Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

thanderc

dünyanın entatlı kenesi:)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
1.021
4
son 1 haftadır gdo'lu ( genetiğiyle oynanmış) ürünlerle ilgili haberlerde bangır bangır haber ve uyarılar bilgiler yer alıyor. az önce haberlerde izlediğim kadarıyla saglık bakanlıgı uyarı metni yayınlıycakmış. içinde soya lesitini;mısır unu ;mısır nişastası;mısır özü yagı ; glukoz surubu; sitrik asit vb (daha b,irçok madde saydılar ama bunlar aklımda kaldı) bulunan gıdaları tüketilmemesi gerekiyormus çünkü bunlar gdo lu imiş. gdo lu besinlerin tüketilmeside antibiyotiğe vücudun bagısıklık kazanması, kanser kısırlık ve daha birçok şeyi beraberinde getiriyormuş. haberlerde hero baby bebek bisküvisi ve pişirilen kaşık mamalarından gösterdiler. etiketleri kapatılmıştı ama markayı anlamak mümkün. ilgimi çekti gittim kızımın mamalarına baktım. bebelac devam sütünde ve eti cici bebe bebek bisküvisinde soya lesitini oldugunu gördüm. içerigine küçücük harflerle yazmışlar. ne yapıcaz bu zamana kadar kullandık artık kullanmıycazmı? ve saglık bakanlıgının analizleri sonucunda bebek maması bisküvisi asitli içecekler soya kıyması mısır unu cipsler mısır unu mısır yagı gibi birçek gıdada gdo oldugu ortaya çıkmış:KK43: korkuyorum ya biz ne yediricez bebeklerimize? mafoldumben çok kafam karıştıCADIARZU

kesinlikle yaaa imdat diye bağırmak geliyo içimden... faydalı diye sebze yediriyorum kızıma... özene bezene her gün değişik bi yemek yapıyorum ona.. en kaliteli bebek mamalarını alıyorum..kendi ellerimizle zehirliyomuyuz yavrularımızı! herkes şunda var bunda var diyo... ee ne yicez bebeklerimize ne yediricez allahın bir kuluda çıkıp bir açıklama yapmıyo... belki tepki görücem bu yazdığımdan dolayı ama umrumda bile değil.. bunu yasal hale getirip yavrularımızın sağlığıyla geleceğiyle oynayan bütün insandışı mahlukları ve onları hala buna rağmen destekleyenleri Allaha havale ediyorum... gözünüzü açın biraz bebeklerinizin mamasına zehir koyanları öğretilmiş ezberletilmiş sloganlarla körü körüne destekleyip tepemize çıkardınız... Allah ıslah etsin!!

maeves sana katılıyorum arkadaşım allah hepsini ıslah etsin. ilk olarak kabak patates ve havuçtan başlayın diyor doktorlar ama kabagın içindede gdo varmış. brokoli koyuyorum çorbasına ondada gdo varmışmafoldumben napalım ücra medeniyetin girmediği suyu elektriği olmayan köylere mi yerleşelim anlamadım ya valla resmen şok oldum ya daha 1 saat önce kızıma cicibebe ve bebelac verdim yarabbim kendi elimle kızımı zehirliyomusumda haberim yokmuş:KK43: peki inek sütü yasak ne vercez biz hadi ben emziriyorum peki sütü olmayan anneler napçak? çok üzüldüm valla ne diyeyim:sinifsinif:

bu konuda benım de canım çok sıkkın,hiçbiseyın doğalını veremicez heralde.en iyisi balkonumu küçük bir taralaya çevirmek!!!uf ya uf

canım bana kalsa basıp gidicem ücra bi memlekete ama işimizi kurulu düzenimizi bozamıyoruz.. ama hedefimiz şuan oturduğumuz evi satıp üstüne ekleyip bahçesi olan müstakil bir ev almak kendi sebzemizi meyvemizi yetiştirmek... insanı paronayak yaptı bunlar yaa.. bir annenin en büyük tatminlerinden biri sevgisinden sonra,yavrusuna faydalı şeyler yedirmektir ve bunun vicdani rahatlığı ve iç huzuruyla uyumaktır.. bunu bile elimizden aldılar...
peki hangi gıdaların sebzelerin içinde yokmuş bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

katılıyorum kızlar ne yedircez biz yavrularımıza avrupada yasak türkiyede yaşayanlar insan değilmi!

bebek mamalarında olmadığını suymuştum ülkerin muhallebilerini bende veriyorum şimdi gidip bakıcam

bende bilmiyorumki sadece içinde olanları bildiğim kadarıyla yazdım ama bilgisi olan yada bilgi edinen burdan yazarsa sevinirim

kızlar sağlık köşesinde gdo ile ilgili konu var onu lütfen okuyun, bebek mamalarında oldugu dogru.
yasada yasaktır ibaresi var ama altındada %9a izin var yazıyo, yani yasak masak palavra.
annelerimiz ananelerimiz eskiden nasıl mama yapıyolarsa öyle beslemeye çalışın, gıda mühendisi oldugum için yazma gereği duyuyorum yoksa evli değilim bilemiyorum bebek büyütmeyi ama, elma püresi, az şekerli muhallebi, iyi haşlanmış sebzelerin lapasını yedirmeye çalışın hazır mamalar gdolu olmasa bile hormonla dolu. eger biraz bile ikna olduysanız yedirmeyin bebeğinize lütfen, genetikle oynamak suç, cinayet bu!!!

