Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğimin uzayan sarılığı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

8Ekim

pelin2015
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
74
0
arkadaşlar bebeğim doğalı 20 günü geçti ama hala sarılığı devam ediyor sarılığı 3. günden sonra başladı yani fizyolojik sarılık sık sık emzirmeme rağmen hala geçmedi benimle aynı durumda olan varmı dr bu duruma ne dedi paylaşırmısınız

benim bebeğiminde 1 aydan fazla sürdü ama daha 1 aylık olmadan doktor tahlil yaptırdı çünkü hipotiroidi olabilir dedi sende vakit kaybetmeden doktora git büyük ihtimalle bişeyi yoktur ama tedbirli olmakta fayda var

valla canım sorma benım kızım suan 44 gunluk hastaneden cıkarken 3 gulukken dedıler sarılık haıfıf var dıye 5. gun acil gittik arastırma hastanesine neymıs topuktan almıcaklarmıs 5 gunluk cocugun bıleklerınden ellerınden damarlara ıgne batırdılar mosmor oldu kuzumun her yeri... sonuc 14 cıktı 10.gun yıne gelın dedıler bız 8.. gun özel bı hastaneye gıttık orda topuktan yapıldı 17 cıktı fototerapi olucak dedıler 1 gece yattık hastanede sabah 12ye dusmustu tamam ddıler 1 aya gecer 1 aylık oldugunda yınw ölçüldü 11di doktor 3aya kadar gecer dedı.. şu son 2 haftada öyle hızla gectıkı anlatamam en so gözlerının ıcı gecermıs o ble gectı... hıc panıkleme canım ama mutlaka thlıl yaptır..ve geercekten sık sık emzirki sık kaka yapsın öylelıkle atılıyo sarılık

Merhaba arkadaşlar. Benim kızım şimdi 4.5 aylık. Sarılık bizim için çok uğraştırıcı olmuştu. Üç günlükken başladı. Ve tam 2 aylıkken geçti. Ama geçene kadar bende akla karayı seçtim. Çok endişelenmiştim. Birden fazla doktora gittik. Hepsi de bazı çocuklarda olabileceğini söyledi. Korkulacak bişey olmadığını, bazı durumlarda 3 ay bile sürdüğünü söylediler. Sanırım karaciğerlerin biraz tembel oluşuyla alaklıymış. Sen de merak etme . Ama bir doktor kontrolün de olun yine de.

benimde bebeğim 20 günlük
sarılık sorunumuz bizimde var ilk 5 günlükken ölçüldü 10,5 çıktı sonra 12.gün ölçtük 10 çıktı değer
dr 3 ayfda geçer sık emzir öle korkulcak bişey yok dedi ama ben genede arada panik oluyorum tekrar ölçtürmenize gerek yok dedi ama benim içim rahat değil ne yapayım

kıslar korkmayın bolbol emzirin benim kızım 40günde atlattı sarılııg 19du sarılıgı yıkadıgınız suya altın atın bolbol yıkayın bolbol emözirin geçiyo canlarımmm üstünede altın takın alştın alıyo sarılıgı

2,5 ay sürdü Şaka gibi ama 2,5 ay.
O zaman ki doktorumuzunda 2 kızının aynen böyle olmuş.
İlk zamanlar şaşırdık, olmaz böyle zararlı mı yoksa bir hastalığı mı var gibi şeyler düşündük.
Mutlaka doktor kontrounde sık sık bilirubin değerine bakılarak anlaşılır neden olduğu.
Tüm testler / tsh, karaciğer testleri vs.) yapıldıktan sonra problem yoksa uzayan sarılık
diyorlar.

Sık sık emzirmem dışında yapabileceğimiz birşey olmadığını söyledi.

Suya altın atma olayına da çok güldüm. Nerden bulurlar böyle koca karı şeylerini.:1shok:

selam.benımde kızım sarılık olmustu.hıc endıselenme cunku bebejklerde genelde olan bısey.benım bebegım 1.5 aylık olana kadar sapsarıydı.hatta fototerapıde gordu.20 e kadar cıkmıstı.acılen aldılar bebegımı bır gece hastanede kaldı.ama sonra yavas yavas toparlandı.endıselenme.genelde olan bı sey

ayy hanimlar benim oglum da 12 gunluk hastenden cikarken normadi sarilhgi. eve cikince 2-3 gun sonra devamli uyuyor. kilo da almiyor 1 haftada 100 gr keybetmis. dr normal degil deyip kan idrar tahli istedi.yaptirdik sonuclari almadik daha. ama ben çok korkuyorum bir sey olcak diye inan sutum bi an azaliverdi uzuntuden.
diger iki cocukgumda boyle bir sey yasamadim. bunda tecrubesiz gibi oldum bi an. Allah hepiizin yardimsici olsun, hayirlisi ile sifalarini versin yuce Allah'im!

X