Yumurta rezervi az olanlar

benmine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
78
2
Yumurta rezervi az olanlar size kısamı yoksa uzun protokolmü uygulandı.hangisi doğru kısa mı uzunmu.ben kısa protokol uygun diye biliyorum.

Bana rezerv az dediler kısa yaptılar.Ama bu rezerv her ay değişebilirmiş.Bu ay çokta olabilir.Bunu sonradan gittiğim 2 profesör dedi ve ekledi bUNU NEYE DAYANARAK SÖYLEDıLER DıYE bU KONUDA DıKKATLı OLUN BAYANLAR ıÇıNıZı AÇIP REZERVı GÖREMEYECEKLERıNE GÖRE SADECE O AYKı REZERVE BAKIP AZ DENMEZMıŞ.MORALıMı BOZDU DR AMA SONRADAN ÇOK RAHATLADIM

Benım rezervım az ama baa uzun uyguladılar.bana gÖre dr deĞŞıŞklıĞı oldu ve bana yanlıŞlıkla bu protokol uygulandı.ayrıca yaklaŞık 6000 Ünıteye yakın ılaÇ kullanıldı.tÜm ılaÇ hakkımı bıtırdıler.

valla direk bana rezervin az dendi. ilk kontrolde 15 folikül vardı. bir sonraki ayda 10 folikül oldu.ve gene az dendi. valla bende bilmiyorum artık.ama şunubiliyorumki doktorun değişmesi benim 1 tüp bebek denemesine maloldu.boşu boşuna vücuduma 6000 ünite ilaç verdiler.aynı merkezede görüştüğüm doktor kısa uygulanacak dedi. sonraki kontrollerimde başka doktor devraldı.ve bana uzun protokol uyguladı.ve adam sadec bilgisayara girilen notlardan yola çıkarak ve tahlillerime bakarak uzun protokol uyguladı. 10 yumurtadan 5 gelişti 3 ü alındı 1 dolu çıkmışşşşş.daha doğrusu diğer 2 si çok gençmiş yumurtanın.ve döllenme olmadı.aradan 6 ay geçti. gidip baş doktorlarıyla görüşücem ve adam gibi beni o kontrol edip takip ederse eğer gidiceğimi söyliycem ve bana kısa deyipte neden doktor değişince uzun protokol uygulandığının hesabını sorucam.onlar yüzünden 6 ay boyunca psikoloji alt üst oldu.artık herşey para tuzağı olmuş.bu arada ben antalyada yaşıyorum.oarada bana tavsiye edeceğiniz bir tüp eebk merkezi varmı

Ban da sanki uzun daha sağlammış gibi geliyor taaa en baştan kontrol altında daha iyi değil mi ? Yani yumrtalardan biri önde gidebilir o zaman diğerleri beklenmeden o yumurta aesas alınmak zorunda kalınır ki benim durumum Bence içini rahat tut Maddityata gelince işte bizleri düşün yaştan dolayı bi kuruş alamıyoruz üstelik stresimiz de daha fazla boşver maddiyat gözünde olmaz bebişi kucağına alınca

Yumurta rezervi az olanlar size kısamı yoksa uzun protokolmü uygulandı.hangisi doğru kısa mı uzunmu.ben kısa protokol uygun diye biliyorum.

Canım benım de yumurta rezervım az ılk denemem de kısa protokol uygulandı ıkıncıde uzun protokol ama ılk denemem de daha coktu yumurtam 4 tane ıkıncıde 1 tane zaten ıkıncı tam bır fiaskı ıdı.:uhm:

Arkadaşlar benimde yumurtam az, hatta o kadar ki sadece bir taneydi. kısa protokol uygulandı. döllendi, hatta embriyonun iyi olduğunu söylediler, 6 hücreli olmuş. ama maalesef tutunamadı. ikinci için uzun protokol yapsakmı diye soracağım doktora.

Arkadaşlar arı sütü+bal+polen karışımı satılıyo eczanelerde. Yumurta üretimine faydalı. Bal gibi. ben de tedavi sürecinde kullanmıştım. Çörek otuyla karıştırıp. Kraliçe arılar bununla beslenir ve çok yavrularmış. Tıbben bir zararı yok.Dr.uma da danışmıştım ben. Bir de siyah çekirdekli üzüm çekirdekleriyle ye demişti dr.um bana.

