Ankara gazi iversitesinde doum yapan var m?

xolix06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
863
10
3 aylık hamileyim.ahmet beyi düşünüyorum doktor olarak.birde gazide doğum yapan varsa bilgilendirebilirmi acaba..

bende gazıde aydan hanıma gıdıyorum gecen hafta rahatsızlandım 1 gun hastanede yatırdılar
yan yataktakı bayan ahmet beyde dogum yapmıs çok memnundu sezaryen 800 ytl dedı

35.haftayım aydan hanımın hastasıyım çok memenunum .Gazide doğum yapacağım Allah nasip ederse.Sezeryan olacak.

kızlar gazi tıp hakkında bilgi verir misiniz?normal doğum mu yaptınız yoksa sezeryan mı? Aydan hanımın muyane ücreti ne kadar ve memnun kaldınız mı?

Ben de Aydan hanıma gidiyorum. Aydan hanım doçent ve sevkli giderseniz özel ücreti 144.5 TL, sevksiz 160TL. Ben memnunum inşallah doğumu orada yapacağım Allah'ın izniyle. ıki ay kadar önce arkadaşım normal doğum yaptı Aydan hanımda 300 TL hastaneye vermişler, 300 TL de özel oda ücreti hoca ücretiyle herşey yaklaşık 1000TL tuttu demişti. Allah hepimizi bebeklerimize sağlıkla kavuştursun inşallah.

xara cım aydan hanım doğuma girmiş mi? normal doğuma girme konusunda doktorlar pek destek ermiyor. öyleyse yazarsan sevinirim canım:)

Herkesin kendi tercihi ama ben yaşamış biri olarak Gazi Hastanesi'ni hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. İlk gebeliğimde doktorum oranın doktoru idi adı Zeki Taner. Adamın bir kez muayenehanesine gittim, tahliller, muayene ücreti bi sürü para ödedik. Neyse tam bayram sonrası ben 9 haftalık hamile olduğumu sanırken çok az bi kanamam oldu, doktoru aradım hemen. Önemli bişey olduğunu zannetmiyorum ama için rahat değilse Gazi'ye git, asistanlarım baksın dedi. Gazi'ye gittik biz neyse, güya doktorun özel hastasıyım ve asistanlarını aramış. Bebeğin kalbi karnımda 5 hafta 6 günlükken durmuş ve 3 haftadır öyle duruyormuş, ama doğru düzgün bunu söyleyen yok.bişey soruyosun, asistanlar tersliyorlar. Apar topar yatırdılar beni,rahme ilaç yerleştirdiler düşsün diye, düşmedi bebek. Neyse uzatmayayım aradan 24 saatten fazla zaman geçince doktor geldi, beni ultrasona diye götürdüler, tabi dolayısıyla yanımda kimse yok. Doktor dedi, kürtaj yapacağız ama ultrason odasında. Ben burda mı, anestesiz mi deyince, istersen yapalım anestezi dedi ama zoraki. Neyse bende istemiyorum dedim, benim orada muayene sandalyesinde bebeğimi aldı. Yanımda bu doktor,asistan ve hemşire var. İşleri bitince hepsi çıktılar, beni orada o vaziyette bıraktılar,kaldırmadılar, altımı silecek bişey bile vermediler. Ben 10-15 dk bekledim, bu arada başım dönüyor, ağrım var, baktım kimsenin geleceği yok. Kalktım o halde kendim gittim odama. Annem beni görünce şok oldu, yüzüm bembeyazmış. Onlar beni ultrasona gitti sanırken ben kürtaj olup gelmiştim. Yani diyeceğim Gazi Hastanesi ve o doktor deyince kaçacak yer arıyorum, allah onları bildiği gibi yapsın.

hmmm..evet çok kötü..ama ben bunun kesinlikle o doktordan kaynaklandığını düşünüyorum..ben de aydan hocaya gitmeyi düşünüyorum yıllar öncede gitmiştim ona çok memnun kalmıştım..ben hastanenin doğum servisi yada odaları nasıl onu merak ediyorum.arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirse sevinirim..özel oda hizmeti nasıl ilgi alaka nasıl merak ediyorum..

kimse yokmuuu??:uhm:

canım ben 6 haftalıkken asırı bulantıyla aydan hoocaya gittim.. ve çok güzel ilgilendi ketonum yükselmiş 5 gün hastanede yattım.. daha sonra da hamileliğim boyunca aydan hocaya gittim.. çok kibar tatlı bi bayan.. ama dogumumu gazi de yapmadım cunku son ayımda bi gün bebek hareket etmedi bende hemen gittim ama hoca yoktu intörnler baktı. biraz atıştık. bende ben doguma gelince ya hoca olmazsa ben bunlarla mı ugrascam o anda diye..( bi de ben bayan istiyodum). o anda ben intörnlere hasta bakıcılara mı anlatıcam "ben bayan istiyorum" diye.. bence saglık için gerekrse erkek bayan farketmez. ama elimde seçme şansı varken ben bayanı tercih etmek istedim.. son anda 1 hafta kala fatih üniversitesie gittim.. orda dogum yaptım doç. e muayene oldum.. doguma hoca girsin desen de zaten hoca girmiyo girse de elini sürmüyo girip çıkıyo dediler hep.. bence bi ünivesite hastanesi olması önemli.. bi sorun olursa zaten her hastaya hocayı çagırıyorlar. benimde fatih de normal iki kadın doktor yaptı. çok rahat oldu valla.. devlet hastanelerinde sancı odası diye bi yer varmıs sancısı geleni oraya koyuyorlar.. bir sürü kadın aynı anda sancı cekiyo hersey ortada.. benim korkudan geri kaçardı heralde. burda odanda cekiyosun dogum hanede de tek hasta oluyo.. bir tek ben iki doktor bi hemşire vardı geniş bi yerdi.. bi de bebek için bi kaç hemşire de hemen yan odada bekliyo.. dogar dogmaz alıp temizleyip giydiriyorlar. bir de ben dogumdan sonra korkudan titredim, sinirlerim boşaldı dikiş attırmadım anestezi istedim.. böylece normal dogum yaptım ama hafif bi anestezi ile dikiş stresi, acısı yasamadım..çok memnun kaldım. odalar gayet lüks rahat odanın içinde banyo tuvalet.. ve tertemiz. gazi de böyle bi lüks bulmak zor. ben orda yatarken temizlikçi kadın aynı bezle odanın heryerini ve bebek yataklarını da siliyodu.. ben biaz lüks severim hastane de özellikle.. iğrenmeye gelemiyorum.. fatih te hasta bakıcılar bile bayan ve onlar da doktorlar da tıklamadan odaya falan girmiyorlar.. valla doktor olarak hele de sorunlu gebelik için aydan hoca iyi ama hastane olarak fatihi tavsiye ederim..

