Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
:nazar:merhaba benimde 4 aylık bebeğim var sütüm yetmiyor işe başladım ek mama alıcam kafam karıştı,alman markası olan Hipp mi yoksa İsviçre markası olan Holle baby food GmbH mi alıcam internette araştırdığım kadarıyla holle için %100 ibaresi var demekki hipp %100 değil bana yardımcı olabilirmisiniz bebeğime hangisini almam gerekiyor.

Avrupa Komisyonu Besin Standartları Ajansı, pek çok uluslarası markanın bebek mamasında arsenik, ağır metal ve kurşun gibi zehirli madde buldu

Anne sütünden kesilen bebeklerin beslenmesi için piyasaya sürülen uluslararası markaların mamalarının içeriğinde başta arsenik, kurşun ve kadmiyum gibi ağır metaller içeren zehirli maddeler saptandı. A

Avrupa Komisyonu Besin Standartları Ajansı’nca mamaların güvenliği konusunda yapılan araştırmada, bilim adamları 4 aylık ila 1 yaş arasındaki bebekler için üretilen formül sütleri test etti. Bilim adamları günde iki kez pirinç ve yulaf lapası gibi hazır mamalarla beslenen çocukların 50 kat fazla arseniğe maruz kaldığını belirledi.

Ağır metal oranı 150 kat fazla

Avrupa’da satılan Organix, Hipp, Nestle ve Holle gibi 9 uluslararası mama markalarına ait ürünlerinin de test edildiği araştırmada, ‘anne sütüne eşdeğer’ olarak lanse edilen formül sütlerde zehirli maddelerin yanı sıra beyin ve böbrek hasarlarına yol açan kadmiyum gibi ağır metallerin 150 kat, kurşunun ise 8 kat fazla olduğu ortaya çıktı.

İsviçreli araştırmacılar, mama üreticilerinin her ne kadar ‘resmi toksik element düzeyini aşmamış oldukları’ bulgusuna ulaşsalar da, sonuçların ürkütücü olduğunu duyurdu. Kurum, “Tamamlayıcı mamalardaki zehirli elementler alarm seviyesinde. Pirinç bazlı bazı gıdalardaki yüksek konsantrasyondaki arsenik endişe verici boyutta. Mama firmalarına acilen kısıtlama getirilmeli” dedi.

Kaynak : htt

formül olarak bende bişi düşünemiyorum araştırıp bilgi sahibi oldukça insan ne yapacağını bilemiyor ama yapılacak şey ek gıdaya geçince mümkün olduğunca evde kendi hazırladıklarımızla birşeyler yapmaya çalışmak bende 3aylık bebeğime sütüm yetmediği için devam sütü veriyorum SMA genelde eczanelerde bulunuyo şimdi bi mama araştırdım GOLDEN GOAT diye ona başlayacağım kullananlar tarafından baya övgü alan bir mama bakalım inş.ii olur ama şuan heryerde herşeyde GDO var :KK43:(

kullandıklarınızda bir içindekiler kısmını bir okuyun soya lesitini ve mısır varmı bir bakın bakalım soya ve mısır gdo'lu dur,ve bütün mamalarda soya lesitini bulanmaktadır.:emir_bebek:

formül olarak bende bişi düşünemiyorum araştırıp bilgi sahibi oldukça insan ne yapacağını bilemiyor ama yapılacak şey ek gıdaya geçince mümkün olduğunca evde kendi hazırladıklarımızla birşeyler yapmaya çalışmak bende 3aylık bebeğime sütüm yetmediği için devam sütü veriyorum SMA genelde eczanelerde bulunuyo şimdi bi mama araştırdım GOLDEN GOAT diye ona başlayacağım kullananlar tarafından baya övgü alan bir mama bakalım inş.ii olur ama şuan heryerde herşeyde GDO var :KK43:(

SMAnın içeriğinded soya lesitini var dikkat et.

X