Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
hipp piyasa da çok az bulunuyor. hem de kabız yaptı oğluşumu. mail attım sitesine hiç yanıt veren olmadı.
marketlerde bulduğum hipplerin üretim tarihi bayağı eski mesela mart 2009. şubat son kullanma tarihleri. içime sinmedi ne yapacağımı şaşırdım.

Merhaba hanımlar... bende bir anneyim vede bende malesef söylenen mamalardan,cici bebeden ve muhallebilerden yedirdim.şuan kızım uyuyor ama benim gözüme uyku girmiyor. Bunu yapalarda vicdan ve merhamet duygusu yokmu? Ama buraya yazı yazarak tepkimi göstermek istedim.Allah kahretsinki elimden başka bişye gelmiyor. Çocugumu kendi elimle zehirlettiniz ya buna sebep olan her kim varsa Allah a havale ediyorum. Rabbim iki yakanızı bir araya getirmesin.Bu dünyada belki bişey yapamıyorum ama ahirette iki elim yakanızda.Allah kahretsin siziiiiiii..................

keske imkan olsada biz yetistirsek sebzeleri.
bahcesi olan yapabilir ben balkona bile dusunuyorum
ama tohumunerden alicaz nasil bulacagiz, fikri olan var mi?

valla mama vermeyelim diyorum ama sabzeler bile gdo lu üstelik ben bir ziraatçıyım işin içini öyle iyi biliyorum ki yediğiniz patateste bile ki en kolay bulunan bi ürün yeti,şmesi okadar zahmetli değil onu bile gdo ladılar bildiğiniz adapazarı patetesi die bişey yok artık o bile gdo lu keza birde mevsimi olmayan sebze ve meyveleri düşünün
bu arada organik sebze i,şide hikaye arkadaşlar organik die satılan bütün ürünlerin tohum pazarlayıcıları yabancı firmalar ve tüm dünyaya bbu 8 firma pazarlıyor organik ürünün bile içinde gdo var benim fikrimce yani açıkcası bu firmalar bana güven vermiyor
bu arada artık pirinçte gdolu çobuk yetişsindie yapılmayan işlem kalmadı herşey hormon bankasına döndü tabi buna birde kirli hava eklenince mamalar okadarda suçlu gözükmüyor gözüme :)

hipp piyasa da çok az bulunuyor. hem de kabız yaptı oğluşumu. mail attım sitesine hiç yanıt veren olmadı.
marketlerde bulduğum hipplerin üretim tarihi bayağı eski mesela mart 2009. şubat son kullanma tarihleri. içime sinmedi ne yapacağımı şaşırdım.

canım hipp bi alman markası o yüzden bana güven vermiyor açıkcası ve aklınızda bulunsun üretim tarihi geçmiş yada yazmıyan ve içindekiler kısmı türkçe olmayan her türlü ürünü tüketici hakklarına şikayet edip dava açma hakkımız var

dünden beri bütün sayfaları okudum ve ne yazık ki mama veren anne olarak ne yapabilirim diye düşündüm.
keçi sütü bulabilirsem alacağım yoksa inek sütü ama onuda çiğ olarak veremem kaynayınca içindeki yararlı bakteriler ölüyor hazır süt zaten hiç vermem çünkü onunda yararından çok zararı var.
süt verenler ne şekilde veriyorsunuz lütfen yardımcı olun.
Allah sonumuzu hayır etsin hiç iyiye doğru gitmiyoruz.İbrahim Saraçoğlu zaten her fırsatta anlatıyor tohumların halini ama önlem alan yok..

ay içim şişti
benim anladığım kadarıyla
artık pazardan aldıklarımız
marketten aldıklarımız
organik zımbırtılar
hiçbir şey ama hiçbir şey güvenli değil
yani mama yedirmemek çözüm değil
şimdiye kadar mama verenler kendini kötü hissetmesin kızlar
içtiğimiz suda bile gdo var baksanıza
Allah bu gdo manyaklığını başımıza saranları iki dünyada da kahretsin inşallah

amiiiiiiiiin amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.ne yedirceğimizi şaşırdık vallahi.mama vermesek inek sütü vercez.eee oda zararlı.açmı kalsın bu çocuklar canım

inek sütü yerine keçi sütü verebilirsiniz mama yerinede keçi sütü içirebilirsiniz bebeklere keçi sütü migros ve tansaşlarda var komşumun bebeği oldu sütü yetmedi keçi sütünü oda sıcaklığında bekletip öyle içirmesini söyledi doktor

inek sütü olayıda büyük bir tuzak hepimiz içmişiz zamanında illa mama mı yiyck çocuklar ben oğluma 5 aya kadar emzirdim kilo alımı durunca ek gıdaya başladık sebze çorbaları meyve suları yoğurt ve akşamları inek sütüyle muhallebi yapıyorum mma vermektense bana daha uygun gibi geliyor tabi herkesin kendine kalmışş

evde hazıraldığımız ürünlerde organik değil ben doktora sorduğumda doktor bu kadar ince düşünürseniz gidip dağ başında yaşamak lazım dedi. inek sütünün bende bir zararı olacağını düşünmüyorum ama inek sütü verilen çocuklarda kansızlık ve demir eksikliği çok sık rastalanan bir durum. bizlere inek sütünden birşey olmadı ama genelde türk halkında kansızlık ve demir eksikliği yaygın.

evde hazıraldığımız ürünlerde organik değil ben doktora sorduğumda doktor bu kadar ince düşünürseniz gidip dağ başında yaşamak lazım dedi. inek sütünün bende bir zararı olacağını düşünmüyorum ama inek sütü verilen çocuklarda kansızlık ve demir eksikliği çok sık rastalanan bir durum. bizlere inek sütünden birşey olmadı ama genelde türk halkında kansızlık ve demir eksikliği yaygın.