şimdi gittim baktım ülkerin muhallebilerinde soya lestini yazıyor ama hepsinde değil soya lesitinini googledan baktım soya lesitini zararlımıdır diye sormuşlar cevap şu ama bunu büsküviler için sormuşlar
yağ suda çözünmediği için bu iki fazı bir arada tutmak için soya bitkisinden üretilen üründür.emülgatör olarak kullanılır. yurtdışında lesitinler domuz yağından üretilir. bunu kullanmayanlar ise soya lesitin der.

bide şurayı okun aman allah ım :KK43:((
Anneler dikkat! Çocuklarınızı zehirlemeyin... - Gıda Hareketi

bide anlayamadığım şu var.. bebeklerimizin bizim sağlığımız tehlikede bu gıdaların nelere yol açabileceğini tahmin bile edemiyoruz... peki neden herkes sadece fısıltıyla konuşuyo neden anneler sokaklara çıkıp tepki vermiyo.. bu kadarmı sindirildik bu kadarmı yavrularımızın sağlığını hiçe sayıyoruz... birisi yavrumuza yan gözle baksa tepki veririz, parkta birisi gelip çocuğumuzu hırpalasa aslan kesiliriz, yanan ateşin içine girer canımızı hiçe sayarız onlar için... ama birileri çıkıyo en değerli varlıklarımızın sağlığını göz göre göre hiçe sayıyo ve bunu bizim ellerimizle yaptırıyo!!!! yeter artık yaa! kravatlı göbekli yaşını başını almış onlarca insan sabahtan akşama kadar futbol yorumu yapıyolar gdo lu ürünleri sadece haberlerde 3-5 dak. veriyolar.. bişey kaçırmayalım bir tiyo kaparız diye pür dikkat izliyoruz.. noldu ülkemin insanına yavrusu için gözünü karartan türk kadınına!! tepkimizi verelim fikir üretelim gerekirse bebek maması almayalım altarnatif şeyler üretelim kızlar birlikten güç doğar..

bende mama veriyorum bebelac 1... kızım 50 günlük dogdugundan beri veriyorum napim sütüm az...bu durumda napcaz vermiyceksek ne vercezz bebeklerimize...ağlamak istiyorum.

barsasu okudum canım ve aynen benim düşündüklerimi hissetiklerimi yazmış... evet işin en acı tarafı kendi ellerimizle yavrumuzu zehirliyoruz bunu böyle yazmak bile içimi acıtıyor paramparça ediyor:KK43:((

şimdi gittim baktım ülkerin muhallebilerinde soya lestini yazıyor ama hepsinde değil soya lesitinini googledan baktım soya lesitini zararlımıdır diye sormuşlar cevap şu ama bunu büsküviler için sormuşlar
yağ suda çözünmediği için bu iki fazı bir arada tutmak için soya bitkisinden üretilen üründür.emülgatör olarak kullanılır. yurtdışında lesitinler domuz yağından üretilir. bunu kullanmayanlar ise soya lesitin der.

bide şurayı okun aman allah ım :KK43:((
Anneler dikkat! Çocuklarınızı zehirlemeyin... - Gıda Hareketi

aman yarabbi! napıcaz biz ya:KK43::sinifsinif:

önceden de sürekli düşünürdüm hormonlumu acaba bebeğime yedirdiklerim diye şimdi bi de bu gdo çıktı ne yedircez bebeklerimize biz ne yicez artık

vee birde saçmalığa bakarmısınız ürünlerin üstüne gdo içerir yada içermez diye yazmak yasakmış haksız rekabet olurmuş.. beddua ediyorum küfür ediyorum size gdo lu ürünlerle yerin dibini boylarsınız inşallah...

arkadaşlar ben 82 doğumluyum bende doğduktan sonra annemi emmemişim.ben inek sütüyle büyümüşüm çok şükür sağlığım sıhatım iyi tüylerim ürperdi bu yazıyı okurken gerekirse bende oğluma doğal inek sütü vermeye başlıyacam inanamıyorum ya.nasıl yaparlar bebeklerimizin sağlığıyla nasıl oynarlar.resmen dilim tutuldu yaaa

X