geç döllenme nedir?

ozzee

Guru
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2009
220
8
arkadaşlar 24.haftalık hamileyim..her ultrason kontrolunde bebek 10 gün geriden hesaplanıo..bu normal midir?geç döllenme olabileceğini söylüyor doktorum..endişelenecek bişey yok diyor ama benim kafam karıştı..bu durumu yaşayan warmı?doğum SAT a göre mi oluyor?bir sorun olur mu?

hayir dogum ilişki oldugu gunlere tesaduf ediyo
ben 7 mayıs 2006 da adet oldum
adet bittikden sonra yani 14-21 mayis arası hamile kalmışım
bebegim yani kızım 19 şubatda oldu
anlata bildimmi canim

aksine ultrason tam ilişki gününü gösteriyo bende de öyle oldu doktorum sat -den hesaplarken ultrason geç döllenme oldu diyerek 2 hafta geç söyledi hakikaten bebegime o zaman hamile kalmıştım

normalde sat a göre olan hesapta böyledir zaten son adetin ilk gününden sonraki 14. gün die hesaplar geç döllenme ise bu 14. günden sonraki günlerdir 17. gün veya 20. gün gibi bazen yumurtlama bu günlerdede olabiliyo

Benim de geç döllenme olmuştu. Adet periyotlarım çok düzensizdi, geç yumurtlamışım. Ultrasona göre 8 Kasımda doğum yapmam gerekirken Son adet tarihime göre doğum yapmam gereken zamanda doğurdum. Doktor 2 hafta erken doğduğunu söyledi. Benim işler karışık :))))

Bu arada eğer ilk haftalardan itibaren ultrasonda hafta ilerlemesinde sorun yoksa endişelenecek bir durum yoktur. Korkma.

saolun kızlar biraz araştırınca şunu öğrendim:ben 32-33 günde bir adet gören biriyim ve hamilelikten önce adetimde 10 gün gibi bi sapma olmuştu zaten o ara kazara hamile kaldım.ama ultrason cihazları 28 günlük adet per,yotlarını baz alıyorlarmış..sorun burdan kaynaklı sanırım

merhaba ben 10 gün önce bhc testi yaptırdım olumsuz çıktı suan adetm 5 gün gecikti gec döllenme olmuş olabilier dedi burdan baska bi arkadas ama ben gec dölenmenn ne oldugunu bilmiyorum acıklarsanız sevinrim simdiden teskkrler:KK28::emir_bebek:

X