Bebek Beslenmesi Ev yapımı bebek bisküvisi(resimli)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

SiremimS

İremim~Eslemim
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
11.270
1.279
kolay,sağlıklı,ev yapımı bisküvi

100 gr oda sıcaklığında tereyağı
- 1 çay bardağı pekmez
- 1 yumurta
- 1 yemek kaşığı yoğurt
- 14-15 tepeleme yemek kaşığı un
- Birkaç damla limon suyu

Bütün malzemeler karıştırılır.kıvama göre un eklenebilir.El ile yuvarlaarak yada merdane ile şekil verilir.Sert olmaması için çok ince olmaması gerekiyor.
170 derecedeki frında 15 dakika çok kızartmadan pişirilir.

(resim alıntıdır)
bebebsk1.jpg
[/URL][/IMG]

Görünüşü çok güzel tadıda öyledir herhalde ellerine sağlık .

bende yaptım yalnız bıraz sert oldu.
bu arada ıcıne kattıgımız tereyagının bır zararı olurmu acaba?

bende yaptım yalnız bıraz sert oldu.
bu arada ıcıne kattıgımız tereyagının bır zararı olurmu acaba?

sertliğini bilmiyorum ben denemedim ama tereyağı konusunda tam aksine tereyağının bebeklere çok faydalı olduğunu televizyonda Maranki söylemişti. ben o günden beri kahvaltıda vermeye çalışıyorum biraz tereyağı.

tarifin aynısını uyguladım,fakat içi pişmemişti kabartma tozu olmadığı için sanırım,resimdeki güzel görünüyo ama benimki öyle olmadı

Ya kızlar bende yaptım o bisküviden ama olmadı karbonat vanılya kabartma tozu koymadm ne yazıyosa onu koydım ama cok acı ve sert oldu agır koktu acaip pekmez olark evde harput mu ne ondan vardı 1 cay bardagı koydm acaba ondan mı öyle oldu bılemedım yani bırının kafasına atsam yarılır okadar sert oldu annem kaynar suya atmısda dagılmadı nasıl yaptysan dedı rezıl oldu bn onu copemı atıcm baska bırsey yapılırmı acaba bırde foto koyucaktmda nereden atıcam bılemedm bır yardmcı olurmusunuz.

ben bu biskiviyi başka bir bebek yemekleri sitesinde görmüştüm yapıyorum herhangi bir sorun olmadı biraz yumuşak yoğuruyorum hamuru en son yaptığımın içine kuru üzüm de koymuştum

süper valla çok mantıklı bende hazır aldığımda üzülüyordum hiçte aklıma gelmedi hemen deneyeceğim..Ellerine sağlık :)

X