2010 Nisan Anneleri Domuz Gribi Aşısı Olacak mısınız?

yosun_

Can oğlum-canım kızım
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2009
2.262
0
Arkadaşlar, sürekli gündemde olan konu bu.Doktorlarınız ne diyor aşıyı olmayı düşünüyormusunuz?

canım ben düşünmüyorum doktorumda bu aşının gebeler için olanı henüz gelmemiş öyle dedi gerek görmedi şimdilik ama bende dedim vurdurmayacam diye oda sessiz kaldı yani vurdurma anlamındaydı vurdurmayıda düşünmüyorum canımcım

benım doktorumda henuz gelmedıgını söledı ve acıkcası taraftarda degıl...kalabalık yerlerden özellıkle uzak durmamı ve kendımı kollamamaı tembıhledı.boş vakıtlerını evde gecırmen daha ıyı olur dedı.

Kızlar hem gebeler ıÇın aŞı gelmedı hemde artık geÇtı aŞı zamanı vırÜs ortada artık. Normal grıp aŞısı bu zamana kalmadan yapılıyordu.

Bende olmayı düşünmüyorum...kendimide bebeğimide kobay yapamam:eek:lmaz:

doktorum aşı gelince ol dedi ama hiç düşünmüyorum...en güzeli kendimizi çok iyi korumamız..çok fazla dışarı çıkmıyorum..dışarı çıkarsamda özellikle hastanede toplu taşımada açıkçası kalabalık yerlerde maske takıyorum...tabi bu yeterli değil eşlerimizinde kendilerini çok iyi koruması lazım..bize en kolay virüs bulaştırabilecek kişi onlar çünkü...onlara bağışıklık sistemi güçlendiren ilaçlar var onlardan verebiliriz...

bend eolmayı düşünmüyorum zaten doktorum da uygun görmedi bid zaten hamileler için olanı ocakta gelecekmiş ne olduğu belli değil zaten erkes çelişkili konuşuyor

ASLA vurulmayacağım,Türkiye ye getirtenler vurulsun.bakalım seneye ne halt çıkacak kurbağa gribimi olur artk,eşşek gribimi allah bilir

ben çok kararsızım canım ya aslında çok dışarı da çıkmıyorum.kimseyle öpüşmüyorum,kalabalık yerlere girmiyorum.bazen vurdur kurtul diyorum sonuçta bizim için gelecek olanlar adjuvansız aşılar.ama doktorum vurdurma diyor.eşide hamile onada vurdurmayacakmış.hatta eşimede vurdurma dedi bende vurdurmayacağım dedi

Devleten bana ve çocuklarim için kagit geldi, gidip asi olmam için acilen. Fransada oldugum için burda öncelikle hamile kadinlar ve çocuklar ön planda. Ama ben düsünmüyorum, yan etkisi var diye duydum. Hem ben kendi önlemlerimi aliyorum. Bol bol ellerimi yikiyorum, ellerime eczaneden aldigim jel kullaniyorum. Coçuklar için de ayni sey geçerli, iste bu kadar. Domuz gribi beni korkutmuyor açikçasi

Kızlar, benim doktorum gebeler için özel olan aşı gelince yaptırabilirsin dedi. Kendiside yaptırmış.
Annem kalp hastası onun doktoruda sen bilirsin ama ben yaptırmayacağım demiş. Annem bizide sormuş aynı cevabı vermiş.
Herkes farklı cevaplar veriyor. kafamçokkarıştı
En iyisi kendine dikkat etmek, vitaminini iyi almak. Belki aşı bize dokunmaz ama bebişlerimize zarar verebilir, bu ihtimalde göze alınmaz.

oğlumu doktora götürdüm grip olmuştu ben yaptdım dedi doktoru siz bilirsiniz dedi benim doktorumda kesinlikle yaptrma dadi kararsz kaldım ama yaptrmama taraftarym bağışıklık sistemini güçlendirecek gıdalar aldıkmı bide griplilere fazla yanaşmadıkmı tamam işte ben grip oldum oğlumdan dolayı mecburen havuç suyu bide nar suyu ii gliyor

Ben de dr a sordum,çekimser kaldı yanıt vermedi.Ama aşı yaptırmayı düşünmüyorum.Sonuçta denenmiş sonuçları görülmüş bilinen bir aşı değil.

egenin dr.una h1n1 girip aşısını tekrar sordum .civasız aşılar gelmiş hamileler için o aşıdan bulabilirseniz yaptırın dedi diğerlerini şiddetle tavsiye etmiyor.civa olan aşılar kasılmalar ve felç gibi yan etkilere sahipmiş riske ne sizi ne kendimi atarım dedi.ben tabikide cvasız aşıdan bile korkuyorum nasıl olacak bilmem:KK43:((

arkadaşlar cıvasız aşı maalesef yok, adjuvan dene katkı maddesi yok ama cıva var aşının içinde, hamileler için olan aşıyı üreten firmanın aşı danışma hattı ile görüşüp öğrendim. Sanofel-Pasteur, google da aratın 0 800 lü bir telefon numarası var. Sizler de öğrenebilirsiniz. Thiomersal denen civa bu aşıda da var ama zararsızmış söylenenlere göre. ama oranı nedir bilemiyorum.

X