doğum yapanlar eşleriniz yada yakınlarınız size ve bebeğinize ne hediye aldılar.

Şu konu hortlasın ALLAH rızası için. Doğum yapalı 25 gün oldu. Kvdem ve peder geldiler hastaneye misafir gibi. Elleri bomboş. Hayırlı olsu dediler gittiler. Benim anneciğim afedersiniz eşek gibi maddi manevi her şeye koşturdu. Doğumuma 1 ay kala geldi. Daha yeni gitti. Kvde bir günden bir güne ne geldi ne aradi. Şimdi hafa sonu biz onların yanına gidicez. Onların gelmesi gerekirken :mad:@ çok kafama takıyorum . Ağlıyorum artık ya sinirden.. keşke gitmesek onlar gelene kadar anlasalar hata yaptıklarını . Ama benim eşmin aklı claismaz ki böyle. Ana baba onlar der

Elbette planlarımızı hayallerimizi birileri bize maddi olarak destek olur diye kurmuyoruz. Önce huzur ve sağlık ama bu tip şeyler baba görgü gereği gibi geliyor. Az da olsa bebeğe anneye aileye destek olmak gerek. Azı çoğu yok herkes elinden geldiğince.

Bizde durum genelin tersinde. Benim kayınvalidem çok düşünceli ve uyumlu biri. Allah ona sağlık sıhhat uzun ömür versin. Bebeğin yatağını yorganını yaptırdı, örgü satın alma şeylerden oluşan bi bohça hazırlamış. Doğumum yarın olacak allah izin verirse, Doğum masraflarını karşılayacağını söyledi ve bir de bilezik takacakmış.

Ama annem... 2 evi var, hep bizden geçinir. 3 kardeşiz. Vallahi ihtiyacım Yok parası kendine kalsın ama çok utanıyorum eşimin ailesine karşı. Bi aba kucağı aldı 150 tl ye o da utanıyorum artık dedim diye. Güne mi ne girmiş ordan parası gelince dörtlü altın takacakmış bebeğe. Lazım değil dedim. Millete karşı mahcup olmaktan çok sıkıldım.

Para öncelik değil asla, ama insan ailesinin görgü bilmezliğinden çok çekiyormuş ele karışınca anladım.

Eşimle annem bana doğum hediyesi pırlanta tamtur aldılar eşimin ailesi de bilezik taktı

X