Bebek Beslenmesi bebeğim en fazla 10 dk emiyor.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bldrcn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2009
47
1
38
kızlar bebeğimen fazla 10 dk emiyor.ikinci göğüse geçemiyorum bile.emerken bazen uyuyor zaten.uyurken ikinci göğüsü vermeye çalışyorum ağzını açmıyor bile büzüveriyor.doymasa alır herhalde değilmi?45 dkda yada saatte bir emmek istiyor.herhalde az yediğinden mi?:çok üzgünüm:

benim bebeğim ilk zamanlar 4 dakika emip bırakıyodu ondan sonrada 45 dakikada bir emiyodu şimdi 15 dakika emiyo bırakıyo ille iki göğsünü emecek diye bişey yok doymasa çok ağlar hemde kilo kontrolunde kilo almamışsa anlaşılır uyku tatlı geldiğinden emmeyi bırakıyolar ondan sonrada acıkıp ağlıyolar zamanla düzelebilir dert etme

merak etme arkadaşım,lina'da aynı şekilde bazen 10 dakikayı bile bulmuyor.doktorumuz endişe etmememizi söyledi.10 dakikada yüzde 90 besin değerini alıyormuş.pıt pıt yağ olsun,löp löp et olsun bebişine....

endişe edilecek bir durum yok.ben 20 dk emziriyordum arada bırakınca hafif sallıyordum devam ediyordu.tek göğüsü bitirmedn diğerine geçmesen daha iyi olurben de saat bası beslıyordum zamanla yetıp yetmedıgını anlarsın

benim bebeğim de daha 1 aylık olmadan 2 bilemedin 3 dk emiyodu ben çok endişeleniyodum uyuyan çocuğu uyandırıp emzirmeye çalışıyodum 1. kontrolüne gittik 1 750 kg almış deyince dr çok şaşırdım demekki birden çekip bitirpyor dedi drum endişe etmeye gerek yok doymasa asla bırakmaz..

ben de aynı tedirginliği yaşamıştım. ama kilosunu takip ettiğimizde endişelenecek bir durum olmadığını anladık. ilk 5 dakikada göğüsün % 95 ini emiyor bebeğimiz..

benim bebeğimde 5 dak emiyordu 7 aylık oldu hala aynı ama dr umuz bizede aynı şeyi söylemişti.bebek kendisi ayarlarmış ne kadar emmek istediğini.ayrıca bebeklerinizi uykudan kaldırıp emzirmeyin.gelişimini tamamlamazmış o zaman.uyku da emmesi kadar gerekli.özellikle yeni doğduğunda bebekler anneler aç kalmasın bebeğim endişesiyle 2 saatte bir kalkıp doyuruyorlar.ama daha sonra bebek bu düzene alışıyor ve sürekli bunu istiyor.daha sonra annelere gece uykuları haram oluyor.o yüzden bırakın uyusun bebeişler.

benim oğlumda öyleydi canım emerdi emerdi en fazla 3 dk. sonra 1 damla bile almazdı .O zaten kendi doycağı kadarını emiyomuş .Sen ağladıkça emzir kilo alımı da iyiyse sorun yoktur.Oğlum 9 aylık şimdi o benim peşimi bırakmıyo emmek için

kilo alımı gayet normal .şu an 26 günlük.14.gününde 450 gr almıştı.doktor kilo alımının çok iyi olduğunu söyledi.zaten uyuduğu zaman sadece bir kere deniyorum alır mı diye almıyorsa zorlamıyorum.uykusuna kıyamıyorum.

X