1 yaşındaki bebek hamile inanılmaz olay!!!!!

canayakxixn

Bir Nefes&Düş Gibi
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
4.916
3
49
bebekcenin1.jpg

Tıp literatüründe ender rastlanan bir olay Suudi Arabistan’da gerçekleşti. Doktorlar, 1 yaşındaki bir kız bebeğin hamile olduğunu açıkladı. Doktorlara göre hamilelik döneminde iki embriyo birden anne rahmine düşerken, embriyolardan biri diğer bebeğin rahmine yerleşerek gelişmeye başladı.

Olayın basına yansıması üzerine uzmanların bebeğin karnındaki canlıyı ne yapacakları konusunda bir karara varmaya çalıştıkları belirtiliyor. Uzmanlara göre bu tür olaylar 500 binde bir ihtimal olarak görülüyor ve genel olarak da cenin içinde gelişen bu ceninler pek çok organları gelişmediği için ölüyor.
Daha önce de Hindistan’da benzer iki olay yaşanmıştı. 2002 yılında 6 aylık bir bebeğin vücudunda 1 kiloluk ölü bir cenine rastlanmıştı.

2006 yılında da karın şişliği şikayetiyle doktorlara giden Hindistan’ın Nagpur kentinde yaşayan bir çiftçi büyük bir sürprizle karşılaşmıştı. Doktorlar hastanın karnında çok büyük bir ura rastlamış, daha sonra bunun bir insan embriyosunun büyümüş hali olduğunu fark etmişlerdi. Saçları, eklemleri, çenesi olan nesne hastanın karnında çıkarılınca bacakları ve uzun tırnakları olduğu da görülmüştü
:uhm:

greçektende ilginç.
paylaşım için teşekkürler.
ama ölü bir cenin vardır onun rahminde.

konu sahibi arkadaşım alınmasın da bu konu feyk haber. çok eskidir, araştırdığımda doğru olmadığını bulmuştum. bir de şu var, neden batı ülkelerinde değil de hindistanda arabistanda oluyo bunlar :p

.yani diğer bebeğin rahmine yerleşmiş falan hani belki bi ihtimal ...imkansız diye bişey yok ama Allah sonumuzu hayretsin bencede

Arkadaşlar bu konuya benzer gerçek birşey anlatayım 4 yıl jinekolog sekreterliği yaptım bir hastamız doğal yoldan üçüz gebelik yaşadı yalnız bebeklerden biri diğerinin karnında yani döllenme esnasında olan birşey neyse karındaki bebek öldü doğal olarak daha sonra onu taşıyan bebek ve en son sağlam bebekte öldü inanması güç ama ben şahit oldum ve şok geçirmiştim yaşamayınca insanın inanası gelmiyor ama ben şahit oldum Allah vermesin

ilginç bi olay...daha önceden de okumuştum,kardeşine hamile falan,tüp bebeklerde..
olmuycak bişe değil tıpta açıkaması var bence açıklaması olmayan şelerden korkmalıyız :CüvCüv:

ben bu kadar bebek isterken rabbim sen bilirsinb sen istedine istediğini verirsin hakkımızda hayırlısını ver yarabbim neler var ya allah korusuneyvahedigeldismile

X