Bebek Beslenmesi sütüm gitti geri gelirmi artık.......

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

deniz.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
254
6
arkadaşlar sütüm kesildi sağıyorum sadece 1 ..2 damla geliyor..bu durumdayken artarmıki tekrar...böyle bişey yaşayan varmı....

arkadaşım bebeğin ne kadarlık?
az olan sütün arttığını biliyorum ama kesildiyse de inşallah gelir sütün geri. sütü arttırdığı söylenen bi takım içecek ve yiyecekler var. tahmin ediyorum denemişsindir..
bu iş büyük oranda psikolojik bi süreç.
Allah yardımcın olur inşallah...

valla moral veremicem canım yaa bende tam 4 ay sürekli sağdım deli gibi geliodu bebiş hiç emmedi ama 4 ay hep kendi sütümü verdi sonra sevgili kaynanacığım geldi ve 1 hafta tepemdeydi sağamadım o düzende sağamaım ve benim sütümde azaldı ne yaptıysan artmıyor artık günde sadece 30 cc geliyor yani anliicaan giden gelmiyor seninki neden gitti bilmiorum ama bana sebep olanlar ALLAHından bulsun bişi demiyorum

valla moral veremicem canım yaa bende tam 4 ay sürekli sağdım deli gibi geliodu bebiş hiç emmedi ama 4 ay hep kendi sütümü verdi sonra sevgili kaynanacığım geldi ve 1 hafta tepemdeydi sağamadım o düzende sağamaım ve benim sütümde azaldı ne yaptıysan artmıyor artık günde sadece 30 cc geliyor yani anliicaan giden gelmiyor seninki neden gitti bilmiorum ama bana sebep olanlar ALLAHından bulsun bişi demiyorum

canım çok üzüldüm ya sütünün öyle azalmasına. bende sağarak veriyorum. düzenli sağamadım azaldı derken mesela kaç saat ara ile sağabiliyordun ki son zamanlarda? bende korkuyorum kesilirse diye...

arkadaşlar benım dogumuma yaklasık 3 hafta kaldı fakat aklıma sürekli takılan bı problem var.benim gögüslerım zaten küçüktü ve hamılelıgım süresıncede bı degısklık olmadı sadece bı koyulasma oldu hafıf olarak okdar.benı endıselendıren sütümün olmaması acaba bebegımı emzırebılırmıyım sutum gelır mı cok merak edıyorum CADIARZU

canım gögüslerinin büyüklüğü veya alınan kiloların verecegin süt miktarı ile ilgiisi yok. bol su iç, ve bu endişenden biran önce kurtulmaya bak cünkü işin psikolojik boyutu cok daha önemli...

su cok içmeye özen gösterıyrum aslında takmamaya calısıyorum gün içerisinde pek düşünmüyorum ama sanırım bilinç altıma cok yerleşmiş rüyamda sürekli bebegınmı emzırırken göruyorum kendımı nasıl kurtulcam ben bu endıseden bılmıyrumkı.. halbukı düşünmemeyede calısıyorum ama

Benim sütüm tam 1 ay sonra geri gelmişti..
Rejim yapıyordum çok sağlıklı beslenmiştim sürekli yeşillikler filan.Birde süt stresi bitmişti bir gece göğüslerim innaılmaz sızladı.duştanda çıkınca baktım süt geliyor o şekilde tekrar başladım vermeye 3 haftaya yakın verdim sonra gene gitti.
Sanırım stres ve beslenme en büyük sıkıntı st konusunda.
gelebilirde.

su cok içmeye özen gösterıyrum aslında takmamaya calısıyorum gün içerisinde pek düşünmüyorum ama sanırım bilinç altıma cok yerleşmiş rüyamda sürekli bebegınmı emzırırken göruyorum kendımı nasıl kurtulcam ben bu endıseden bılmıyrumkı.. halbukı düşünmemeyede calısıyorum ama

ben de hamileyken bebegimi sürekli emzirdigimi görüyordum, hem de maşallah oyle bereketli geliyordu ki sütüm.Oğlum 5 aylık, çok şükür hala emziriyorum.Benim de gögüslerim küçük ve az kilo aldıgım için basından beri çevremdeki herkes sütümün yetmeyecegini söylüyordu, ama hiç ilgisi yok.Yalnız endişenden kurtul diyorum cünkü aynı endişe bende de vardı ama anne sütü almasını da cok cok istiyordum.Sezaryenle dünyaya getirdim oglumu.Sütün ilk yarım sa içinde gelmesi imkansız dediler, bebegim kucagıma gelir gelmez emdi ama bak şöyle bir şey oldu; ilk sütten sonra uzun süre almadı, moralim alt üst olmustu, hemşireler artık mama verelim kan şekeri düşmesin dediler.Dayadılar mamayı. Ben yine de inat ettim bebegimi emzirebilirim diye, ama saatlerce ugrastım, hem bebegim hem ben cok yoruldum.Basımda da kayınvalidem - ki daha ben dogurmadan sütün yetmeyecek benim de yetmemişti pirinç unu veririz diyordu.Herkes basımda dikilmiş bocalamamı izliyordu. Sonra hemşire geldi elinde mamayla, hayır dedim.Yarım saat daha verin bana, emecek.Ve hemşire gider gitmez aldı mememi ! Sonra da hep emdi şükürler olsun. inanç çok önemli, çocugun kan şekeri düşene kadar da aç bırakmamalı ama bir kere zorlandım diye de pes etmemeli.Bir anne yeter ki inansın bebegine yetecegine, inan ki sütün gelecek eger moral bozuklugunun üstesinden gelir, bol su içer ve saglıklı beslenirsen...kaydirigubbakcemile5

