Transferden sonra yatış pozisyonu nasıl olmalı?

mlkpinar

gel kavuşalım artık....
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
250
4
Merhaba arkadaşlar,
Benim daha önce iki negatif mikro denemem oldu.Bu ay üçüncüye başlıyoruz inşallah.Artık daha bi titizleniyorum yapmam ve yapmamam gerekenlere...
Size sormak istedğim şey ise transferden sonra nasıl yattınız?sırt üstü mü,yan mı? ...
Sizce yatış pozisyonunun bi önemi var mıdır?
Sevgilera.s.

Merhaba arkadaşlar,
Benim daha önce iki negatif mikro denemem oldu.Bu ay üçüncüye başlıyoruz inşallah.Artık daha bi titizleniyorum yapmam ve yapmamam gerekenlere...
Size sormak istedğim şey ise transferden sonra nasıl yattınız?sırt üstü mü,yan mı? ...
Sizce yatış pozisyonunun bi önemi var mıdır?
Sevgilera.s.

merhaba
inşallah bu tedavinde bebeğine kavuşursun
ben sana kendi yaptıklarımı anlatayım benimde 1. denemem olmadı 2. sinde allahıma şükür hamileyim
benim transfer yaptırdığım merkezde transferden sonra sırtüstü yatın dediler en az20 dk idrar yapmayın dediler ben yarım saat tutabildim sonra da kalkmadan hasta bezine yaptım 2 saat bacaklarım kıvrılmış şekilde sırtüstü yattım sonra ayaklarımı uzattım ama uzun süre yataktan kalkmadım zataen benim merkez 1 gece hastanede yatırıyor ertesi gün gönderiyor
ben doktorumla konuştum yolumuz 5-6 saat kadar uzaktı ve yollarımız bozuktu 3 gün hastanede kalmak istiyorum dedim b eşimle benim için oda ayarladı sağolsun çok yardımcı oldu 3 gün yemek yemeğe ve tuvalete kalkmak dışında pek fazla kalkmadım genelde yattım sonraki 2 gün arkadaşımda kaldım ve sonra evime geldim genelde sırt üstü bazende yan yattım genelde iş yapmadım hep yardımcı oldular
doktorlar günlük hayatınızadönebilirsiniz diyorlar ama emin olki çok çok dikkat etmek gerekiyor
ilkinde fazla dikkat etmemiştim ama 2. sinde daha bilinçliydim evde bazen ufak tefek şeyleri yapıyorum ama ağır sayılabilecek hiçbir şey yapmadım
sanadaaynısını tavsiye ederim benim psikolojimde iyiydi eşim yardımcı oldu bu konuda da benim moralimin bozulmaması için elinden geleni yaptı ve psikolojinin çok önemli olduğunu daha iyi anladım
allah yardımcın olsun kucağın bebeklerle dolsun emi

merhaba
inşallah bu tedavinde bebeğine kavuşursun
ben sana kendi yaptıklarımı anlatayım benimde 1. denemem olmadı 2. sinde allahıma şükür hamileyim
benim transfer yaptırdığım merkezde transferden sonra sırtüstü yatın dediler en az20 dk idrar yapmayın dediler ben yarım saat tutabildim sonra da kalkmadan hasta bezine yaptım 2 saat bacaklarım kıvrılmış şekilde sırtüstü yattım sonra ayaklarımı uzattım ama uzun süre yataktan kalkmadım zataen benim merkez 1 gece hastanede yatırıyor ertesi gün gönderiyor
ben doktorumla konuştum yolumuz 5-6 saat kadar uzaktı ve yollarımız bozuktu 3 gün hastanede kalmak istiyorum dedim b eşimle benim için oda ayarladı sağolsun çok yardımcı oldu 3 gün yemek yemeğe ve tuvalete kalkmak dışında pek fazla kalkmadım genelde yattım sonraki 2 gün arkadaşımda kaldım ve sonra evime geldim genelde sırt üstü bazende yan yattım genelde iş yapmadım hep yardımcı oldular
doktorlar günlük hayatınızadönebilirsiniz diyorlar ama emin olki çok çok dikkat etmek gerekiyor
ilkinde fazla dikkat etmemiştim ama 2. sinde daha bilinçliydim evde bazen ufak tefek şeyleri yapıyorum ama ağır sayılabilecek hiçbir şey yapmadım
sanadaaynısını tavsiye ederim benim psikolojimde iyiydi eşim yardımcı oldu bu konuda da benim moralimin bozulmaması için elinden geleni yaptı ve psikolojinin çok önemli olduğunu daha iyi anladım
allah yardımcın olsun kucağın bebeklerle dolsun emi

eylülcüm,
cevabın için çoook teşekkür ederim....allahım inşallah sağlıkla bebeğine kavuşmanı nasip etsin.
ben de annemlerde kalacağım için eminim istesem de yemek ve tuvalet dışında kalkmama izin verilmeyecektir:)kendisi hemşire olduğu için iğneler de evde yapılacak...ben de artık 10 günde bi 10 klio alırım herhalde...
ama geçen denemelerimde özelllikle 2.de bu yatış pozisyonuna taktım.yan dönsem olmuyor,sırt üstü yatsam olmuyordu...beni aydınlattığın için tekrar teşekkürler...
sevgiler....

Arkadaşım ben de allaha şükür 3. denemede hamile kalmayı başaranlardanım.Ben de transferden sonra hastanede sırt üstü yattım ve bacaklarımı bükerek yattım 2-2,5 saat.Sıkışıklığımı da kalkamdan ördek mi ne diyorlar onunla giderdim.Ben de senin gibi annem de kaldım ancak annemin evine yani 3. kata yavaş yavaş merdivenlerden çıktım.Eve geldikten sonra da sürekli sıkışıklık hissettiğim için saat başı lavoboya gittim bu vesileyle hareket ettim.Anlayacağın ilk 3 saat çok önemli ama ondan sonra da çok yatmak gerektiğini düşünmüyorum , kendimi sakındım ancak hareket etmekten de geri kalmadım.ılk 5-6 gün annemde kaldıktan sonra da evime geçtim 8. gün de de işe geldim aynı gün 3 toplantı 2 duruşmaya katıldım.Anlayacağın tutunduysa zaten ilk günlerde tutuyor sen kendini sakın ama fazla da kasma.Nasipte varsa zamanı geldiyse olacak inşallah....

toprakcım,
inşallah sen de sağlıkla bebeğine kavuşursun.
ben istanbul'da yaptıracağım için annemlerde kalacağım.5-6gün kaldıktan sonra da anakara'ya,evime dönerim galiba...
allahım inşallah hiç kimsenin emeklerini,dualarını boşa çıkarmasın...
sevgiler canım...

X