sarılık :((

dilasa..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
251
1
40
yani doğan bebeğin sarılığı kendi kendine geçer mi?hastanede kaldık 2 gün 22.5 du 9 a düştü şimdi 13 dr gerek yok evde takip edelim göbekten aşağı inerse geln dedi sarılık için ekstra yapılan bişey var mı sık emziriyorum gerçi sütden de geçebilirmiş benimki öyle heralde çok üzüldüm inş. daha fazla ilerlemez 14 günlük daha

bizde yaşadık onu 17.5 ten 13.5 e düşene kadar kaldık hastanede bunun normali 12 civarıymış bizi dr eve yollamıcak diye çok korktum çünkü hast ortamı sonra o fototerapi tedavisi bebeğime dokunamamak falan çok etkiledi bizi.şükür 13,5 ken eve döndük 3 gün sonra yine gelin dedi o zaman 12 e düşmüş evde dr önerdiği sık sık emzir ve bol su ver dedi suyu çok içerse çişle çauk atarmış..üzülme arkadaşım Allah başka sıkıntı vermesin geçmiş olsun

aslında verilmezmiş şu an 2 aylık varmiyorum ama sarılık geçene kadar kaşıkla baya bi verdim

Aynı dertten bizde muzdaribiz ama bizimki biraz daha farklı bir sarılık ABO kan uyuşmazlığından kaynaklanıyormuş bizde 2 defa fototerapi aldık, bende sık sık emziriyorum ama bu rahatsızlığın en belirgin özelliği çok fazla uykuymuş benim bebişimde çok uyuyor ne yapacağımı bilemiyorum dr 2 saatte bir mutlaka emzirin dedi su filan demedi bize 2-3 saatte bir emziriyordum genelde ama bu gece çok yorgundum saatimizi kurmamıza rağmen kalkamamışız ve bebeğim 6 saat uyudu o kadar vicdan azabı çekiyorum ki anlatamam. Bugünde uyutmamaya çalışıyorum ama bebeğim inatla uyuyacağım diyo napacağım bilemiyorum, bu sorunu daha önce yaşayan var mı varsa nasıl atlattınız ne olur yardımcı olun arkadaşlar çok çaresizim...

geçmiş olsun canım ,benim oğlum da hep uyumak istiyordu aman dikkat et neolur uyandır sonra daha çok üzülürsün ben kıyamazdım ama sonra ayağını sıkıp uyandırıyordum bebeğin ne kadarlıktı

benim kızım kendi uyanıyor en fazla 2,5 saat uyuyor bazen 1 saatde bile uyanıyor...inş. hayırlısıyla atlatırız en kısa zamanda ALLAH şifa versin aynelhayat

slm bizimkindede vardı.doktorun sölediği tek şey sık emzirmek.bizde aynını yaptık çok şükür 10.8ın uzerıne cıkmadı.çok geçmiş olsun inş en kısa zamanda atlatır.

tüm sarılık olan bebişlerimize çok geçmiş olsun. anneleri fazla üzmeyin kendinizi mutlaka olan bir hastalık ve allahtan çözümsüz değil. bizde olduk ama tedavi gerektirecek kadar yükselmedi şükür evde geçirdik.
hepinize tekrar geçmiş olsun. :Saruboceq:

bizim sarılık tam 2 buçuk ay sürdü.onca zaman 13ün altına düşmedi.bende bol bol emzirdim güneşe çıkardım ama en son ilaçla atlattık.inşallah sizinki fazla uzamaz.3 haftadan uzun sürerse testler yaptırın ama büyük ihtimalle ozamana kalmaz.geçmiş olsun..

üzülme canım.benim bebeğim 2400gr doğdu 6 günlükken sarılığımız 13.5 tu 2 günde ben onu 9 a düşürdüm. sık sık emzir 2 saatten fazla uyutma bebeğini vede ben sürekli şekerli su verdim zararınıda görmedim 2-3 günde atlattık sarılığı bide hergün ıhlamur kaynat yarım çay bardağına 2kesme şeker at öyle ver ıhlamuru faydasını göreceksin geçmiş olsun

ilk doğduğunda şekerli su verdik bi kaç çay kaşığı doktoraa sorduk vermeyin dedi biz gizlice verdik bebişim 11.9 çıktı ilk değeri sonra 11.8 düştü ii geldi bize benim bebiş te 10 günlük daha çok geçmiş olsun tatlım
inşallah hemen geçer

bizim de 2 ay sürdü sarılığımız. 5. gün 18,6 iken fototerapi gördük, 12 ile çıktık hastaneden sonra tekrar 16'lara yükseldi ama doktorumuz ısrarla merak etmeyin düşecek dedi...Bir sürü test yaptı karaciğer enzimleri vs. Testlerde bir problem olmayınca , sadece emzir bol bol dedi.Gerçekten de zamanla attı kızım sarılığını.Çevredeki insanlar da çok fazla karışıyor ve telaşlandırıyorlar ama merak etmeyin.. (Sarı tülbent örtün sarılığı geçer diyen bile oldu yani..)

bizmde sarılık omuştu uzamış sarılık deniyor.. 1 ay sürdü 9 civarı ama uzun sürdü hep oralarda seyir etti.. en son epilepsi yani sara ilacı verdi dr. yeşil reçeteli. 5 gün sabah akşam yarım doz kullandık bişeyi kalmadı bebişimin şimdi de 7,5 aylıkk

Benim bebeğimde 10 gn sonra 2 aylık olucak..en son sarılık testimiz 8 çıkmıştı..hala sarı gibi bebeğim yarın sabah tekrar götürücem test için..pek rahat deil çünkü içim..
umarım yükselmemiştirrr mafoldumben

benım bebeğimdede oldu sarılık ah aha hastanede adım cımkımtı aglak anne dıe topuk kanı alınıp derecesıne bakılıodu hep dusmesı ıcın dualar edıodum 19 lara yukselmıştı sınırdaydı hep fototerapıde yattı bıde erkek doğmuştu bebeğim cok zor yaa allah herkezın melegını korusun ben çok zor gunler yasadım çok:KK43:

X