inşallah:) bu yazılar moralımı bıraz düzeltiyor acıkcası umut verıyor bana sankı..anne sütünü almasını cok ıstıyorum cunku umarım bı aksılık olmaz ama olursada ben de senın gıbı pes etmycem :) sabırzılıkla beklıyorum artık oglumu :)

akadaşlar benimde sütüm başta çoktu 1 ay emzirdim bol bol sonra birden azaldı sonra iyice gitti damla damla geliyordu ama böle olmasının sebebi benim sürekli kafama takmam sütüm gitti die düşünmem oldu stres yapmayın kendinixe rahat olmaya çalışın dinlenmek ve gece uykusu çok önemli şimdi tekrar sütüm geldi ıssırgan çayı,humana emziren anneler için olanı ,dut pekmezini suya katıp için,şerbet,meyve suyu ne duyduysam denedim evet artık var sütüm ama en önemlisi sütümün geri geleceğine inandım asla emzirmekten vaz geçmedimc sütüm olmadğı zamanlardada dakikalarca emzirdim asla vazgeçmeyin:teselli:

sık sık duş al canım sıcaksu inanılmaz etki yapıyo sütün gelmesine zaten doğumdan sonrada büyükler hep der başından aşağı yıkan diye duş alamadıgın zaman göğsünü dayanabileceğin kadar sıcaklıkta bi suya daldır büyücek bi kaseye su koy daldır içine soğuyana kadar beklesin bi arkadaş sağmadan önce öyle yaptıgını söylemişti
bide bol bol rezene iç derim günde 3 fincan içebilirsin bi poşet anoson bi poşet rezene al karıştır ben rezenenin çok faydasını gördüm
inşallah sanada yarar
bide kocakarı masalımıdır bilmem ama kapı eşiğinde durup sütüm otlamaya gitti gelcek dicekmişsin :)))

ayrıca bende sütüm gelsin diye 45 dk emzirdiğimi bilirim yılmadım hedefim 6 ay sadece anne sütü

gelir
bir gün sağdım göğsümü
aaaaa 10 cc süt geldi hmen ne bulduysam sıvı olarak tükeettim süt meyve suyu ayran su bir de tahin helvası 2 gün ekalmadı akıyordu sütüm sende hızlandır biraz sıvı alımı mutlaka gelri bir de sıkısık emzir zaten bebk kendine yetecek kadar sütü almayınca bırakmazmış memeyi

Sevgili arkadaşlar,yani süt veren anneler lütfen beni dinleyin,şuan bebeğim 11 aylık ,doğumuma 1 hafta kaladan başlayarak şuana kadar başıma gelmedik şey kalmadı,bunlara sebep olan başta aşşalık kocama,anneme vede adi komşuma Yüce rabbimden beter olmalarını diliyorum....Nolur kimsenin sizi üzmesine fırsat vermeyin ve o insanlardan derhal uzaklaşın

Sevgili arkadaşlar,yani süt veren anneler lütfen beni dinleyin,şuan bebeğim 11 aylık ,doğumuma 1 hafta kaladan başlayarak şuana kadar başıma gelmedik şey kalmadı,bunlara sebep olan başta aşşalık kocama,anneme vede adi komşuma Yüce rabbimden beter olmalarını diliyorum....Nolur kimsenin sizi üzmesine fırsat vermeyin ve o insanlardan derhal uzaklaşın

Tüh. Yazık, ama yine de Allah tan bulsunlar, sen beddua atma. Annem dediğin öz annen mi, kaynanan mı?

Mrb kızlar benimde böyle bi sorunum var 5 ay sadece anne sütü aldık ama ne zaman ek gıdaya geçtik bebeğim anne sütünü istemedi çok uğraştım ama emmedi.şimdi sütüm çok az geliyor eskiden okadar çok ve doyurucuyduki.geri çekildi şimdi biberonun sadece dibi kadar çıkıyor ne yapmalı yardımcı olurmusunuz.elektrikli süt sağma makinesinde aldım sağıyorum ama sütüm hiç kaynamıyor artık:KK43:

Stresten sütüm aniden kesildi 10 cc ue düstü neyapmaliyim bilmiyorum geri cogaltmak icin

X