Çocuk Hastalıkları Bebeklerin göz rengi ...!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

susaden

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
546
7
45
Kızlar iki aylık bir oğlum var babasının gözleri mavi benim gözlerim kahverengi bebeğimin şuan göz rengi kahverengi bebeklerin göz rengi anca altıncı ayda oturur diyorlar benim için bebeğimin gözlerinin sağlıklı olması göz renginden daha önemli ne renk olursa olsun ama insan ister istenez merak ediyor işte benim gibi olupta bebeğinin göz rengi sonradan değişen varmı

Merhaba...
Benim kızım da 3. ayını dolduruyor 6 gün sonra.Benim gözlerim kahverengi, eşimin kahverengi-yeşil, kızım gözleri açık mavi. Eşimin babasının gözleri açık mavi, gri gibi. Doktora sorduğumda 6 ile 9. aylarda kesinleşir dedi, bizim kızımızın göz rengi doktorun dediğine göre daha griye dönecek gibiymiş. Herkes 6 ile 9. aylarda kesinleşir dese de abimin kızının gözleri 1.5 yşına kadar masmaviydi ama artık ela. ış arkadaşımın kızının göz rengi 5 yaşına kadar maviydi artık açık ela. Ben de kalıcı göz renginin ela olmasını bekliyorum. Kahverengi gözlerde baskın renktir. Sizin kızın benc kalıcı göz rengi şu anda oluşmuş.

banada öyle geliyor yani artık bu arada canım kızım dil oğlum var benim :)bencede oğlumun göz rengi değişmez die düşünüyorum bende iki aylık ama kahverengi gözleri baskın bir renk değişmez sanırım artık

basda koyu olanlar sonradan acilir die ,acik olanlarda koyulasir die duymusdum,benim oglumun dogdugu zaman lacivertti,suan 6 ay 3 hafdalik,mavi oldu .aksamlari griye dönusuyor gundizleri gunesde mavi,annede babada kahverengi gözluyuz herkez sasiriyor ,gerci esimin babasi amcasi abisi mavi gözluler,ninem teyzelerim ve kuzenlerimde yesil,belki akrabalardanda cekebiliyormus genetik olarak,doktorum 8,9 ayliga kadar tam göz rennkleri oturuyor dedi,daha bi kahverenklilik gözukmuyor ama degisebilir belkide ela olur,

benimki daha dogmadı 4aylık gebeyim ama bende meraktan geberiyorum eşimin gözleri mavi bnmki koyu kahverengi acaba hangi renk olur diye düşünmemek elde degil iştekaydirigubbakcemile3

oglumunda kızımında gözleri mavi.babasının da mavi.benım yeşil.ikimızde renklı olunca malum çocuklarda babaya benzedi

konuyu ben açmıştım o zamn minnoşum 2 aylıktı şimdi 9 aylık olduk ve bebişimin gözlerinin rengi değişmedi yani benim göz rengim kahverengi oldu.herşeyi babaya benziyo bare göz rengi de bana benzesin :)

Ben ve esim yesil gozluyuz ilk cocugumun yesil gibiydi 1 bucuk yasindan sonra elaya dondu 4 aylik kizim var bildigin kahverengi degisecegini sanmiyorum oglum suan bes yasinda sanki gozleri bir tik acilmis gibi ama hala ela 😁😁😁
Bizim gibi olan varmi orasi muamma

X