bebeğimin yüzünde isil şeklinde kızarıklık var

krizantem0306

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
29
0
selam arkadaşlar benim 2 aylık bi bebeğim var. son 15 gündür yüzünde isilik şeklinde kızarıklar çıkmaya başladı acaba bu normalmi. kilo aldığı içindir diyolar. lütfen bana yardım edin::1no2:

Geçmiş olsun canım bebek egzaması kesinlikle bizde 2 aylık ken başladı şimdi 5 aylığız vucuduna da yayılıyor sürekli nemlendirici krem sür mesela basiccrem var onu tavsiye edebilirim ilerlerse kortizonlu krem veriyor doktorlar birde sebamed kullan şampuan olarak vucudunu sadece suyla yıka haci şakirin bebe deterjanı var onunla yıka çamaşırlarını ve peluş battaniye kullanıyorsan hemen nevresim geçir ev tozundan uzak tut aklıma gelenler bunlar ilgilenilmezse ilerliyor emin ol çok dikkat et ALLAH şifa versin aklına takılan olursa sor

teşekkür ederim canım hacı şakir değil de ben dalin kullanıyorum benim bebeğimin sadece yüzünde var ama. battaniye falan da kullanmıyo hepsi nefresimli bir de sıksık banya yapıyo bebişim. inşallah dağılmaz da geçer. senin de allah yardımcın olsun

geçmiş olsun canım benim çocuklarda da oldu kilo alınca oluyormuş ben bişey sürmedim zaten olar kızarıyor geçiyor uzun süreli olmuyor geçer korkulacak bişey yok her bebekte olur bu

ya aynı dert benım de başımda.benım kızım da 5 aylık ve yaklaşık evet 2.aydan berı onunda yuzunde kırmızı ısılık gibi kırmızı noktlar var.ilk dedık yaz bebeği sıcaktan herhalde.sonra dr tukuruk salgısı başladı nemlendığı için dedi.gecen ay aşıda hemşire mama alıyo mu dedi evet deyınce bazı mamalar alerji yapıyo böyle dedi.gene sordum dr a gene tükürükten önemlı değil dedi.e gözunun oraya kadar çıktı bebişimin tükürüğün ne işi var orda:KK43: bı arkadaş çok öpuyosunuz ondandır dedı.mesela sabah uyandığında nerdeyse yok olmuş kalkıyo gun içinde artıyo tekrar.çok beyaz tenlı cildi hassas herhalde dedim ama sadece yüzünde var.

Kuzenimin bebeğindede oluşmuştu isilikler..Zeytinyağı sürüyordu pamukla siliyordu yani..Çok çabuk düzeldi...pamuk gibim oldukaydirigubbakcemile2

X