Tatlı Tarifi Külah (Torpil) Pasta (Resimli)

kaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
816
9
39
bu tarifi sitedeki cöpcü arkadasdan ve melegin marifetlerinde gördüm denemk istedim ama aalmnyada amonyak bulamadim:8olsun deidm herseye cabam var bunuda denicem ve sonuc ortada cok güzel oldu.
cöpcü arkadasim sana da tesekkkürler seninki kadar güzel olmasada edare eder:)

kremamizi ocakta hazirliyoruz..

a4 cizgisiz beyaz kagit
3 adet yumurta
1,5 neskafe fincani süt
1,5 neskafa fincani eritilmis margarin
1,5 nescafe fincani pudra sekeri
1 paket vanilya
1 corba kasigi amonyak(ben kullanmadim cnkü bulamadim)
yaklasik 3,5 -4 su bardagi un
kremasi icin:
3,5 su bardagi süt
1 adet yumurta
8 yemek kasigi un
1 su bardagi seker
en sonda bi kasik margarin
üzeri icin fistik ici,pudra sekeri,cikolata parcalari..

öncelikle a4 kagitlarimizi ücgen seklinde yapiyoruz ve makasla fazla olan kagidi kesiyoruz.ücgen olan kagidimizi külah seklinde yapiyoruz ve firca yardmiyla üzerine sivi yag sürüyoruz ben yagli kagit kullanmadim normal beyza kagidi yagladim iyide oldu cabuk cikti külahlardan..
daha sonra hamurumuzu güzelce yoguruyoruz ve 4 portakal büyüklügünde bezeler yapip her bezeyi cok kalin olmucak seklnde uzun seritler halinde kesiyoruz ve kestigimzi seritleri cekerek külah kagidimizin üzerine alt ucunu biraz birakiyoruz kolay cikmais icin daha sonra üst üste gelicek sekilde sariyoruz aralarda bosluk olmamsi lazim dikkat edelim.
daha sonra sardigimiz külahlari yagli kagit serili tepsimize düzüyoruz ve öncelikle 100de 15 dakika daha sonra 200-220de pisiriyoruz.
ve bi taraftan kremamizi margarin haric koyup iyice orta ateste muhallabi kivamina gelen kadar pisiriyoruz sonra margarini koyp blendrla cirpyiruz kremayi sogutup külah pastalrimizida firindan cikarip sogutup kagitlaricevirerek icinden cikariyoruz ve kremamizi sikma kalibimiza koyp icine sikiyoruz (ben araya muz koydum yerken farkli lezzet agiza gelsin diye)fistik iciyle cikolat parcalariyla süsleyip pudra sekeri döküp servis yapiyoruz.
gercekten cok kolay böyle uzun yazdigima bakmayin aciklamali yazdim insna yaparken zevk aliyor ben cok sevdim ev cok kolay..

klahpastam017.jpg

kaya arkadaşım gerçekten çok güzel görünüyor tarifini yazdım ama baya zahmetli galiba benim gözüm korktu bi şey sormak istiyorum ortalama kaç tane külah yapmam gerekli bu malzemeler için ellerine sağlık

Son düzenleme:
kaya arkadaşım gerçekten çok güzel görünüyor ama baya zahmetli galiba benim gözüm korktu bi şey sormak istiyorum ortalama kaç tane külah yapmam gerekli bu malzemeler için ellerine sağlık
tesekkür ederim canim inanki bende ilk gördgmde cok korktum acaba yapabilirmiyim yahmurum hepsi firinda acilirsa dedim yada olmzsa külahlarim kirilirsa deidm ama yok yapicma dedim ne olursa olsun denicem dedim kabartma tozu grmedigi icin aciklma riski yok kagtlarida iyice yaglarsan kirilmiyor.
benimki sadece 2 tane kagidi ceviriken kirildi.
25 tane külahim cikti 2si gitti 23 kaldi kagitlarida birazini yirtmadan cikarttim pisenlerin icinden oyuzden cok yormadi beni bi saatini alir ama kagitlari önceden hazrialrsan zorlanmassin canisi..korkma kis o senden korksun cok güzel oldu ne güzel kitir kitir artik hep yaparim ben..kaydirigubbakcemile2zemuszemus

teşekkürleer kaydirigubbakcemile2 cevap için en kısa zamanda deneyeceğim becerebilirsem resmini eklerim

teşekkürleer kaydirigubbakcemile2 cevap için en kısa zamanda deneyeceğim becerebilirsem resmini eklerim
canim mutlaka becerirsin gercekten gözün korkmasin kagitlari önceden hazirla kenera koy hamuru yoguruyorsun sonra külahlara sariyorsun aralrda bosluk birakma bide en alt ucu cok sarma kolay ciksin tamam..kremada kolay zaten gerisi kagittan cikarma kaliyor hadi bakim kolay gelsin becerbilceksin inaniyorum..yerimseniben

ayyyy sperrrrr
bayılırımmm
babacıgım hep alırdı bana ben bebeyken çok severımmmm:gitme:

X