hmmm..evet çok kötü..ama ben bunun kesinlikle o doktordan kaynaklandığını düşünüyorum..ben de aydan hocaya gitmeyi düşünüyorum yıllar öncede gitmiştim ona çok memnun kalmıştım..ben hastanenin doğum servisi yada odaları nasıl onu merak ediyorum.arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirse sevinirim..özel oda hizmeti nasıl ilgi alaka nasıl merak ediyorum..

ben hastane de yatarken de yanımda bi poliklinik hastası vardı intörnler onu pek dinlemiyordu. bulantımız vardı, bişey yapamayız diyorlardı. aydan hoca her gün gelip bakıyordu bana ben de ona söyledim kızdı asistanlara neden kıza bunu çektiriyosunuz dedi arttırın dedi.. bi de hatırlıyorum bir ilaç verdi amahiçbi yerde yoktu bana kendi getirdi verdi. o yanımda ki kız da zavallı cekti durdu bulantıyı.. bi de benim için bu hocanın hastası diyorlardı.yani ona göre biraz..

bike arkadasım öncelikle hayırlı olsun sağlıklı olsun bebeşin. ben de bi telaştır hastane arıyorum. hrs ye gidiyodum ama fazla tuzlu geldi fatih hastanesi çankayadaki fatih üniversitesi tıp fakültesi hastanesi mi?

bike arkadasım öncelikle hayırlı olsun sağlıklı olsun bebeşin. ben de bi telaştır hastane arıyorum. hrs ye gidiyodum ama fazla tuzlu geldi fatih hastanesi çankayadaki fatih üniversitesi tıp fakültesi hastanesi mi?

sagol canım benim kızım 2 yasında oldu gerçi:1rolleyes: Allah sana da hayırlısıyla bebeğini kucagına almayı nasibetsin.. hrs hakkında bi bilgim yok.. benim gittiğim hoşderedeki fatih üniv. tıp fakült. hast... ben fatihten memnun kaldım valla.. ama fiyat olarak diğer özellerden biraz fazlaydı mesela lokman hekim var etlikte bi arkadaş orda dogum yaptı o oradan memnun 3 cocugunuda orda yaptı. fiyatı da bagkura 400 ya da 500 heralde yanlıs hatırlamıyosam ama benim odam daha ferahtı banyom falan da daha lükstü.. ben öyle şeylere önem veririm. benim de norma dogum bagkurla 1200 falandı ama ben bi de dikişte anestezi istediğim için onunda bi farkı oldu.. ama ben memnun kaldım.. fiyatları yanlıs da hatırlıyo olabilirim.. bu civardadır ama..

Son düzenleme:
Arkadaşım gazide doğum yaptı,hiiç önermiyor.Ama tabiki doktor da çok önemli dediğiniz gibi.Başka bir arkadaşım da akay hastanesinde yaptı,çok memnun kaldı.Hatta doğum yaptığı gün gittik bir ilgi bir ilgi.Kuzenim de hrs de yaptı.Orası da süper çok memnun ayrıldı ama gerçekten aşırı tuzlu orası.

Ben iki sene önce doğumumu yaptım Gazi Hastanesinde. epidural Sezeryan oldum. Doktorum Ahmet Erdemdi. çok ama çok memnun kaldım. Cep numarasını verdi istediğim zaman arayıp kafama takılan suallerime her zaman içtenlikle cevap verdi. Halen telefonla arar problemimi söylerim ve bana yol gösterir. Allah bir değil bin kez razı olsun. Ekibide muhteşem. Doğum sırasında bana o kadar yardımcı oldular ki anlatamam. Özel bir hastene değil bir çok yazıyı okudum. Herkesin beklentisi tabikide farklıdır.Ama özel odada istediğiniz nedir bilmiyorum. Yani çok büyük bir odası yok sizin ve refakatçınız için iki yatak. Bir tv size özel banyowc var.
Çok yoğun bir doktor ama randevu saatim asla geçmedi. Hele son ayımda herkesden önce aldı beni her gördüğünde.
Ben kesinlikle tavsi ediyorum.

bende 2008 ayında gazı de dogum yaptım doktorları (ıntornler) cok kıbar anlayıslı ıdı. bıtane hemsıre ıle sorun yasadım okadar. ama cok kalabalık bır hastane, doktorum mehmet hoca ıdı baska yerde dogum yaptırmıyordu. acıl doguma alındıgım ıcın ılkgun normal odada ertesı gun ozel odada kaldım. sımdı yenılemısler daha duzenlı olmus. ben tavsıye ederım orayı

X