Söz Kesimi Sözde Yüzük Dışında Takı Takılır mı?

pnarm2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
35
0
sözüme 2 hafta var ve aklım karıştı,sözde erkek tarafı yada kız tarafı karşı tarafa set vs...takarmı lütfen yardım

bizim sözde ikimizede yüzük takılmıştı. profilimdeki tektaş onun üstündeki 5 taşda benim söz yüzüğüm. ve bana birde kelepçe takmışlardı başka bir takı olmadı.
herkesin adeti farklıdır canım kimisi 3lü setlerden takar kimisi erkeğe yüzük falan takmaz sadece kıza tektaş takar. kimisi sadece mendil verip bohça alır...

bu tamamen iki ailenin ortak anlayışına kalmış.

bana söz de söz yüzüğü,1 bilezik set,saat takıldı bizde damada altın ve saat taktık canım.

bizde sadece tektaş lafı geçti onuda bitürlü seçemiyoruz,pırlanta işi çok garip aynı yüzük ama fiyatı çok değişken güvenemedik,onun dışında hiçbirşey konuşulmadı iki ailede acemi ilk kez çocuk evlendiriyorlar o yüzden herşeyden bihaberiz,sevgilime sorsammı adetlerini?büyüklerinmi sorması gerek

adetleri onların büyüklerinin sorması gerekir, eger sen sorarsan sanki bana ne takı takıcaksınız diye sormus gibi olursun. onların bir bildikleri elbet vardır yoksa da annene sormaları gerektigini müstakbel kaynananın akıl etmesi gerek. pırlanta olayına gelince de eger her zaman alısveris ettiginiz guvendiginiz bir kuyumcu yoksa mutlaka goldas atasay tarzı markalasmıs bir yerden alman daha iyi olur, en azından elinde guvenebilecegin bir sertifikan olur yoksa gayet kalitesiz bir pırlantayı sana satabilirler. sahsen benim nisanlıma guya tanıdık yerden almıs olmalarına ragmen gayet kötü kalitede bir pırlanta satmıslardı ben de iade ettirdim onun yerine altın bilezik aldılar.

canm bana tektaş yüzük aldılar. söz kelepçesi aldılar ben sade ve ince bişey istedim
biz damada yüzük dışında başka birşey takmadık

Son düzenleme:
biz birbirimize direk nişan yüzüğü almıştık pırlantamıda düğünde eşim takmıştı. Ama o zaman burmalı bir bilezikte takmışlardı.

Valla kuzenimin sözünde damada yüzük takılmamıştı, sadece kuzenime tektaş takıldı o kadar...
Zaten 2 hafta sonra nişanı oldu, tüm takılar orada takıldı...

bana da söz yüzüğü gibi tek sıra tamtur bi de pırlanta tektaş takıldı.biz takmadım bohça verdik. biz hiç konuşmuyoruz ne takılsın die...
canım biz arişten aldık pırlanta internetten. gerçekten güzeldi

tektaş ve aile adına bir hediye takılır genelde yani ince bileklik yada kolye ya da ince kelepçe tarzı bilezikler hoş oluyor...kız tarfı takmaz sözde birşey..

benim sözümde sadece ikimiz yüzük taktık, tektaş veya başka bişi takılmadı.pek konuşulmadı da zaten nişan yapıcaz ozaman takılır.eğer nişan yapılcaksa sözde bişe takılmasa da olur

benim sözüm bu akşam alacak alyans ve 2 bilezik takacaklardı bem onun yerine tek kalın bi bilezik beğendim onu takacaklar biz sadece alyans takıcaz canım...

anamm damada altın künye mi taktınızkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 ilk kez duyuyorum ee nişanda ne takıcaksınız

öyle oldu canım ya...son anda damada da bişey takılır demiş bizim akrabalar kuaförden çıktık kuyumcularda kapanmış alışveriş merkezine gidip künye aldık...:)nişanda da saat takarız herhalde...

valla biz saati düğünde alacagımız icin sözde hic bir sey almadık, nisanda da sadece altın kravat ignesi ile kol dügmesi almıstık.

ya damada bişi takılması garip geliyo bana :..)napcam bilmiyorum .düğünde mi nişanda mı takılır.sözde kimseye bişi takılmadı bizde yüzükten başka

evt erkek tarafı kıza ve erkege alyans alır bide kısa tek taş ayrıyeten adetlere göree takı takılırr..bizde bilezikte takılıyor sözde bana bilezikde takıcaklarrr söz oluncaa

3 hafta oldu nerdesye sözüm yapılalı, bana ne bohça ne söz kıyafeti nede bilezik yapıldı,sözlümde askere gitti.Aklım çok karışık hiçbirşey sormuyorlar arada acaba istemiyorlarmı diye düşünüyorum,sözlümde askerde konuşacak kimsemde kalmadı nişana kadar nasıl davranmam gerek bilemiyorum ailemin tek çocuğuyum annemleride kıramam herşey şahane olmasa bile olmalı bişekilde,acaba onların adetlerimi farklı onlar bulgar göçmeni bileniniz varmı?valla kendimi avutmaya çalışıyorum bana bi el atın ne yapmalıyım??

X