Bebek Beslenmesi bebeğinizi yürütece ne zaman koydunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nilep24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
75
1
43
merhaba arkadaşlar 6 aylık bir kızım varçok hareketli bir bebek ayakları hiç durmuyor .etraftaki herkes yürütece koymamı erken yürüyeceğini söylüyor.doktoruma sordum 7 aydan önce koyma dedi.arkadaşımın doktoruda bebeğe göre değişir 6 aydan sonra koyabilirsiniz deneyin demiş.nette baktım bazı siteler zararlı koymayın yürütece bazılarıysa yürümeye yararlı demiş.kafam iyice karıştı.siz neler yaptınız yürütece koydunuzmu koyduysanız kaç aylıktı?faydasını gördünüzmü?:emir_bebek:

canım ben bebeğimi 6,5 aylıkken koydum yürütece ama çok uzun süreli olmamak kaydıyla mesela sıkıldığında bi 10 dk.kadar koyardım 1 saat sonra tekrar bi 10 dk.gibi işte ve yürütece binmeyi çok severdi oğlum şuan 13 aylık ve yürüyor zaten yürüteçlerdede 6 aydan itibaren diye yazar dr.lar karşı ama dr.ların her söylediğinede ben inanmıyorum tabi seni bilemem,koyabilirsin bence benimde oğlum çok hareketliydi o sayede biraz olsun avunurdu

benim kızımında 7 ayı bitiyor ben 1 aydır koyuyorum halindende çok memnun pırpır dönüyor içinde koyup deneyin dik durabiliyorsa koyun yoksa beli ağrır benim kız yorulduğunda öne bırakıveriyor kendini anlıyorum 4 5 kez koyuyorum günde 15 er dakka

sürekli yürüteçte bırakmamak şartıyla bence bi zararı yok ben kızımı 6 aylıkken yürütece koydum mesela iş yaparken çok rahat oluyor işim bitince alıyodum bir yaşındada yürümeye başladı bi sorun olmadı

ben hiç yürüteç kullanmadım,kızım sevmedi çünkü denedik mağazada.kendi yürütecine kendi karar verdi,mama sandalyesini ittirip döndürüyor o nedenle ona ilk arabam alıcaz.

bende 6 aydan sonra azar azar başladım şu an bile fazla bırakmıyorum..
bencede azar azar koyabilirsin sende

teşekkür ederim kızlar azar azar koymaya başlayayım bakalımkaydirigubbakcemile2

benimde kızım 6 aylık yürütece koymaya başlayalı 2 hafta oldu ama ilk baştan 5 dkyi geçmiyorduk
sonra 10 dk oldu şimdi 10 dk en fazla ama kızımı yürütece koyana kadar kendini hiç tutamıyordu dik duramıyordu şimdi çok hareketli oldu ilkten hiç hareket edemiyordu yürüteçte şimdi hemen odayı turluyor :)

benim kızımda 4,5 aylıkken emeklemeye başlamıştı yürütece koysakmı diye düşünmüştük ama doktorumuz önermedi tembelleştirir geç yürür dedi şu an 6,5 aylık ayağa kalkıyor kanepeye tutunup sıralayabiliyor biz almadık ama çok hareketli yerinde durmuyor artık mecbur kalırsak belki alırız bizde

ben 6,5 aylık iken yürütece koymaya başladım bi yandan iyi oldu her yere yanımda geldi,ama diğer yandan da çok alıştı ve geç yürüdü yürütece bağlıyorum geç yürümesini.tabii her çocuk için değişir

X