Benim de yumurta rezervim oldukça azdı. ılk denemede kısa protokol uygulandı 4 toplandı 2 döllendi sonuç negatif. ıkinci de ise uzun protokolü başka bir hastanede denedik 9 toplandı 2 döllendi 1 tanesi tuttu. Yani uzun protokolde pozitif sonucu alabildim. Ama sanıyorum her bünye aynı değil. Her seferinde farklı protokol uygulanması en doğrusu diye biliyorum.

Arkadaşlar arı sütü+bal+polen karışımı satılıyo eczanelerde. Yumurta üretimine faydalı. Bal gibi. ben de tedavi sürecinde kullanmıştım. Çörek otuyla karıştırıp. Kraliçe arılar bununla beslenir ve çok yavrularmış. Tıbben bir zararı yok.Dr.uma da danışmıştım ben. Bir de siyah çekirdekli üzüm çekirdekleriyle ye demişti dr.um bana.

Hemen alayım canım yaa benımde yumurta sayım düsük üfff cok zormus bu tup bebek yaa:a015:

Arkadaşlar benimde yumurtam az, hatta o kadar ki sadece bir taneydi. kısa protokol uygulandı. döllendi, hatta embriyonun iyi olduğunu söylediler, 6 hücreli olmuş. ama maalesef tutunamadı. ikinci için uzun protokol yapsakmı diye soracağım doktora.

Canım ona doktorun karar verır.Bir suru tedavı sekıllerı var.Sana hangısı uyarsa onu yapar heralde hakkında hayırlısı olsun canım:Saruboceq::CüvCüv:

meraba arkadaşlar uzun süredir sizi takip ediyorum ama bu ilk mesajım benim yumurta rezervlerimde yarıdan fazla azalma var ve ben 33 yaşındayım 1 aşılama ve 1 gift den sonra ilk tüp bebek denememizi yaptırdık doktorum başından sonuna kadar hep negatif davrandı fazla yumurtan yok ihtimal çok düşük dedi ve her gittiğimizde tedaviyi bırakmak isteyip istemediğimizi sordu biz tek yumurta bile olsa devam edeceğimizi söyledik ve yumurta toplama günü 6 yumurta toplandı ve 5i kaliteliydi ama sonuna kadar sadece 2 tane kaldı ve onlarda 4. gün transfer edildi ve bugün test sonucumu aldım 138 yani pozitif umarım böyle devam eder....yazmak istedim çünkü rezerv azlığı yumurta kalitesinden daha önemli değil umarım Allah isteyen herkese nasip eder

meraba arkadaşlar uzun süredir sizi takip ediyorum ama bu ilk mesajım benim yumurta rezervlerimde yarıdan fazla azalma var ve ben 33 yaşındayım 1 aşılama ve 1 gift den sonra ilk tüp bebek denememizi yaptırdık doktorum başından sonuna kadar hep negatif davrandı fazla yumurtan yok ihtimal çok düşük dedi ve her gittiğimizde tedaviyi bırakmak isteyip istemediğimizi sordu biz tek yumurta bile olsa devam edeceğimizi söyledik ve yumurta toplama günü 6 yumurta toplandı ve 5i kaliteliydi ama sonuna kadar sadece 2 tane kaldı ve onlarda 4. gün transfer edildi ve bugün test sonucumu aldım 138 yani pozitif umarım böyle devam eder....yazmak istedim çünkü rezerv azlığı yumurta kalitesinden daha önemli değil umarım Allah isteyen herkese nasip eder

Tebrik ederim canım, inşallah böyle devam eder, şansın bol olsun

merhaba benim de . denemem şimdiye dek sadec 2 kez transfer yapılabildi sonuç negatif bence rezerv azlığından çok yaş önemli ben 39 yaşındayım düşük rezerv olup 35 yaş altı olanlar bence daha şanslı

Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Kızlar bir sorum olacaktı amh ve fsh değerleri dışında ultrasonda yumurta rezervi azlığını her kadın doğum uzmanı görebilir mi? yoksa bunu görebilmek için tüp bebek ve interfilite uzmanı mı olmak gerekir?

X