kötü zamanlardı yaa kimseye gösteremiyodum oğluşumu:gitme:

nurcankocak canım hiçbişey yapmadık yapılmazmış zaten.şuanda tam 1,5yaşında oğlum.yüzü tamamen düzeldi diyebilirim ama alnında daha biraz çöküklük var.senin bebişin ne kadarlık.yardımcı olursam sevinirim.seni çok iyi anlıyorum offf ne kötü zamanlardı yaa kimseye gösteremiyodum oğluşumu:gitme:

cevabın için teşekkürler 6 aylık benim kızım çok kötü günler geçiriyorum hangi doktora götürdün niçin olurmuş

canım hiç moralini bozma bugünlerin tadını çıkar.sonra çoook pişman olursun.benim doktorum normal doğumdan dolayı olmuştur dedi.çatım dardı oğlum3800 doğdu.bide ben çatalda çok kaldım.cucuğun kafası orda ezildi muhtamelen.doktorlar iila normal doğurtcagız diye uğraşırken oğlumu anormal yaptılar.ben etlikte a.mithat boz diye bi doktora götürüyorum.sizinkinin tam olarak nasıl?bıngıldagı acıkmı hala?

arkadaşın rahatsızlık sebebi tortikolis rahatsızlığından kaynaklanıyor başka yerde gördüm bende merak ediyorum evladı düzeldimi diye

canım hiç moralini bozma bugünlerin tadını çıkar.sonra çoook pişman olursun.benim doktorum normal doğumdan dolayı olmuştur dedi.çatım dardı oğlum3800 doğdu.bide ben çatalda çok kaldım.cucuğun kafası orda ezildi muhtamelen.doktorlar iila normal doğurtcagız diye uğraşırken oğlumu anormal yaptılar.ben etlikte a.mithat boz diye bi doktora götürüyorum.sizinkinin tam olarak nasıl?bıngıldagı acıkmı hala?

sarı gelin cevabın için teşekkür ederinm bıngaldak açık hala bir yanağı daha zayıf
:çok üzgünüm:

sarı gelin saime77 cevap verse bebeklerimiz aynı tarihlerde doğmuş ve sorunumuz aynı gibi ama bir türlü cevap vermiyor

X