napıcağımızı şaşırdık vallaa haklsınn geçen ateşlenmişti doktoru kan tahlili istedi kanı gayet iyi çıktı hemde kan damlasını çoğu zaman unutmama rağmen doktor inek sütünün direkt olarak verilmesinde kansızlık olcağını söyledii meme emmiyen bebeklre yalnız süt veriyorlarmış ya o doğru deilmiş sonuçta ben bi yoğurt yapıyorum ona bide muhallebii

EVET arkadaşlar sakın ama sakın inek sütünü direk vermeyin
özelikle bir yaşını geçmemiş bebeklere bir yaşını doldurmuş olanlarada
sadece bir su bardağı verebilirsiniz ben kızıma mamadan daha masum
diye 7. ayında süt vermeye başladım çok büyük hata yapmışım
kansızlıkla uğraşıyoruz şimdi ve mama içiyor artık muhallebi yoğurt
yapımında kullanılabilir ama direk verildiğinde kansızlık yapıyor malesef
gdo olayına gelince ben üzülerekte olsa takmıyorum artık yapıcak bişey yok
çünki herşey suni herşey hormonlu kasmıyorum kendimi mama içiyor
kaşık maması cicibebe kullanıyoruz meyvayı sebzeyi pazardan alıyoruz
ekmeği bakkaldan doktorunuza katılıyorum bu konuda..

markete gidip alışveriş yapmaya başlayınca canım okadar çok sıkılıyor kı anlatamam..
tarım sektorunde calısıyorum..
süt yoğurt alırken şunlar geciyor aklımdan
1.neden komsudan aldıgımız sut bır gun içinde bozuluyorda marketten aldıgımız süt haftalarca buzdolabında beklese dahı bozulmuyor
2. annemin yaptığı yogurt bir iki gunde eksirken marketten aldıgım yogur haftalarca ekşimeden kalıyor..
3.marketten almasam komsudan alsam o sütte de antibiyotık artıgı somatık hucre sayısı cok fala olabilir.
4.aynı sorun marketten alına sut ve yogurtta da var..ozellikle antibiyotik kalıntısı
5. plastıge ve alımunyuma kansorejen diyorlar butun gıdalar bunların içinde belkı 2 yıl beklıyor..
6.meyve reyonuna gıdıyorum gdo ilac kalıntısı butun sebzelerde olabilir
7.cogu besinin içinde bebe mamalrının içinde genetıgıyle cok kolay oynanabilen bitkiler var..
ama ben mecburen alıyorum..ac kalmamak için..kendım yetıştirmediğim için..
allahım içim acıyor..
devletımızın bu serzenıse bir cevap vermesi ve anlamlı standartlar getırmesi lazım..yoksa ilerde daha cok saglık sorunuyla baslarını agrıtmaya devam edecegiz..

malesefkı canım ulkenım ınsanının hiç kıymetı yok hiç baksanıza halımıze cok uzuluıyorum helekı gecengun bıberonlar hakkında bır makle okudum cok kızdım devletımıze bebeklerımı tehlıkeye atmısız bunca zaman bpa dıye bır made varmıs bıberonlarda cocuklarımızı zehırlemısız

10 aylık bebeğim var. o doğduğundan beri gecem gündüzüm bebeğim...Sabah doktorum programını izledim. Biraz endişelendim. Sonra soya lesitinini arattım googledan ve karşıma yeni üye olduğum kadınlar kulübü forum u çıktı. Keşke daha önce üye olsaymışım dedim çünkü foruma katılmakta biraz geç kalmışım:KK43:( neyse genede yazmak istiyorum.

Bebek beslenmesinde neyin doğru neyin yanlış olduğu? doktorların ve programda denildiğine göre ilk 6 ay kesinlikle anne sütü(tabi sorun yoksa) 6 aydan sonra ek gıdalar, 1 yaşına kadar da inek sütü ve bal kesinlikle vermemiz gerekiyormuş. İnek sütü demir eksikliğine sebep oluyormuş demir eksikliğide bebeğin gelişimini olumsuz etkiliyormuş. muhalebi, pirinç unu vermeyin diyorlar. formül mama verin formül mamalarda da soya lesitini var ne verecez biz bu çoculara...hadi gündüz beslenmesini çorba,meyve püresi, sebze çorbası v.s halediyoruz. uykuya dalmadan önce ne yapmalı.???

kızlar sağlık köşesinde gdo ile ilgili konu var onu lütfen okuyun, bebek mamalarında oldugu dogru.
yasada yasaktır ibaresi var ama altındada %9a izin var yazıyo, yani yasak masak palavra.
annelerimiz ananelerimiz eskiden nasıl mama yapıyolarsa öyle beslemeye çalışın, gıda mühendisi oldugum için yazma gereği duyuyorum yoksa evli değilim bilemiyorum bebek büyütmeyi ama, elma püresi, az şekerli muhallebi, iyi haşlanmış sebzelerin lapasını yedirmeye çalışın hazır mamalar gdolu olmasa bile hormonla dolu. eger biraz bile ikna olduysanız yedirmeyin bebeğinize lütfen, genetikle oynamak suç, cinayet bu!!!

:nazar:merhaba gıda mühendisi olduğunuzu söylemişsiniz benimde 4 aylık bebeğim var sütüm yetmiyor işe başladım ek mama alıcam kafam karıştı,alman markası olan Hipp mi yoksa İsviçre markası olan Holle baby food GmbH mi alıcam internette araştırdığım kadarıyla holle için %100 ibaresi var demekki hipp %100 değil bana yardımcı olabilirmisiniz bebeğime hangisini almam gerekiyor. :emir_bebek:

X