Bebek Beslenmesi haydi anneler gdosuz bebe bisküvisi yapmaya herkes mutfağa

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cokmasum

Guru
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2009
4.608
101
bugun bebek bisküvisi yaptım arkadaşlar sizinlede paylaşmak istedim tarifi netten tadı gerçekten güzel oldu ılık sütün içinede koydum biberonla eridi aynı hazırlar gibi hem sağlıklı hem doğal

Bebe Bisküvimizin Malzemeleri
•10 yemek kaşığı tepeleme un
•100 gram oda sıcaklığında tereyağı
•1 çay bardağı üzüm pekmezi
•1 yumurta
•1 tutam vanilya tozu
Bebe Bisküvi Tarifi
Bütün malzemeyi karıştırarak pürüzsüz bir hamur elde edene kadar yoğurun. (tadı az gelirse pekmez ilave edebilirsiniz) istediğiniz şekli verin ben şekil verip üstünü çatalla bastırdım Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dakika pembeleşene kadar pişirin. Çok pişirirseniz bisküviler soğuyunca çok sert olur.

Bebe Bisküvimiz hazır. Afiyet olsun:emir_bebek:

http://img121.imageshack.us/img121/3505/p1030681.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/9716/p1030682.jpg

tarifin için teşekkür ederim..
bebeğim ek besinlere geçtiğinde ilk fırsatta yapacam ve yedirecem...:)

ellerine sağlık cnm.ek besine yavaştan başladık.bisküvi kısmına gelince mutlaka yapıcam...

ellerine sağlık süper görünüyor bende denececeğim.teşekkürler

canım bnm allah razı olsun senden,bende kaç gündür şu gdo illeti yüzünden kafayı yemek üzereyim,kızım 2.5 yaşında ama hala cici bebe yiyor,ne yedirsem onun yerine diye düşünüyordum,hemen deneyecem tşk,

arkadaşlar canınızı sıkmam istemem.. arkadaşın eline sağlık ama.. sorun kullandığımız unun kaynağı buğdaylarda değil mi zaten.. durum vahim..araştırın bi isterseniz.. buğdaylar da gdo analizlerine tabii tutuluyor..

arkadaşlar canınızı sıkmam istemem.. arkadaşın eline sağlık ama.. sorun kullandığımız unun kaynağı buğdaylarda değil mi zaten.. durum vahim..araştırın bi isterseniz.. buğdaylar da gdo analizlerine tabii tutuluyor..

canım doğru söylüyosunda başka çaremi kaldı onu bende düşündümde en azından içine pekmez yumurta koydum belki ordan yırtarız fayda faydadır yani onları nasıl yapıyollar belli işte niye aylarca tazeliğini koruyo o bisküvler katkı maddelirinden bana bu daha masum geldi içim biraz olsada rahatladı

halk ekmek tam buğday unu satıyor.organik yazıyor üstünde bu tarif denenebilir onunla.yediğimiz içtiğimiz herşeyden oğlum için korkar oldum.

ben bunu yapıyorum içine azıcık da tarcın koyuyorum..
tadı tereyağına pekmez katılmış gibi oluyo ama napalım...

maşallah sizeeee.... anam bu karı milletin yapamayacağı şey yok...hele de anneyse..... doğurunca bende yapacam..

ya ben yapmıştım bu tarifi ama sütte doğru düzgün erimiyordu benmi yanlış yaptım acaaba bilmiyorum

X