pınar 6,12 sütü

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
15
40
kızlar ben geceleri oğluma aptamil 3 devam sütü veriyorum tok tutsun diye.pınarın 6,12 sütü veren varmı geceleri.yada inek sütü.sizlerde geceleri devam sütümü veriyorsunuz??

kızlar ben geceleri oğluma aptamil 3 devam sütü veriyorum tok tutsun diye.pınarın 6,12 sütü veren varmı geceleri.yada inek sütü.sizlerde geceleri devam sütümü veriyorsunuz??

canım ben vermiyorum ama şubat annelerinden Sevgi (Beyaz Bulut) arkadaşımızın verdiğini biliyorum ben ama yakın zanmanda bende vermeyi düşünüyoum artık nasılsa 1 yaşına yaklaşıyorlar artık..

kızım 11 aylık ben de o sütten vericem artık,hele ki mamalarda gdo var paniğinden sonra...

ya bugünlerde aynı şeyi bende düşünüyorum mamayı ne zaman bırakıp süte geçmek gerekiyor acaba?1 yaş diyen var 2 diyen var bilemedim valla.bizde aptamil kullanıyoruz birde ek gıda ve anne sütü ama sadece anne sütü doyurmuyor tabi şu gdo muhabbeti canımı sıkıyor sakıncası yoksa 1 yaşında mamayı bırakıp sütemi geçsem acaba?

bizim doktor inek sütünü 1 yaşa kadar yasaklamıştı ama bu gdo yüzünden bir ay erkene aldım.

canım ben 6 aylıktran beri kullanıyorum bu sütü.
arada normal sütte kullandım.
biz çok memnunuz gelişimi açısından bi sorun teşkil etmedi.

vallahi ne yapıcağımızı neyin doğru neyin yanlış olduğunu şaşırdık doğrusu.bazen eskiden böle şeyler varmıymış herkes bebeğini inek sütüyle besliyormuş diyorum bazende o eskide kaldı şimdi bunlar daha sağlıklı diyorum.hep ikilem arasında kalıyorum yani.

ben inek sütü veriyorum canım geceleri ve sabah artık yatmadan öncede içiyor
mama vermicem onun yerine pınarın sütünü vermeyi düşünüyorum hem pınar süt hem normal kutu sütü devam edicem

kızlar ben fransız kaldım konuya yaa nasıl yani mama vermicezmi artık...
ama ben aptamil 2 veriyorum kızıma hem kahvaltıda hemde akşam üstü 75cc ee napcaz şimdi?

Pınar ın 6-12 aylık bebekler işçin mi bu bahsettiğiniz süt kızlar şu GDO işi benimde midemi bulandırdı dr.umuzda danışıcam 15 gün sonra ama o zamana kadar içim rahat rahat verebilecğim birşeyler istiyorum .

evet özlem üzerinde yazıyor zaten 6-12 ay bebekler için devam sütü diye normal inek sütünün mineral ve vitamin katkılısı

ben veriyorum,inek sütüde veriyorum.biberon mamasını bırakmıştık zaten.bir ara hastalığından dolayı tekrar mama içti ama ısrarımla başladık gene süte.memnnuz.
yoğurdunuda 6-12 sütle mayalıyorum.enfes oluyor.vanilyalı vanilyalı:)

Sevgicim bütün marketlerde varmı benim daha önce hiç dikkatimi çekmedi de aramadığım için görmedim normal süt alıp çıkıyorum hep domuz gribini stresini atlatmadan bu çıktı birde fanusta yaşatacaklar bizi bu ne yaaaa

ben hamileliğim boyunca hergün 1 paket içtim bu sütlerden içimi daha kolay ve vitamin folik asit takviyeli diye.geçen gün aklıma geldi 6-12 ay diye kullanıldığı ve efeye aldım gece muhallebisini ondan yapıyorum ama direk verdiğimde içmedi beyfendi.gerçi ben ara ara denicem vermeyi belki alışır.

Sevgicim bütün marketlerde varmı benim daha önce hiç dikkatimi çekmedi de aramadığım için görmedim normal süt alıp çıkıyorum hep domuz gribini stresini atlatmadan bu çıktı birde fanusta yaşatacaklar bizi bu ne yaaaa

canım çoğu markette var,ben migrostan alıyorum.
bi vanilyalısı birde muzlusu var.

gdolu ürünler çoğunlukla mısır ve pamukta bulunuyormuş
ve bebek mamalarında kesinlikle yokmuş deniliyor
içinde soya lesitini;mısır unu ;mısır nişastası;mısır özü yagı ; glukoz surubu; sitrik asit bunlarda gdo varmış benim dinlediğim kadarıyla

Buna göre 'genetiği değiştirilmiş organizma' (GDO) olarak adlandırılan ürünler, bebek mamalarında ve ek gıdalarında kullanılamayacak. 'Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin ıthalatı, ışlenmesi, ıhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelik' Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, tohumluklar dışındaki genetiği değiştirilmiş ürünler ile bunları içeren gıda ve yem maddelerini kapsıyor. Sağlık Bakanlığı'nca ruhsat veya izin verilen ürünler yönetmeliğin kapsamına girmiyor. Yönetmelik hükümlerine aykırı olan GDO'lu gıda ve yemlerin işleme ve tüketim amacıyla ithali, piyasaya sürülmesi, tescili, ihracatı ve transit geçişleri yasak olacak.

GDO'lu ürünler, bebek mamaları ve bebek formülleri, devam mamaları ve devam formülleriyle bebek ve küçük çocuk ek besinlerinde de kullanılamayacak. ınsan ve hayvan tedavisinde kullanılan antibiyotiklere karşı direnç genleri içeren GDO ve ürünleri ithal edilemeyecek, piyasaya sunulamayacak. Gıda veya yem, en az yüzde 0,9 oranında genetiği değiştirilmiş organizma içeriyorsa, GDO'lu ürün olarak kabul edilecek. Ancak genetiği değiştirilmiş organizma içermeyen ürünlerin etiketinde ise ürünün GDO'suz olduğuna dair ifadeler bulunmayacak.

Her bir GDO için bilimsel esaslara göre değiştirilmiş gen ya da genler esas alınarak bir defaya mahsus olmak üzere komiteler tarafından risk değerlendirmesi yapılacak. ızin verilen GDO ve ürünlerinin kayıt altına alınması ve ürünün her aşamada takibinin sağlanması amacıyla bu ürünleri ithal edenler, işleyenler ve piyasaya sunanlar bakanlığa beyanda bulunacak. ızni iptal edilen genetiği değiştirilmiş organizma ve ürünleri toplatılarak imha edilecek. GDO'suz gıda veya yem, bu tür gıda veya yemlerin işlendiği hattan farklı bir hatta üretilecek ve depolanacak.

netten alıntıdır

ben 2 gündür pınar ın sütünü veriyorum.burda 6 12 sütünü bulamadım normal pınar almak zorunda kaldım.3 te 1 oranında sulandırıyorum verıyorum ve cok guzel uyuyor benım uyumak bılmeyen kızım..

X