hamilelikte asiri öksürük ve bitkisel yöntemler bilenlerden yardim bekliyorum

EliFatihEFU

Rabbim herkese nasip et
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
3.386
13
arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var
38+1 haftalik hamileyim
5 gündür gripliyim ilk iki gün atesim 38,6 ya kadar cikti..atesimi ilac alarak düsürmek zorunda kaldim cok sükür simdi iyiyim ama simdide icim disima cikacakmis gibi öksürüyorum..nefes alirken zorlaniyorum..doktorum ve eczaci hamilelikte öksürük suruplarinin uygun olmadigini söyledi ama bu öyle bekleyipte kendiliginden gecsin diyebilecegim bir öksürük degil eger tedbir almazsam ilerler...
hamilelikte kullanilabilcek bitkisel yöntemler biliyorsaniz lütfen paylasin..
birkac gündür de kansiz bir sekilde nisanim geliyo dogumum her an olabilir...böyle hasta hasta dogum yapmak hem bebegim icin hem benim icin cok zor olur
ayni durumu yasayanlar varsa ne yaptilar nasil öksürüklerini gecirdiler paylassinlar lütfen

sogansuyu hamılelıktede sonrasındada öksuruge en ıyı çare.. geçmış olsun...

cevabin icin cok tesekkürler simdi sogan kaynattim ilininca icicem insallah bu hastalik gecmeden dogum yapmam

canım cok gecmıs olsun... bende salıdan berı hastayım once bogazım sıstı sonra grıbe cevırdı. ıhlamur ıcıyorum bol bol. kaynatırken ıcıne ayva,elma gıbı mevsım meyvelerı koyuyorum. bal da katıyorum ıyı gelıyor gogsumu yumusatıp oksurugumu kesıyor az da olsa. tavsıye ederım ınan ıyı gelıyor. ballı sıcak sut de gogsunu yumusatabılır. ınsallah bı an once atlatırsın da saglıklı bı sekılde gerceklesır dogumun.

canım cok gecmıs olsun... bende salıdan berı hastayım once bogazım sıstı sonra grıbe cevırdı. ıhlamur ıcıyorum bol bol. kaynatırken ıcıne ayva,elma gıbı mevsım meyvelerı koyuyorum. bal da katıyorum ıyı gelıyor gogsumu yumusatıp oksurugumu kesıyor az da olsa. tavsıye ederım ınan ıyı gelıyor. ballı sıcak sut de gogsunu yumusatabılır. ınsallah bı an once atlatırsın da saglıklı bı sekılde gerceklesır dogumun.
cok tesekkür ederim
aynisini bende yapiyorum.ihlamur protakal limon elma hepsini bir kaynatiyorum.ihlamur iyi gelio bir süre sonra yine tikaniyorum.ayvayi baska türlüde duymustum ben firinda biraz pisirip sicak sicak yenilebilir diye ama burda daha ayva cikmadi malesefki...

Kızlar doktorlar balın sıcak içecelerde kullanılmasını önermiyorlar bilginize...

bali kasik kasik yesek o iyi gelir mi acaba:uhm:

Evet kesinlikle öyle yapılmalı. Bağışıklık sistemini güçlendiren bir gıda bal. Ve boğaza iyi geliyor. Kaşık kaşık yemek daha faydalı. Bir de yarım çay bardağı pekmeze 1 limon sıkıp içebilirsiniz.

Evet kesinlikle öyle yapılmalı. Bağışıklık sistemini güçlendiren bir gıda bal. Ve boğaza iyi geliyor. Kaşık kaşık yemek daha faydalı. Bir de yarım çay bardağı pekmeze 1 limon sıkıp içebilirsiniz.
ne bulsam deniyorum artik bugün karabiberi azgina at üstünede bal ye dediler elimi karabibere badirip attim agzima sonrada bal yedim insallah ise yarar...

ayva yaprağıda çok yumuşatıyor boğazı.geçmişolsun canım
ahhh ayvanin kendisini bulamadim ki yapragini nasil bulayim:1no2:
nasil oluyo bu ayva yapragi kaynatip iciliyo mu:uhm:

kusburnu cayı da cok ıyı geliyor.. bende yaklasık 5 haftadır oksuruyorum ama cidden cok fena.. bende oksuruk şurubu falan ıstedim, gebelikte onermiyoruz dediler.. ama yatmadan once iyi kaynatılmıs kusburnunun cidden faydasını gordum..

kusburnu cayı da cok ıyı geliyor.. bende yaklasık 5 haftadır oksuruyorum ama cidden cok fena.. bende oksuruk şurubu falan ıstedim, gebelikte onermiyoruz dediler.. ama yatmadan once iyi kaynatılmıs kusburnunun cidden faydasını gordum..
cok tesekkürler sanada gecmis olsun...
kusburnu cayi benim hamileligin basindan beri midemi yakiyo cok severek icerdim simdi eskisi gibi tüketemiyorum:1no2:

canım aç karnına bal ye 2 tatlı kaşığı çok iyi geliyor...

opuyorumnanaktan bal cidden ise yariyo sabah bir kasik aksam bir kasik atiyorum agzima arada ekmegede sürüp yiyorum..kilo alimim durmustu son 3 haftadir bu hastalikla öyle doping yaptim ki kesin kilo alicam yineakannehir

canim gecmis olsun. arkadaslarin soyledikleride hakikaten iyi geliyor. ama yarim filcan bala yarim çay kasigi tarcin koy canim. benim hamileligim ilk aylarinda çok oksuruk ile ograstim sicak bitki çaylari (nane limon ) ve tarcinli bal iyi geldi gece uyuyamiyordum ardik. yatmadan once tarcinli bali bir iki kasik yiyip oyle yatiyordum.

bana öksürük şurubu olarak pereberon verdi hamileler kullanabilir dedi.ayrıca pekmeze çok az karabiber katınca süper geliyo.öksürükten karabiber pekmezle kurtuldum ben

X